Hand geamputeerd na te strakke boeien
ALABAMAEen twintiger sleept een hulpsheriff in de Amerikaanse staat Alabama voor de rechter vanwege zijn arrestatie in februari vorig jaar. De handboeien die hij om kreeg, waren te strak gespannen en veroorzaakten blijvende medische schade. Na vier operaties bleek de amputatie van de linkerhand de enige uitweg.
Bouwvakker Giovanni Loyola (26) is latino en woont in Pinson, ten noordoosten van Alabama’s grootste stad Birmingham. Hij zat op 16 februari 2020, volgens de documenten die zijn ingediend bij een federale rechtbank, televisie te kijken in de stacaravan van zijn moeder. Een hulpsheriff en twee andere agenten kwamen ter plaatse. Bij de politie van Jefferson County was een oproep binnengekomen over een gehoord schot en een vechtpartij met twee mannen. Ook zou een getuige hebben gezien hoe vuurwapens uitgeladen werden. Loyola zei tegen de agenten dat hij er niet bij betrokken was. Mogelijk was zijn broer wel betrokken in een handgemeen.
Ondanks het ontbreken van een huiszoekingsbevel ging de hulpsheriff naar binnen en greep Loyola vast. Hij trok de twintiger naar de buiten, zette een knie op zijn rug en boeide de arrestant. In de politieauto kreeg Loyola volgens de aanklacht eveneens klappen in het aangezicht. In het politieverslag staat vermeld dat de man dronken was en zich weerspannig gedroeg.
Loyola kreeg urenlang strakke boeien rond zijn polsen, waardoor zijn bloedsomloop geblokkeerd raakte. De man zou de agenten meermaals zonder succes hebben gevraagd om de boeien minder strak te spannen. Ook na zijn overbrenging naar de gevangenis kreeg de man geen medische bijstand. Hij kwam pas acht dagen later weer op vrije voeten. Pas dan ging hij voor het eerst naar het ziekenhuis.
Vingertoppen
De pijn in zijn linkerpols bleef maar duren. Loyola onderging vier operaties, waarbij artsen zijn vingertoppen verwijderden. Maar dat bleek nog niet genoeg. Uiteindelijk is zijn hele linkerhand geamputeerd.
De aanklacht stelt dat de hulpsheriff en de twee agenten buitensporig geweld hebben gebruikt. Ook zouden Loyola’s burgerrechten zijn geschonden.
William Terrill, professor strafrecht aan de universiteit van Arizona, liet bij de krant ‘The Birmingham News’ optekenen dat de hulpsheriff de plicht had om de strakheid van de boeien te controleren. Wanneer het effectief tot een proces komt, is nog niet duidelijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
EU telt 32 miljoen inwoners minder in 2100 maar België blijft groeien, voorspelt Eurostat
Er zullen aan het eind van deze eeuw bijna 32 miljoen minder mensen in de Europese Unie wonen dan begin dit jaar. België zal wel meer inwoners tellen. Dat staat in nieuwe prognoses van het Europese statistiekbureau Eurostat. -
TV
STREAMINGTIP. ‘Love is Blind S4’: de liefde moet (soms) naar de oogarts
De ware liefde vinden, zonder dat je weet met wie je te maken hebt. Het klinkt zo’n beetje als de gemiddelde Tinder-date, maar de makers van Netflixshow ‘Love is Blind’ - waarvan het vierde seizoen vandaag start - hebben er wel een kijkcijferkanon mee beet. -
Jobat
De populairste elektrische bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professioneel gebruik
Het loon op een fiscaal aantrekkelijke manier spekken gebeurt met extralegale voordelen, zoals maaltijdcheques, een groepsverzekering of een hospitalisatieverzekering. In dat rijtje hoort uiteraard ook de bedrijfswagen thuis. Welke elektrische modellen krijgen daarbij de voorkeur? En hoe zit het precies met de kostenverdeling tussen werkgever en werknemer? Jobat.be biedt een overzicht. -
-
Onderzoek naar “wilde feestjes” van eliteagenten in kazerne: “Ze verzetten sloten alcohol, liepen naakt door de gang en hielden een triootje”
Het parket is een onderzoek gestart naar twee “ongepaste feestjes” in de kazerne van de Federale politie in Etterbeek. Enkele eliteagenten zouden stomdronken geweest zijn en naakt door de kazerne hebben gelopen. “Het parket is ingelicht en de gepaste interne maatregelen zijn genomen”, aldus de federale politie.Brussel -
Trump reageert op aanklacht: “Dit is politieke vervolging, ik ben volledig onschuldig”
In een verklaring als reactie op het nieuws dat hij in Manhattan wordt aangeklaagd voor het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels, zegt de voormalige Amerikaanse president Trump dat hij “volledig onschuldig” is. Hij rept over "een heksenjacht” en noemt de gang van zaken “politieke vervolging en inmenging in verkiezingen op het hoogste niveau in de geschiedenis.” Op zijn eigen sociale medium ‘Truth Social’ bloklettert hij daarnaast dat de aanklacht "een ongeziene aanval op ons land en op onze ooit vrije en eerlijke verkiezingen” is. -
Chili stelt eerste geval van vogelgriep bij inwoner vast
In Chili is het eerste geval van vogelgriep bij een mens (in dat land, red.) vastgesteld. Dat heeft het Chileense ministerie van Gezondheid woensdag lokale tijd gemeld. Het H5N1-virus werd vastgesteld bij een 53-jarige man uit het noorden van het land. De patiënt is volgens de autoriteiten ondanks zijn toestand stabiel. -
Tweakers
Welke laptops kunnen pronken met de beste batterij? “De langste accuduur van maar liefst 19 uur en 21 minuten hebben we op dit toestel gemeten”
De bedenkers van de laptop hadden destijds een helder doel: computers makkelijk overal mee naartoe nemen. In bepaalde omstandigheden wil je zo’n ding dan ook gebruiken op plaatsen waar niet meteen een stopcontact in de buurt is. En dat liefst zo lang mogelijk. Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers tipt daarom, binnen drie prijsklassen, de laptops met een langgerekt batterijleven.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer