Eerste wet in Amerika moet gebruik sociale media door minderjarigen remmen
De gouverneur van de Amerikaanse staat Utah, Spence J. Cox, heeft donderdag een wet ondertekend die het gebruik van TikTok en Instagram door jongeren en kinderen drastisch inperkt. Dat schrijft dagblad ‘The New York Times’.
KIJK. Waarom dreigt Amerikaanse overheid om TikTok te verbieden? Technologiejournalist Kenneth Dée legt uit
Eerder deze maand nam de wetgevende macht van Utah de maatregel aan, ondanks tegenstand van de techindustrie en experts op het gebied van burgerrechten.
Het is de eerste wet op deelstaatniveau in de VS die het gebruik van social media verbiedt aan personen onder de 18, zonder de expliciete toestemming van ouders of voogden.
De nieuwe maatregel zorgt er ook voor dat ouders in Utah toegang krijgen tot posts, berichten en antwoorden van hun kinderen. Bovendien kunnen minderjarigen van 10.30 uur tot 18.30 uur niet in hun socialemedia-accounts. Dit wordt een standaardinstelling die alleen een ouder of voogd kan aanpassen.
Gouverneur Cox ondertekende donderdag ook een tweede wetsvoorstel dat socialemediabedrijven verbiedt functies of ontwerptechnieken toe te passen die ertoe kunnen leiden dat een minderjarige een "verslaving" aan hun onlineplatforms ontwikkelt.
De maatregelen in Utah komen op een moment van toegenomen bezorgdheid bij het publiek over krachtige algoritmen voor social media die jonge mensen kunnen verleiden uren online door te brengen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijnenergie
Hoeveel meer betaal je vandaag voor een vast tarief dan vóór de energiecrisis?
-
PREMIUM
Waarom het breken van de stuwdam in Oekraïne ook een grote milieuramp is
“Dit is de grootste door de mens veroorzaakte milieuramp in Europa in decennia”, zei Oekraïens president Zelensky gisteren na het instorten van de Nova Kachovka-stuwdam. Door de massale overstromingen dreigen natuurgebieden vervuild te raken door chemische stoffen die het water met zich meesleurt. Tal van fragiele ecosystemen en diersoorten raken totaal verstoord. Hebben we zicht op hoe groot de schade is? -
Mijnenergie
Goedkoop water opwarmen: doe je dat met de waterkoker, de kokendwaterkraan of het fornuis?
Van pasta of aardappelen koken voor een zomers slaatje tot de avond afsluiten met een ontspannend tasje thee: je kookt vaker water dan je denkt. De meesten onder ons doen dit met de waterkoker. Toch zweren sommigen bij de pan of fluitketel op het fornuis. Met de kokendwaterkraan biedt zich sinds enige tijd ook een meer trendy alternatief aan. Maar waar liggen de verbruikskosten het laagst? Mijnenergie.be maakte de berekening. -
-
PREMIUM
Onze reporter op het protest tegen Reuzegom-uitspraak in Nederland: “Elitaire studentenverenigingen zijn doordrongen van racisme”
-
12
Turkse Lira neemt opnieuw forse duik: twaalfde opeenvolgende dag van waardeverlies
De Turkse lira heeft woensdag opnieuw fors aan waarde verloren. De munt zakte met tot wel 7 procent tot 23,1621 per dollar. Het gaat om de grootste duik in meer dan een jaar. Ook ten opzichte van de euro verliest de lira veel terrein. -
Belangrijke stuwdam verwoest in Oekraïne: dit is wat we nu weten
In het zuiden van Oekraïne is een grote en belangrijke dam verwoest. Wat zijn de gevolgen? Wie zit er achter de daad? En wat is het strategische verhaal er juist achter? Dit is wat we nu weten. -
Livios
Einde van gasketels op komst? “Met een verbod sluit je dingen uit, maar los je het echte probleem nog niet op”