India legt beslag op 725 miljoen dollar op rekeningen van Chinese bedrijf Xiaomi
India heeft beslag laten leggen op 725 miljoen dollar op Indiase bankrekeningen van de Chinese smartphonefabrikant Xiaomi. Het land beschuldigt het bedrijf ervan illegaal geld naar het buitenland overgemaakt te hebben onder het mom van royaltybetalingen. Dat hebben de Indiase autoriteiten zaterdag gemeld.
Het Indiase agentschap dat onderzoek voert naar financiële criminaliteit was in februari een onderzoek gestart, nadat ontdekt was dat de Indiase tak van Xiaomi geld overgemaakt had aan drie entiteiten in het buitenland.
“Enorme sommen zijn onder het mom van royaltybetalingen overgemaakt op vraag van het Chinese moederconcern”, aldus het agentschap in een persbericht. Xiaomi heeft nog niet gereageerd op het bericht.
In december vonden bij Xiaomi in India al huiszoekingen plaats, net als bij andere Chinese smartphonefabrikanten, waaronder Huawei, na beschuldigingen van belastingontduiking.
De relaties tussen New Delhi en Peking bevinden zich op een dieptepunt sinds dodelijke schermutselingen plaatsvonden tussen soldaten van beide landen aan de betwiste grens in de Himalaya in 2020.
De Indiase minister van Binnenlandse Zaken verbood nadien honderden Chinese apps, waaronder die van het populaire platform TikTok.
Lees meer:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Einde van gasketels op komst? “Met een verbod sluit je dingen uit, maar los je het echte probleem nog niet op”
-
27
Wagner-baas: "Doos van Pandora is geopend, ze zijn bezig de Russische staat te vernietigen”
Jevgeni Prigozjin zegt dat verschillende actoren binnen het Kremlin de staat kapot maken door tweedracht te zaaien tussen Wagner en Tsjetsjeense strijders. Die ruzie is nu bijgelegd, claimt de Wagner-baas, maar de onenigheid in het Kremlin heeft wel een doos van Pandora geopend waardoor er steeds meer barsten en scheuren aan de oppervlakte komen. -
TV3
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
De langverwachte laatste aflevering van het finale seizoen van de Emmy-winnende dramareeks ‘Succession’ is vanaf maandag te zien op Streamz. Wie volgt Logan Roy op? Blijft de relatie tussen Shiv en Tom overeind? En wat gebeurt er met ‘cousin Greg’? We zetten alle belangrijke vragen nog even op een rijtje. -
-
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
-
Celstraffen voor mishandeling van familielid Brigitte Macron
Twee personen hebben in Frankrijk celstraffen van twaalf tot vijftien maanden gekregen wegens het mishandelen van een achterneef van Brigitte Macron, de vrouw van president Emmanuel Macron. Het slachtoffer werd aangevallen in de marge van een protest tegen pensioenhervormingen. -
KIJK. Hackers kapen Russische media en zenden neppe toespraak van Poetin uit: “Oekraïense troepen zijn grens overgestoken”
Verschillende Russische televisie- en radiozenders hebben vandaag een “toespraak” van Vladimir Poetin uitgezonden waarin de president zijn land voor een Oekraïense invasie waarschuwt. Maar de speech blijkt nu nep te zijn. Zo heeft het Kremlin laten weten dat hackers achter de uitzendingen zaten. -
KIJK. Noodweer in Franse stad Lyon: equivalent van anderhalve maand regen gevallen in amper twee uur tijd
4 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerIbn Marouf
Marjan Frankie
Serge Aernoudt
Filip Vanlaeken