Gaf Wagnerbaas tijdens interview meer prijs dan hij wilde? Dit is wat op kaart met vlagjes achter hem te zien is
Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin heeft dinsdag een video-interview gegeven aan een Russische militaire blogger en daarin zou hij per ongeluk wel eens meer prijsgegeven kunnen hebben dan hij wilde. Op de landkaart die achter hem hing, waren vlagjes te zien in verschillende kleuren. Ze toonden zijn interesse in 32 landen. En er waren enkele verrassingen bij.
Het is de onafhankelijke Russische nieuwssite ‘Verstka’ die de vlagjes als eerste opmerkte. Ze waren in 32 landen geprikt en bleken drie kleuren te hebben: rood, wit en groen.
De rode vlagjes staken in zeven Afrikaanse landen: Mozambique, de Centraal-Afrikaanse Republiek, Soedan, Mali, Burkina Faso, Benin en Eritrea. Dat zijn allemaal landen waarvan bekend is dat de Wagnergroep er huurlingen heeft.
Wit vlagje
Dertien landen bleken een wit vlagje te hebben. Het gaat onder meer Zimbabwe, Madagaskar, de Comoren, de Democratische Republiek Congo en Guinee. “In al die landen werden de politieke strategen van Prigozjin al eens opgemerkt. Ze probeerden er politici verkozen te krijgen die het Kremlin genegen is”, meldt ‘Verstka’.
KIJK OOK. Wagnerbaas wil dat Russische elite haar kinderen naar oorlog stuurt “in plaats van crèmepjes te smeren op Instagram”
De witte vlagjes stonden echter niet alleen op Afrikaanse landen, maar ook op Myanmar, Ecuador en het Nieuw-Zeelandse Chatham Island (dat maakt deel uit van een eilandengroep in de Grote Oceaan, op 800 kilometer ten oosten van het Zuidereiland van Nieuw-Zeeland). Van die landen in Zuid-Amerika en Zuidoost-Azië was niet bekend dat de politieke strategen van Prigozjin er actief waren.
Er waren ook twaalf groene vlagjes, maar daarvan is niet duidelijk wat ze precies betekenen. Ze steken in landen zoals Zuid-Afrika, Ethiopië, Gabon, Nigeria, Colombia en Bangladesh. Het zijn allemaal landen waarover nog nooit sprake was in de berichtgeving over de Wagnergroep.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijntelco
Wanneer krijg jij toegang tot 5G en glasvezelinternet? “België op laagste plek in Europese ranking”
-
PREMIUM18
Pakjesbezorger schopt hondje Maya dood: “Ze kwispelde nog even met haar staartje om afscheid te nemen”
De voortuin van Kayleigh en Mike staat vol bloemen, kaarsjes en foto’s. In het Nederlandse dorpje Budel-Schoot, vlak over de grens naast Hamont-Achel, ging het vorige week helemaal mis toen een pakjesbezorger van PostNL aanbelde bij het koppel. Plots haalde de bezorger naar hun chihuahua Maya uit met één keiharde trap. “Ik wist niet wat ik zag”, vertelt Mike. Bovendien was het pakje helemaal niet voor hen bedoeld.Budel-Schoot -
Update
Zeker 288 doden en 900 gewonden na treinramp in India: “Overal bloed en schreeuwende mensen”
Bij de treinramp in het oosten van India kwamen minstens 288 mensen om het leven. Dat zegt Sudhanshu Sarangi, hoofd van de brandweer van de deelstaat Odisha, aan het Franse persagentschap ‘AFP’. De reddingsoperaties zijn intussen afgelopen. Ook meer dan 900 mensen raakten gewond tijdens het incident. -
-
Grote uitslaande brand in Amsterdam: flatgebouw volledig geëvacueerd
Amsterdam -
Livios
Ga voor een zalig koele woning bij heet weer: kies je dan voor screens of rolluiken?
Tijdens warme zomerdagen loopt de temperatuur in huis snel op. Dat kan je voorkomen met zonwering. Zoals rolluiken en screens. Ze hebben deels dezelfde functies. Toch zijn er ook belangrijke verschillen. Bouwsite Livios biedt een leidraad om uit te maken welke oplossing voor jouw (ver)bouwproject het meest is aangewezen. -
PREMIUM
En plots is de frontlijn dubbel zo lang voor de Russen
Het blijft rommelen in de Russische grensstreek met Oekraïne. Daar zijn ook na de bewering van Moskou dat het onheil werd bedwongen nog nieuwe aanvallen gemeld. En in steden die tot nu toe aan die aanvallen ontsnapten, zorgen mysterieuze tekens op gevels en straten voor paniek. Lees hier hoe we nu weten dat die operatie wel degelijk door Oekraïne op touw is gezet en hoe het sluwe plannetje de frontlijn voor de Russen verdubbelt — maar ook hoe dat de Amerikanen in een lastig parket dreigt te brengen. -
De Croo: “Inlichtingendiensten onderzoeken gebruik van Belgische wapens door Oekraïense privémilities in Rusland”
25 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerAd Zoontjens
Willem Van Onsem
Hugo vanderoosbeek
Nico Lietaert
Paul De Clercq