Illegale Chinese politiebureaus worden in heel Europa ontdekt: alleen in Italië zijn er al elf
Op verschillende plekken in Europa worden Chinese politiebureaus ontdekt. Wereldwijd gaat het over een netwerk van meer dan honderd van dit soort illegale bureaus, zegt een Spaanse burgerrechtengroepering. Italië zou met elf Chinese politiebureaus het grootste aantal hebben.
De kantoren houden de Chinese bevolking in het buitenland in de gaten en kunnen dissidenten dwingen om terug te keren naar China. In de Italiaanse stad Milaan werd er voor het eerst getest met deze Chinese politiestrategie en vervolgens werd de strategie wereldwijd uitgerold. De Spaanse vereniging Safeguard Defenders meldde in september dat er wereldwijd 54 van dergelijke stations zouden bestaan. Na politieonderzoeken in minstens twaalf landen bleken het er meer dan honderd te zijn.
In een nieuw rapport meldt de burgerrechtengroep dat zij nog eens 48 stations heeft geïdentificeerd, waarvan elf in Italië. Andere nieuw geïdentificeerde stations bevinden zich in Kroatië, Servië en Roemenië. De Italiaanse kantoren bevinden zich in Rome, Milaan, Bolzano, Venetië, Firenze, Prato - een stad bij Firenze waar de grootste Chinese gemeenschap van Italië woont - en Sicilië.
China heeft gezegd dat de kantoren slechts “servicestations” zijn die zijn opgezet om Chinese burgers te helpen met bureaucratische procedures zoals het vernieuwen van een paspoort of rijbewijs. Safeguard Defenders zegt dat de stations niet altijd rechtstreeks door Peking worden geleid, maar dat “sommige verklaringen en beleidsmaatregelen een duidelijke sturing van de centrale regering beginnen te vertonen”.
Intimidatie
“De politiebureaus vallen mensen lastig, ze bedreigen burgers, intimideren ze en dwingen ze om terug te keren naar China”, meldt de burgerrechtengroep. De groep heeft bewijs dat daarbij intimidatie wordt gebruikt. “Wij volgen de Chinese gegevens en in april stuitten wij op informatie waaruit bleek dat in slechts één jaar tijd 210.000 mensen werden overgehaald om terug te keren”, aldus Laura Harth, campagneleider van Safeguard Defenders.
Italië heeft een grote Chinese gemeenschap met zo’n 330.000 Chinese burgers en is dus een vruchtbare bodem voor mogelijke invloed van Peking. Er is ook een bewuste samenwerking tussen de twee landen. Zo is er een gezamenlijk politiepatrouilleprogramma dat voor het eerst in 2015 werd ondertekend en waarbij de Chinese politie tijdelijk in Italiaanse steden patrouilleert, ogenschijnlijk om Chinese toeristen te helpen.
In een verklaring aan de krant ‘Il Foglio’ in september zei het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken dat de vermeende onofficiële Chinese politiebureaus “geen bijzondere zorg” waren. Het rapport merkt op dat “hoewel Italië het grootste aantal verbindingsposten op zijn grondgebied heeft, Italië één van de weinige Europese landen is die nog niet publiekelijk een onderzoek naar de Chinese overzeese politiebureaus heeft aangekondigd of hun illegaliteit heeft verklaard”.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rock the office: 15 powertassen voor een sterke entree op het werk
Chic, chiquer, chicst: in 2023 zeggen we onze coronahuispakken definitief vaarwel en gaan we massaal voor een gesofisticeerde look. Een powertas is hét perfecte accessoire om je kantooroutfit naar een hoger niveau te tillen. Elegant in de hand, losjes om de schouder of lief voor je rug? Dat praktisch en trendy wel degelijk samengaan bewijzen deze vijftien toptassen. -
PREMIUM
“Het communistisch regime krijgt klappen”: professor Jonathan Holslag over de protesten in China
Een appartementsbrand in Urumqi heeft verschillende Chinese steden in lichterlaaie gezet. Demonstranten trekken de straat op om een einde te eisen aan de stringente lockdowns. “Een vergelijking met Iran gaat niet op”, analyseert professor Jonathan Holslag (VUB). “Maar het communistische regime krijgt zeker klappen.” -
Franse schoolkinderen aangeklaagd na pesten en zelfmoord van 13-jarige Lucas, moeder boos dat school “niet genoeg deed”
De dood van de 13-jarige Lucas, de Franse jongen die zichzelf begin deze maand van het leven beroofde na langdurige pesterijen op school, blijft de gemoederen beroeren in Frankrijk. Franse media melden vandaag dat vier jonge pestverdachten in de zaak gerechtelijk worden vervolgd. En de moeder van Lucas nam vandaag tijdens een emotionele persconferentie het woord: “Ik vind het zo erg dat ik hem niet heb kunnen redden, dat niemand hem heeft kunnen redden”, zei ze. Ze vindt ook dat de school van haar kind meer had moeten doen. -
-
Livios
Laadpaal of gewoon stopcontact: wat is de voordeligste en veiligste keuze voor het laden van je auto?
Binnen afzienbare tijd rijden we allemaal elektrisch. Je (toekomstige) elektrische wagen moet uiteraard regelmatig opgeladen worden. Is de installatie van een laadpaal dan een vereiste? Wat komt daar allemaal bij kijken? En welk budget moet je daarvoor voorzien? Bouwsite Livios legde vijf vragen voor aan specialist Pluginvest. -
Fransen staken en betogen weer tegen pensioenhervorming
In Frankrijk zijn er vandaag opnieuw op nationaal niveau stakingen en protesten tegen de voorgestelde verhoging van de pensioengerechtigde leeftijd van 62 naar 64 jaar en andere aanpassingen van het gecompliceerde pensioenstelsel. Mensen moeten ook langer hebben gewerkt voor ze voor hun 67e aanspraak op een volledig pensioen kunnen maken. -
Terwijl China de coronarestricties versoepelt, versterkt het de greep op demonstranten
Terwijl China de lockdownmaatregelen een beetje versoepelt, versterkt het tegelijkertijd de greep op demonstranten. Via het blokkeren van onder meer VPN-verbindingen worden ook alternatieve routes naar het internet afgesneden. Daarnaast volgt de overheid protesterende Chinezen via data van hun mobiele telefoons. Dat blijkt onder meer uit gelekte censuurinstructies. -
NASA “toont interesse” voor charmant dorpje bij Manchester dat bekendstaat als “hotspot voor ufo’s”
Jaarlijks vindt er een heuse kippenrace plaats in Bonsall, een dorpje niet ver van Manchester, maar er gebeuren blijkbaar nog méér buitengewone zaken. Bonsall staat ook bekend als “hotspot voor ufo’s”. En dat trekt de aandacht van zowel NASA als Hollywood.
17 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerChristine Laevers
Sharon Gutkind
Danny Govaerts
Christelle Vandermaelen
Jan Vandaele