In Duitsland mag je staatshoofden voortaan beledigen
In Duitsland is vandaag een een weinig gebruikte bepaling in het strafrecht afgeschaft over het beledigen van buitenlandse staatshoofden. Vorige zomer al werd de afschaffing goedgekeurd.
Paragraaf 103 van het strafrecht voorzag tot drie jaar cel voor het beledigen van buitenlandse staatshoofden en vertegenwoordigers van buitenlandse staten. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebruikte die paragraaf om in augustus 2016 een klacht in te dienen tegen de Duitse tv-presentator Jan Böhmermann, die de Turkse president had beschimpt in een gedicht.
Böhmermanns gedicht bevatte onder meer passages waarin hij beschreef hoe Erdogan kinderporno bekeek en seks had met dieren. Het onderzoek dat daarop volgde, leidde tot verhitte debatten over de vrijheid van meningsuiting in Duitsland.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Duitse rechtbank: tv-presentator mag AfD-politicus "nazislet" noemen
-
KIJK. Verenigde Staten geven beelden vrij van “onveilig” incident met Chinees oorlogsschip
De Verenigde Staten en China kibbelen over een incident met oorlogsschepen dat plaatsvond in de Straat van Taiwan. De Amerikaanse marine publiceerde een video met beelden van de “onveilige interactie” tussen beide landen. Een Chinees schip zou de Amerikaanse torpedobootjager USS Chung-Hoon de pas afgesneden hebben. -
Driejarig Palestijns jongentje omgekomen door Israëlisch geweervuur
Een driejarige Palestijnse jongen is maandag bezweken aan de verwondingen die hij opliep door schoten van een Israëlische soldaat. Een woordvoerder van het Schiba-ziekenhuis in Tel Aviv liet weten dat het kind, ondanks grote inspanningen van de artsen, toch overleden is. Donderdagavond werd hij in levensgevaar overgebracht van de Westelijke Jordaanoever naar het ziekenhuis. -
-
Verdien je genoeg? Doe de test: dit is het gemiddelde in jouw sector en provincie
-
Komiek mag delen Erdogan-vers niet voorlezen
De Duitse tv-komiek Jan Böhmermann (35) mag bepaalde delen uit zijn spraakmakende gedicht over de Turkse president Tayyip Erdogan niet meer voordragen. Dat heeft een rechtbank in Hamburg bepaald in een civiele zaak die door het Turkse staatshoofd was aangespannen. -
Jobat
Chemie-/farmasector betaalt het best, maar vacatures raken niet ingevuld: hoe komt dat? En welke profielen zijn nu in trek?
Het Salariskompas van Jobat wijst uit dat de sector die het best betaalt opnieuw die van chemie en de farmaceutische industrie is. Het loon ligt er 943 euro hoger dan het gemiddelde van de fulltime werkende Belg. Toch staan er net voor die sector erg veel vacatures op Jobat.be. -
Livios
Einde van gasketels op komst? “Met een verbod sluit je dingen uit, maar los je het echte probleem nog niet op”
12 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerWaarheid achter de schermen
Frank Van den Bulck
Ano Niem
johny daneels
daniel d'hulst