Ex-premier van Ivoorkust krijgt levenslang voor "aantasting staatsveiligheid"
De voormalige Ivoriaanse premier en rebellenleider Guillaume Soro is woensdag bij verstek tot levenslange opsluiting veroordeeld wegens ‘aantasting van de staatsveiligheid’. De feiten dateren van eind 2019.
Het hof van assisen van Abidjan veroordeelde Souleymane Kamagaté, ex-chef van het protocol van Soro, zijn gewezen minister Affoussy Bamba en zijn voormalige communicatiechef Touré Moussa tot twintig jaar cel. Twee broers van Soro en zijn vroegere rechterhand Alain Lobognon kregen zeventien jaar cel wegens ‘verstoring van de openbare orde’.
Het hof beval de inbeslagname van de bezittingen van Soro en van zijn negentien medebeschuldigden, en de ontbinding van zijn beweging GPS (Générations et peuples solidaires), die beschuldigd werd van ‘subversieve daden’. De veroordeelden moeten samen 1 miljard CFA-frank (zo’n 150 miljoen euro) aan de Ivoriaanse staat betalen.
Soro werd beschuldigd van het beramen van een ‘civiele en militaire opstand’ om de macht omver te werpen bij zijn terugkeer naar Ivoorkust in december 2019, tien maanden voor de presidentsverkiezingen van oktober 2020.
Guillaume Soro (49), die in het buitenland leeft, was de leider van opstandelingen die in de jaren 2000 de noordelijke helft van Ivoorkust controleerden. Hij hielp Alassane Ouattara aan de macht in de postelectorale crisis van 2010-2011, waarin aftredend president Laurent Gbagbo zijn nederlaag weigerde te erkennen. Soro werd eerste minister in de regering van Ouattara, maar het kwam naderhand tot een breuk tussen de twee.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Ben je 54 jaar en doe je aan pensioensparen? Maak deze grove fout dan zeker niet
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit. -
5
Trump-critica Murkowski overleeft Midterms in Alaska, ook Sarah Palin nog in de running
Lisa Murkowski, een van de weinige Republikeinen die gestemd heeft voor de afzetting van Donald Trump na de bestorming van het Capitool op 6 januari, is nog in de running om haar zetel in de Amerikaanse Senaat te behouden. Dat is gebleken na de voorverkiezingen in Alaska dinsdag (plaatselijke tijd). Ook Sarah Palin, voormalig vicepresidentskandidaat en ex-gouverneur van Alaska, maakt nog kans op een zetel in het Huis van Afgevaardigden. -
Opgepakte vrouw wrikt in politieauto handboeien los en beschiet agenten met hun eigen vuurwapen
Uit de Amerikaanse staat Oklahoma komen bizarre beelden van een opgepakte vrouw die op de politie vuurde vanuit een patrouillewagen. Bij het incident liepen twee agenten en een burger niet-levensbedreigende verwondingen op. -
-
Belg krijgt twaalf jaar cel voor zuuraanval in Duitsland
Een 42-jarige Belg is in het Duitse Wuppertal veroordeeld tot twaalf jaar cel voor het toebrengen van een zwaar lichamelijk letsel. Samen met een tweede persoon viel hij op 4 maart 2018 Bernhard Günther aan bij zijn woning in Haan bij Düsseldorf. Daarbij gooiden ze sterk geconcentreerd zwavelzuur over de man. -
Spaargids.be
Betere voorwaarden gevonden bij een andere bank? Zo stap je gratis over
107.000 Belgen veranderden afgelopen jaar van bank via de bankoverstapdienst ‘Bankswitching’. Waarom is het soms een goed idee om van bank te veranderen? En hoe werkt zo’n overstap precies? Spaargids.be legt uit. -
Een witte handtas is altijd stijlvol en feestelijk: zo hou je hem het langste mooi
Witte laarsjes blijven een modeding, maar wie echt mee wil zijn zwaait deze zomer een witte handtas om de arm. Of je nu gaat voor een praktische crossbodybag, een feestelijke clutch of een comfortabele schoudertas: een witte tas geeft elke outfit een frisse twist. Hebben! -
Duitse regering gaat btw op gas tijdelijk naar 7 procent verlagen
De Duitse regering wil de btw op gas voor een beperkte tijd verlagen van 19 tot 7 procent. Dat heeft bondskanselier Olaf Scholz donderdag meegedeeld. Daarmee zou de extra heffing van 2,4 cent per kilowattuur die vanaf oktober wordt ingevoerd, gecompenseerd moeten worden.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer