Het duistere geheim van deze vensterloze wolkenkrabber in Manhattan
VSWat zit er achter de vreemde vensterloze façade van een wolkenkrabber middenin New York verborgen? De parkeerplaatsen voor de torenhoge bunker die 's nachts trouwens nooit wordt verlicht, zijn steevast gereserveerd. In documenten die Edward Snowden heeft gelekt, staat precies wat hier gebeurt.
Delen per e-mail
Het gebouw op het adres Thomas Street 33 is 170 meter hoog, heeft een façade van beton en graniet en zou in het geval van een nucleaire aanval 14 dagen lang bescherming tegen radioactieve straling bieden. De 'Long Lines Building' zoals de wolkenkrabber wordt genoemd, is enig in zijn soort in de Big Apple.
In 1974 werd het gebouw met de werktitel 'Projext X' in gebruik genomen. Door zijn architect werd de skyscraper die eigendom is van telecomreus AT&T als een vesting beschouwd. Officieel is het dus een hub voor telecommunicatie. De betonnen muren moeten naar verluidt kabels en servers beschermen. Uit geheime documenten van Edward Snowden blijkt echter wat er zich werkelijk afspeelt.
'Titanpointe'
Het webzine 'The Intercept', opgericht door onderzoeksjournalist Glenn Greenwald, heeft overtuigende bewijzen gevonden dat de torenhoge bunker niet louter voor telecomdoeleinden wordt gebruikt. In het gebouw in de Thomas Street 33 is de Amerikaanse geheime dienst NSA actief met afluisterpraktijken onder de codenaam 'Titanpointe', luidt het.
In de gelekte documenten wordt de wolkenkrabber niet met naam en toenaam genoemd, melden de onderzoeksjournalisten van The Intercept maar ze zijn ervan overtuigd dat de 'Long Lines Building' het zenuwcentrum van de omstreden afluisterpraktijken is. En dit is waarom.
'Lithium'
In de gelekte bestanden bevinden zich onder meer twee routebeschrijvingen uit 2011 en 2013 voor NSA-agenten. Daarin staat beschreven hoe medewerkers van de geheime dienst het zenuwcentrum kunnen bereiken. 'Titanpointe' bevindt zich in New York en wordt door AT&T (codenaam 'Lithium') beheerd. Om erheen te gaan, moeten agenten zich eerst naar het FBI-kantoor op Federal Plaza begeven, vandaar is het AT&T-gebouw in 5 minuten te voet te bereiken. Wie 'Titanpointe' wil bezoeken, moet zich tot een FBI-contactpersoon wenden en via de federale politie een geheim voertuig huren.
Wanneer de onderzoeksjournalisten navraag doen bij AT&T, verklaart een woordvoerder dat medewerkers van de NSA geen toegang hebben tot een beveiligde ruimte in het gebouw. Toch vreemd, stellen de journalisten vast, dat de parkeerplaatsen voor de wolkenkrabber dan steevast voor medewerkers van de autoriteiten worden gereserveerd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuwe maatregelen in Nederland: horeca om 20 uur dicht, thuis nog maar vier gasten welkom
Het Nederlandse kabinet neemt nieuwe maatregelen tegen de heropleving van het coronavirus. De horeca en supermarkten zullen om 20 uur de deuren sluiten, voetbalstadions zullen leeg blijven en bij evenementen gaat om 18 uur het licht uit. Ook bij de kapper of de kledingwinkel kunnen klanten maar tot 18 uur terecht. Thuis mogen nog maar maximaal vier gasten ontvangen worden. De regels gelden vanaf vanavond en zullen drie weken duren. Opmerkelijk: in Nederland liggen 1.755 patiënten met Covid in het ziekenhuis, in ons land zijn dat er al 2.270. Op intensieve zorg bedragen de cijfers respectievelijk 353 en 451. -
Jobat
Nog geen job na je studies? Zo lang moet je wachten op een uitkering
Ben je de voorbije zomer afgestudeerd maar heb je nog geen geschikte job gevonden? Frustrerend op verschillende vlakken, niet in het minst omdat je je harde labeur op de schoolbanken niet meteen verzilverd ziet. Kan je ter compensatie een uitkering aanvragen, ook al heb je dus nog niet gewerkt? Jobat.be somt je rechten op. -
Spaargids.be
Budget voor sigaretten beleggen in plaats van oproken? Dat levert je na 30 jaar 100.000 euro op
Stoppen met roken biedt niet alleen voordelen voor je gezondheid, het is ook een opsteker voor je portemonnee. Je bespaart op de kostprijs van sigaretten en behaalt met je niet-uitgegeven centen mogelijk een mooi beleggings- en spaarrendement. Bovendien dwing je bij de bank een goedkopere schuldsaldoverzekering af. Spaargids.be rekent uit hoeveel geld stoppen met roken je precies kan opleveren. -
-
Jobat
Dit zijn de 4 grootste knelpuntberoepen in techniek
Technische jobs behoren tot de zwaarste knelpuntberoepen. De diplomavereisten en gevraagde ervaring vormen voor veel kandidaten een drempel. Maar wie het geschikte profiel heeft, kan aan de slag in een wereld met veel uiteenlopende jobs. Jobat.be geeft een overzicht van de vier meest gezochte profielen. -
"EU zal uit elkaar vallen indien we niet luisteren naar verzuchtingen van burgers over migratie en terreur"
"De Europese Unie loopt gevaar om helemaal uit elkaar te vallen tenzij Duitsland en Frankrijk hun verantwoordelijkheid nemen om beter te luisteren naar de bekommernissen van Europeanen over migratie en islamterreur." Dat heeft de Franse premier Manuel Valls gisteren verklaard in de Duitse hoofdstad. -
Campagnewebsite van Donald Trump 'gehackt' met drol-emoji
De Amerikaanse inlichtingendiensten hebben tijdens en meteen na de presidentsverkiezingen overuren gedraaid om geplande cyberaanvallen af te wenden. Toch zijn hackers erin geslaagd door de mazen van het net te kruipen en ze namen de pasverkozen Donald Trump te grazen. Gisteren stond (even) een drol-emoji in het midden van de campagnewebsite van de president-elect van de Verenigde Staten te blinken. -
Servers van VUB en RTBF gehackt door NSA
Twee servers van de VUB en één van de RTBF staan op een lijst van servers die gehackt of ingezet zouden zijn door de Amerikaanse inlichtingendienst NSA. Dat meldt L'Echo. Die lijst bevat honderden servers uit een vijftigtal landen. Het gaat vooral om servers uit Rusland, China, Pakistan, maar dus ook uit een aantal Europese landen.