Farmabedrijf Roche ontwikkelt PCR-tests die apenpokkenvirus opsporen
Het Zwitserse farmabedrijf Roche heeft drie PCR-testkits ontwikkeld die het apenpokkenvirus opsporen. Dat meldt het bedrijf in een persbericht. “Roche heeft heel snel een nieuwe reeks tests ontwikkeld die het apenpokkenvirus opsporen en helpen bij het opvolgen van de verspreiding ervan”, zegt CEO Thomas Schinecker.
Een van de tests spoort enkel apenpokken op, de twee andere kunnen ook andere orthopoxvirussen opsporen, zoals het pokkenvirus. De tests zullen in de meeste landen beschikbaar zijn, aldus Roche in een persbericht.
Er bestaan al PCR-tests om het virus op te sporen, die onder meer afgenomen worden in het Tropisch Instituut in Antwerpen.
Het apenpokkenvirus circuleert al jaren in ontwikkelingslanden, maar duikt sinds enkele weken ook op in Europa en de Verenigde Staten. In België zijn volgens gezondheidsinstituut Sciensano al zes gevallen bevestigd, in totaal werden al ruim 240 gevallen ontdekt buiten Afrika.
“Deze virusstam circuleerde mogelijk al onder de radar, tot de huidige cluster van besmettingen opdook”, zei hoofdwetenschapper van de Wereldgezondheidsorganisatie Soumya Swaminathan woensdag tijdens een interview in de marge van het Wereld Economisch Forum in het Zwitserse Davos.
Ze benadrukte woensdag ook opnieuw dat nauw fysiek contact nodig is om het virus over te dragen, en dat de overdracht vergemakkelijkt werd op feestjes en festivals. In België konden de eerste besmettingen teruggebracht worden naar het festival Darklands in Antwerpen. “Bij een typische uitbraak in een kleine gemeenschap verspreidt het zich in een gezin en kan het na een paar contacten gestopt worden, maar hier was er veel contact tussen een paar mensen, die dan naar hun eigen land zijn teruggekeerd en het virus daar verder hebben verspreid.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Verschillende mutualiteiten betalen kinderopvang terug: voor deze vier verrassende zaken kan je geld terugtrekken
Dankzij onze sociale zekerheid krijg je heel wat medische kosten terugbetaald. Maar de ziekenfondsen doen in heel wat gevallen een extra duit in het zakje. Die extra terugbetalingen kunnen naargelang het ziekenfonds echter sterk uiteenlopen. Spaargids.be bezorgt een overzicht. -
Laboratorium van Marc Van Ranst (KU Leuven) ontdekt “handvol mutaties” in apenpokkenvirus
Het laboratorium van viroloog Marc Van Ranst (KU Leuven) heeft een “handvol mutaties” in het apenpokkenvirus ontdekt. Mogelijke gevolgen voor de besmettelijkheid zijn nog niet duidelijk. -
Spaargids.be
Consumentenkredieten fors duurder: lenen voor een auto nu 25 procent duurder dan 3 maand geleden
Wie nu een consumentenkrediet wenst af te sluiten, kan niet om de stijgende rentetarieven heen. Een lening voor de aankoop van een nieuwe auto of een recente tweedehandswagen kost nu 25 procent meer dan drie maanden geleden. Ook leningen voor energetische renovaties werden in dezelfde periode 15 procent duurder. Zo blijkt uit gegevens van Spaargids.be. -
-
Stakingsdreiging in Noorse gasvelden doet Europese gasprijs stijgen
De gasprijzen in Europa stijgen nog wat meer. Een staking in de Noorse gasvelden zorgt voor extra druk op de bevoorrading, die al krap is door minder Russisch gas dat wordt aangevoerd. -
PREMIUM5
REPORTAGE. Het leven áchter het front in Oekraïne, waar nu ook de 'veiligste plek van het land' gebombardeerd wordt
-
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
Aantal gevallen apenpokken zal twee keer per week gepubliceerd worden
Vlaams minister van Welzijn Hilde Crevits (CD&V) heeft woensdag in het parlement verklaard dat het aantal mensen dat besmet is met het apenpokkenvirus twee keer per week - op woensdag en vrijdag - gecommuniceerd zal worden.