Franse influencer (23) wil in ons land euthanasie plegen. Arts reageert: “Niet de bedoeling dat België sterfbed van Fransen wordt”
Een YouTuber zorgt in Frankrijk voor ophef nadat ze eerder deze maand deelde dat ze stappen heeft ondernomen om in België euthanasie te plegen. De 23-jarige Olympe (niet haar echte naam) wil haar leven beëindigen vanwege mentale problemen. Zo lijdt de jonge vrouw onder meer aan een identiteitsstoornis. Volgens de Brusselse arts Yves de Locht is het echter niet de bedoeling dat Franse burgers naar ons land komen voor de procedure. In Frankrijk is euthanasie verboden en wordt het gelijkgesteld aan doodslag.
Op 11 januari maakte Olympe, die zo’n 255.000 volgers op YouTube heeft, bekend dat ze van plan is naar ons land af te zakken om een euthanasieprocedure op te starten. Olympe beweert dat ze contact heeft met meerdere Belgische artsen en dat de procedure tegen eind 2023 rond zou moeten zijn.
De Franse twintiger heeft ADHD en lijdt ook aan een dissociatieve identiteitsstoornis. Daarbij heeft een patiënt meerdere persoonlijkheden en gedraagt hij of zij zich altijd anders. In de video’s die Olympe op YouTube deelt, legt ze uit hoe het is om met de stoornis te leven.
Op Instagram vertelde de jonge vrouw dat ze uitgeput is door haar problemen en dat haar brein “niet goed werkt”. Ze zei bovendien dat ze jarenlang gepest werd, zowel online als op school. Als kind zou ze meermaals seksueel misbruikt zijn en was ze het slachtoffer van een groepsverkrachting, klinkt het.
“België wordt het sterfbed van de Fransen”
De Brusselse arts Yves de Locht heeft bij de Franse krant ‘Le Parisien’ gereageerd op het verhaal van Olympe. Zo nam ze ook met hem contact op, vertelt hij. De arts trekt het tijdschema van Olympe sterk in twijfel en benadrukt dat de procedure voor euthanasie lang en complex is.
In ons land is euthanasie sinds 2002 toegelaten onder bepaalde voorwaarden. Ten eerste moet de procedure door een arts worden uitgevoerd. Daarnaast moet de patiënt duidelijk maken dat hij of zij euthanasie wenst, zich in een medisch uitzichtloze situatie bevindt en het slachtoffer van “aanhoudend, ondraaglijk en onaanvaardbaar lichamelijk en/of psychisch lijden” is.
De Locht vindt dat Frankrijk de euthanasiewet dringend moet aanpassen, zodat België “niet het sterfbed van de Fransen wordt”. “We weigeren mensen zoals Olympe niet om op afspraak te komen, maar we maken hen wel duidelijk dat de procedure maanden tot zelfs jaren kan duren”, zegt hij. “Deze jonge vrouw spreekt over het einde van het jaar, maar die datum komt zeker niet van mij. Ik heb eerst veel meer informatie over haar toestand nodig.”
De Brusselse dokter krijgt naar eigen zeggen bijna dagelijks een verzoek tot euthanasie, maar wijst het merendeel af. “Vaak worden mensen boos omdat ze niet snappen waarom hun aanvraag wordt afgewezen”, aldus nog De Locht.
Lees ook:
“Ook als je niet meer kan praten, kan je nog euthanasie aanvragen”: professor Distelmans beantwoordt vragen over levenseinde (+)
200 Franse burgers gaan drie maanden lang debatteren over euthanasie: “Geen gemakkelijke opdracht”
Grondwettelijk Hof vindt euthanasiewet te streng: elke overtreding wordt gekwalificeerd als gifmoord
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Update
Israëlische politie ontkent dat Belgische ouders hun baby achterlieten in luchthaven Tel Aviv
Het verhaal over het koppel dat hun baby zou hebben achtergelaten aan de incheckbalie in de Israëlische Ben Goerion-luchthaven in Tel Aviv zou volgens de Israëlische politie niet kloppen. Volgens eerdere berichten wou het koppel naar Charleroi vliegen met een vlucht van de luchtvaartmaatschappij Ryanair, maar weigerden de twee een vliegticket voor hun zoontje te kopen en lieten ze hem dan maar achter. De Israëlische nieuwssite ‘Bhol’ meldt nu dat het incident volgens de politie helemaal niet heeft plaatsgevonden. -
Independer
Skivakantie: hier zijn winterbanden (en sneeuwkettingen) verplicht
Heel wat Belgen gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar ben je in orde met je winterbanden in de landen waar ze verplicht zijn? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Independer.be geeft een handig overzicht. -
9
Italiaanse man (59) sterft op zijn laatste werkdag: “Wij zijn diep bedroefd over wat er is gebeurd”
Alles stond klaar om te toasten op de laatste werkdag van Michele Barco (59) bij het Italiaanse modemerk Belvest. Maar wat een feest moest worden, draaide uit op een vreselijke tragedie. Michele zou zijn laatste werkdag niet overleven. -
-
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch? -
5
Japanse restaurants getroffen door “sushiterreur”: “Ze likken aan de flesjes sojasaus”
Restaurants in Japan met een typische automatische band waarop sushigerechten passeren, kampen met onhygiënische grappenmakers die filmpjes online plaatsen voor miljoenen kijkers. De beurskoers van een sushiketen daalde met 5 procent. -
11
Luchtalarm in heel Oekraïne op dag van belangrijke EU-top in Kiev
In verband met een mogelijke Russische aanval is in Oekraïne het luchtalarm afgegaan. De sirenes gingen ook in de hoofdstad Kiev af kort voor het begin van een top met leiders van de Europese Unie daar. -
HLN Shop
Adrenalinejunkie? Hier kan je tegen 60 km/u over het ijs vlammen
De komende weken zal er - naar jaarlijkse gewoonte - opnieuw veel geschaatst, geskied en gesnowboard worden. Maar de winterpret opsnuiven kan nog avontuurlijker! Wat dacht je van racen op het ijs? Ijskarten, goed voor een stevige adrenalineboost, is een ware wintertrend aan het worden. HLN Shop maakt er jou alvast warm voor.