Hond met afscheidsbrief achtergelaten op toilet van Duitse trein: “Ik ben Tina en zoek nieuw baasje”
“Hallo, mijn naam is Tina. Ik ben op zoek naar een nieuwe thuis”, zo stond er op het briefje. En er nog aan toevoegend: “Ik bijt niet.” Het waren woorden bestemd voor de vinder van de beagle, die was achtergelaten op het toilet van een regionale trein in de Duitse deelstaat Mecklenburg-Vorpommern.
Groot was dan ook de verbazing van een conductrice toen ze zaterdagavond de viervoeter op het toilet aantrof - mét een afscheidsbrief en dekentje. Klaarblijkelijk had het baasje zijn hond bewust achtergelaten. In het briefje stond ook dat de eigenaar zich de hond (financieel) niet meer kon veroorloven.
De conductrice verwittigde daarop in het station van Pasewalk - een gemeente dicht tegen de Poolse grens - de federale politie, die op haar beurt een dierenopvangcentrum om hulp vroeg.
Soms zien mensen in hun wanhoop geen andere uitweg meer dan afstand te doen van hun huisdier.
“Het is erg triest. Maar soms zien mensen in hun wanhoop geen andere uitweg meer dan afstand te doen van hun huisdier. Heel dikwijls worden deze dieren in weer en wind aan hun lot overgelaten. In dit geval is het duidelijk dat het baasje wilde dat zijn Tina gevonden zou worden”, verklaarde Klaus Kraft van het opvangcentrum Tierrettung Greifswald.
De beagle is niet gechipt en naar schatting 7 à 9 jaar oud. “Tina is een heel lief en aanhankelijk hondje. We vinden vast en zeker een leuke, nieuwe thuis voor haar”, maakte Kraft zich sterk.
Ook in ons land was er al een gelijkaardig voorval. Eind september werd op het toitlet van een trein die in het station van Turnhout arriveerde, een Stafford gevonden. De hond was niet gechipt en er zat ook geen briefje bij.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV
“Ik wist op dat moment dat ik ging sterven”: nieuwe docu ‘War Junkies’ vertelt het verhaal van oorlogsjournalisten
Op het Filmfestival van Oostende is ‘War Junkies' in première gedaan. Een driedelige documentairereeks over “de achterkant van de oorlogsjournalistiek", zoals regisseur Jasper Christiaens het omschrijft bij VTM Nieuws. “We zochten naar fotografen, fixers, cameramannen ... Mensen die anders heel weinig aan het woord komen, maar die wel daarheen gaan, hun job doen en hun leven op het spel zetten om ons te laten zien wat daar gebeurt.” Onder hen ook VTM Nieuws-cameraman Stijn De Smet. “Ik vind het handig dat je als cameraman nog een filter hebt", zegt hij. “Je kijkt niet rechtstreeks, maar door een schermpje. Dat is een vorm van afstand creëren.” -
Turnhout
Baasje laat hond achter op toilet van trein
Op een trein die in het station in Turnhout arriveerde, werd maandagavond een Stafford aangetroffen. Het dier zat opgesloten op het toilet. De politie gaat ervan uit dat de hond er met opzet werd achtergelaten door zijn baasje. -
Man die met mes mensen aanviel in kerken in Spaanse Algeciras van terrorisme beschuldigd
De 25-jarige Marokkaan die in het Zuid-Spaanse Algeciras in kerken met een machete een koster vermoordde en een priester zwaar verwondde, wordt officieel beschuldigd van moord met terroristische doeleinden. Justitie in Madrid heeft dit bepaald en daarmee blijft de verdachte Yassine Kanjaa in hechtenis zonder kans op vrijlating onder voorwaarden. Hij handelde in de ogen van de onderzoekers en rechters alleen. -
-
Finland hoopt nog altijd samen met Zweden NAVO-lid te worden, ondanks uitspraken van Erdogan
Finland hoopt nog altijd tegelijk met buurland Zweden lid te kunnen worden van de NAVO. Dat heeft de Finse minister van Buitenlandse Zaken Pekka Haavisto vandaag gezegd, nadat de Turkse president Recep Tayyip Erdogan de piste had gelanceerd om enkel Helsinki groen licht te geven voor het NAVO-lidmaatschap. De Finse positie blijft “ongewijzigd”, aldus Haavisto. -
Jobat
Wil je 100 euro netto meer verdienen? Dan moet je op deze bruto loonsverhoging rekenen
Een loonsverhoging ziet er misschien mooi uit op papier, maar kan bij de eerstvolgende loonfiche best tegenvallen. Tussen het bruto- en nettobedrag van je hoger loon zit namelijk een groot verschil. Jobat.be berekent hoeveel opslag je bruto moet vragen om netto 100 euro over te houden. -
Bijzonder natuurfenomeen boven het Verenigd Koninkrijk: zeldzame parelmoerwolken veroveren de hemel
Deze ochtend keken heel wat mensen in het Verenigd Koninkrijk verbaasd omhoog toen er daar een zeldzaam natuurfenomeen aan de hemel verscheen. Er waren parelmoerwolken te zien. Een prachtig schouwspel. Maar wat zijn parelmoerwolken precies en hoe toveren ze de lucht om tot een kleurrijk schilderij? -
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch?
35 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerHugo hofmans
johan van Oevelen
Jennifer Peeters
guillaumine cleuren
Hans Van Haecke