Eigenaars halen huis met nieuwe Banksy prompt uit de verkoop
Het huis in Bristol waar zopas een nieuwe muurschildering van Banksy op is aangetroffen, staat niet meer te koop. De woning is met het werk van de beroemde graffitikunstenaar op de muur dan ook mogelijk veel meer waard geworden.
Delen per e-mail
De zoon van de eigenaar, Nicholas Makin, vertelde aan het Britse ITV News West dat de familie zich een week voor de eigendomsoverdracht aan de koper heeft teruggetrokken. Zijn moeder heeft ‘tijd nodig’ om na te denken wat ze nu met de woning wil doen, klinkt het.
Het werk van de mysterieuze artiest werd donderdagochtend in Bristol ontdekt op Vale Street, de steilste straat in Engeland. De afbeelding met de oudere niezende vrouw staat inmiddels bekend als ‘aachoo’, het Britse klankwoord voor ‘hatsjoe’.
Met het nieuwe kunstwerk op de muur zou het huis aanzienlijk in prijs kunnen stijgen. Volgens huizenwebsite Zoopla is de gemiddelde verkoopprijs in de bewuste straat 300.000 pond of omgerekend zo'n 325.000 euro. Het werk van Banksy is in het verleden voor miljoenen euro's verkocht.
Wie Banksy is, is nog altijd een raadsel. Wel is bekend dat hij afkomstig is uit Bristol. Hij staat bekend om zijn maatschappijkritische werk, dus gesuggereerd wordt dat dit werk naar het coronavirus verwijst.
Makin heeft intussen plexiglas over het kunstwerk geplaatst en gaat in gesprek met beveiligingsbedrijven over hoe hij het werk moet beschermen. De muurschildering trekt namelijk al veel bezoekers.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sparen
Is het einde van goedkope woonleningen nabij?
Voor het eerst sinds lang stijgt de langetermijnrente opnieuw. Goed nieuws voor de economie, maar het betekent ook dat dat er misschien een einde komt aan de historisch lage rentevoeten op woonleningen. Spaargids.be belicht de kwestie. -
Magische girlpower, hoopgevende natuurbeelden of achter de schermen bij Snelle: dit is onze streaming top vijf voor dit weekend
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s voor het weekend. Deze week op het menu: een hoopgevende natuurdocumentaire over het lockdowneffect op Apple TV+, een magisch Brits kostuumdrama op Streamz en een doodeerlijk portret van Lars Bos, beter gekend als popartiest Snelle, op Netflix. -
7
Trump-vertrouweling Roger Stone aangeklaagd voor ontduiken belastingen
Roger Stone, die enige tijd adviseur was van de Amerikaanse ex-president Donald Trump, wordt aangeklaagd omdat hij de Amerikaanse overheid bijna 1,7 miljoen euro aan belastingen schuldig zou zijn. -
-
Je autoverzekering sneller opzeggen, is het binnenkort mogelijk?
Een autoverzekering jarenlang bij dezelfde verzekeraar houden? Veel mensen doen het. Zelfs bij de aankoop van een nieuwe wagen stappen velen gewoontegetrouw naar hun eigen verzekeraar voor een nieuw voorstel. De strenge regeling om een contract over te dragen naar een andere verzekeraar schrikt af. Maar daar brengt een nieuw wetsvoorstel binnenkort misschien verandering in. Independer.be legt uit hoe je je autoverzekering kan overdragen en wat er in de toekomst zou kunnen veranderen. -
Iran identificeert verdachte achter explosie nucleaire installatie
Iran heeft bekendgemaakt wie het verantwoordelijk houdt voor de recente sabotage van de nucleaire installatie Natanz. Het gaat volgens de staatstelevisie om een zekere Reza Karimi. Die zou al naar het buitenland zijn gevlucht. -
Nieuwe muurschildering van Banksy opgedoken in Bristol
In het Britse Bristol is een nieuwe muurschildering opgedoken van graffitikunstenaar Banksy. Het kunstwerk toont een oudere vrouw die in een zakdoek niest, terwijl haar kunstgebit uit haar mond vliegt. -
Monet-parodie van Banksy geveild voor meer dan 8 miljoen euro
Het werk "Show me the Monet" van de Britse kunstenaar Banksy, een parodie op een bekend schilderij van de Franse schilder Claude Monet, is woensdag in Londen geveild voor 7,6 miljoen pond (8,5 miljoen euro). Dat heeft het veilinghuis Sotheby's bekendgemaakt.
1 reactie
Patrick Verbelen