Het aangrijpende geheim van de tatoeëerder van Auschwitz: "De enige Jood die ooit in gaskamer is gegaan en er weer levend is uitgekomen"
Meer dan 50 jaar lang zweeg Lale Sokolov. Hij leefde met een geheim dat voortkwam uit de verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog en ontstond op een plek die getuigde van de ergste onmenselijkheid in de geschiedenis. Zijn opmerkelijke levensverhaal zou hij pas als kranige tachtiger prijsgeven. Lale Sokolov was de tatoeëerder van Auschwitz. Hij was degene die van duizenden gevangenen een nummer moest maken. Dit is zijn relaas van de gruwel. Maar ook het verhaal over zijn uitzonderlijke liefde voor Gita, de vrouw van wie hij de arm moest tatoeëren.
Zo veel jaar later en duizenden kilometers verwijderd van het concentratiekamp besloot de joodse man die in 1916 in Slovakije werd geboren als Ludwig "Lale" Eisenberg om zijn verhaal te delen met auteur Heather Morris. Zij tekende in de Australische stad Melbourne het levenspad van de overlever op in het boek dat net is verschenen: 'De tatoeëerder van Auschwitz'.
"Deze man, de tatoeëerder van het meest beruchte concentratiekamp, bewaarde zijn geheim zo lang omdat hij er onterecht van overtuigd was dat hij iets te verbergen had", zegt Heather Morris, die uitgebreid met Lale kon spreken - voor hij op zijn negentigste stierf in 2006.
"Ik moest zijn vertrouwen winnen en het kostte me drie jaar tijd om de puzzel van zijn leven te leggen", aldus Morris. Lale vreesde dat hij als nazi-collaborateur zou worden weggezet. Hij bewaarde al die tijd het geheim om zijn familie te beschermen. Pas nadat zijn vrouw Gita stierf, sprak hij over de ontberingen van een overlever maar ook over de wondermooie liefde die ontstond op een plaats waar je ze het minst verwachtte.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
37
Wagner-baas: “Russisch leger legde mijnen om exit van mijn huurlingen uit Bachmoet te bemoeilijken”
-
vtwonen
Gebruik kattenbakkorrels en koffieprut: met deze tips vermijd je een stinkende vuilnisbak in de keuken
Het is misschien wel één van de minst favoriete spullen in huis: de vuilnisbak. Vaak een doorn in het oog, maar wel essentieel en onmisbaar in de keuken. Nog vervelender wordt het als de vuilnisbak gaat stinken. De inhoud is al geen pretje, maar al helemaal niet als de geur zich door huis verspreidt… bah! Dit kun je doen tegen een stinkende vuilnisbak volgens vtwonen.be. -
Independer
Je auto uitlenen aan je buur of vrienden: zo zit het met de verzekering
Na een met (net iets te veel) drank overgoten zomers feestje vraag je je buren of ze je met je eigen auto even thuis willen brengen. Of je laat je met je eigen wagen voeren door je bob. Maar is dat eigenlijk wel oké voor de verzekering, zomaar je auto uitlenen? Independer.be geeft advies. -
-
PREMIUM
Oekraïne zegt klaar te zijn voor lenteoffensief: “Ik verwacht in de eerste dagen duizenden doden en gewonden per dag”
-
1
Oekraïense kat gaat viraal met foto in schuilkelder: “Haar gezicht zegt alles”
Chloe - een Oekraïense kat - is op sociale media viraal aan het gaan met een foto in een schuilkelder in de hoofdstad Kiev. Volgens veel Oekraïeners weerspiegelt de foto ‘de stemming van de hele Oekraïense natie’. “Wij zijn op dit moment allemaal Chloe de kat”, tweet Igor Novikov, de voormalige adviseur van de Oekraïense president Zelensky. -
Hoe overleefden 4 kinderen vliegtuigcrash in Colombiaans regenwoud? Nieuw rapport stelt theorie voor
Een maand geleden stortte een klein vliegtuig neer in de Colombiaanse jungle, waarbij drie volwassen passagiers om het leven kwamen. De vier kinderen die in het vliegtuig zaten, zijn sindsdien vermist maar zouden de crash wel hebben overleefd. Hoe kan dat? Een nieuw rapport van het Technisch Directoraat Ongevallenonderzoek doet een poging om het uit te klaren. -
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
27 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerKaren D'Hondt
Vera Clinckers
Cédric Nuyts
Felix Machiels
Anonymous