Indonesië roept Britse ambassadeur op het matje voor hijsen regenboogvlag
Indonesië heeft maandag de Britse ambassadeur Owen Jenkins op het matje geroepen als reactie op de regenboogvlag die door de ambassade was gehesen. Het land heeft de ambassadeur ook herinnerd aan de “culturele en religieuze waarden” van het land.
De Britse ambassade plaatste vorige week, ter gelegenheid van de Internationale Dag tegen Homofobie en Transfobie, een foto op hun Instagram-account van de regenboogvlag naast de nationale vlag. Hiermee wilde de ambassade een boodschap van steun uitsturen naar de LGBTQ+-gemeenschap.
“Deze actie, evenals de publicatie van de foto op het officiële Instagram-account van de ambassade is zeer respectloos”, zegt woordvoerder Teuku Faizasyah van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken. “Het ministerie herinnert de buitenlandse ambassadeurs eraan dat zij de gevoeligheid voor culturele en religieuze waarden moet respecteren.”
Het hijsen van de regenboogvlag door de Britse ambassade leidde tot protesten van internetgebruikers en conservatieve instanties in Indonesië. De voorzitter van de belangrijkste islamitische organisatie van het land, de Indonesische Raad van Ulemas, zei dat de ambassade geen respect had getoond voor haar gastland. “We moeten hen berispen. Als gast moet men zijn plaats kennen en de normen begrijpen van het land waar men zich bevindt”, zei Cholil Nafis via Twitter, waar hij door 68.000 mensen wordt gevolgd.
De LGBTQ+-gemeenschap is de afgelopen jaren steeds meer onder druk komen te staan in het land. Seks tussen mensen van hetzelfde geslacht is niet verboden in het grootste moslimland ter wereld, enkel in de westelijke provincie Atjeh. Maar discriminatie van de homoseksuele gemeenschap is er wijdverspreid. Homoseksuelen worden er soms gearresteerd op grond van de wet tegen pornografie. Veel homoseksuelen worden gedwongen om ‘bekeringen’ te ondergaan, soms door middel van exorcismen. Conservatieve parlementsleden hebben al geprobeerd om relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht illegaal te maken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
6
Tweede toeriste dood aangetroffen na aanval door haai in Egypte
Enkele uren nadat vrijdag een Oostenrijkse toeriste (68) in de buurt van de Egyptische badplaats Hurghada om het leven kwam na een haaienaanval, is ook het lichaam ontdekt van een tweede toeriste die is overleden. Het gaat om een Roemeense vrouw van in de veertig. Haar lichaam werd aangetroffen binnen de 600 meter van waar het eerdere drama plaatsvond. -
Stakingsdreiging in Noorse gasvelden doet Europese gasprijs stijgen: hoogste peil in maanden
De gasprijzen in Europa stijgen nog wat meer. Een staking in de Noorse gasvelden zorgt voor extra druk op de bevoorrading, die al krap is door minder Russisch gas dat wordt aangevoerd. De gasprijs stijgt maandag bijna 10 procent, naar het hoogste peil in vier maanden. -
Brussel
Meer dan 120.000 feestvierders trekken door Brussel op de Belgian Pride: “Hier voelen we ons écht veilig”
Meer dan 120.000 mensen hebben in Brussel deelgenomen aan de Belgian Pride. De jaarlijkse manifestatiemars wordt georganiseerd voor de rechten van de LGBTQ+-gemeenschap. Op voorhand vroeg de organisatie iedereen die symptomen van het apenpokkenvirus heeft om thuis te blijven en zich te laten testen. De festiviteiten duren nog tot middernacht. -
-
Beelden tonen hoe dader door winkelcentrum wandelt met wapen laconiek over de schouder
Bij de schietpartij in een winkelcentrum in de Deense hoofdstad Kopenhagen zijn meerdere doden en gewonden gevallen. Een verdachte, een 22-jarige Deen, is opgepakt. Dat heeft de Deense politie zondagavond gezegd op een persconferentie. Niet lang na de feiten doken er op sociale media verschillende beelden op van de dader tijdens zijn raid. -
TV
Aftellen naar ‘Love Island’ met exclusieve reünie-afleveringen op Streamz
Nog elf dagen wachten en dan gaat het nieuwe seizoen van ‘Love Island’ van start op Streamz. Tijd voor een terugblik, moet de streamingdienst gedacht hebben. Vanaf donderdag is er dan ook ‘Love Island: Rewind’, een reeks van vijf exclusieve reünie-afleveringen. -
Independer
Panne vermijden op autovakantie? Dit kijk je best op voorhand na
7 op 10 Belgen gaan met de auto op vakantie. Een heerlijk vooruitzicht! Maar als je panne wilt vermijden, zorg je er best voor dat je wagen in tiptop conditie is. Independer.be legt uit hoe je je auto klaarstoomt voor een lange autorit. -
De solden zijn in het land. Deze 15 trendtassen scoor je nu al met een fikse korting
De soldenperiode is weer aangebroken: hét moment om jezelf op een nieuwe handtas te trakteren. Op zoek naar een feestelijke clutch, een praktische crossbodytas of een chique schoudertas, maar geen zin om op koopjesjacht te trekken? Wij deden het speurwerk voor jou. Deze kwalitatieve tassen scoor je nu al met een mooie korting.