Een zwembad van 25 meter, een sauna en zelfs een eigen tuin: grootste jacht ter wereld in beslag genomen
Duitsland heeft het grootste jacht ter wereld, dat eigendom is van de Russische oligarch Alisjer Oesmanov, in beslag genomen.
Bekijk hieronder enkele beelden van het jacht:
Een en ander kadert in de sancties die het Westen oplegt aan Russische miljardairs na de inval in Oekraïne. Oesmanov is een goede vriend van president Vladimir Poetin. De Dilbar, een schip waarvan de waarde door het tijdschrift Forbes op 600 miljoen dollar (554 miljoen euro) wordt geschat, ligt al sinds de herfst van vorig jaar in een scheepswerf in Hamburg voor herstellingen.
Genoemd naar zijn moeder
In 2016 kocht de 68-jarige miljardair Oesmanov het jacht omdat hij zijn vorige superjacht - met 110 meter ook een van de langste ter wereld - wat te minnetjes was gaan vinden. Ook dat jacht heette Dilbar, zoals zijn moeder. Volgens Bloomberg was Oesmanov in 2021 goed voor een vermogen van ruim 16 miljard euro.
(Lees verder onder de foto)
De Dilbar in cijfers
Lengte: 156 meter, waardoor de Dilbar een van de langste privéjachten ter wereld is.
Is het grootste jacht ter wereld in termen van brutotonnage (15.917).
Vaart op een dieselmotor van 30.000 kilowatt.
Heeft een topsnelheid van 22,5 knopen. De kruissnelheid is 16 knopen.
Telt twee helikopterdekken.
Heeft een 25 meter lang zwembad. Het is het grootste varend zwembad ter wereld, waardoor de Dilbar permanent onderweg is met 180 kubieke meter water.
Heeft een sauna en een fitnessruimte aan boord.
Heeft een eigen tuin, met een speciaal gekweekte grassoort die bestand is tegen opspringend zeewater.
84 bemanningsleden zorgen voor 36 gasten in 20 hutten.
Het pluche interieur heeft meer dan 1.000 bankkussens.
Het onderhoud van het jacht kost ongeveer 55 miljoen euro per jaar.
Gebouwd door de Duitse scheepswerf Lürssen.
Geregistreerd op de Kaaimaneilanden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Steeds meer groene beleggingsfondsen: maar hoe duurzaam zijn ze echt?
Hoe groen zijn groene beleggingsfondsen? Duurzame fondsen winnen aan fans, maar het is oppassen voor fondsen die zich meer maatschappelijk verantwoord voordoen dan ze zijn. Want bedrijven beseffen heel goed dat ze veel beter in de markt liggen als een label voor duurzaamheid de bedrijfsnaam of het logo flankeert. Waar moet je op letten wanneer je duurzaam wil beleggen? Spaargids.be legt het uit. -
Spaargids.be
15 procent minder hypotheekaanvragen dan met vorig jaar: koop je nu een woning of wacht je beter af?
Een woning kopen: wanneer doe je dat het best? Nu, in volle inflatiehausse en met een stijgende rente? Of later als de situatie weer is genormaliseerd? Een dilemma, want wanneer zullen de tijden weer ‘normaal’ zijn? Spaargids.be vroeg het aan John Romain, oprichter van financieel adviesbureau Immotheker finotheker. -
Wat staat er op het spel voor voormalig president Trump na FBI-inval? VTM NIEUWS-journaliste Romina Van Camp: “Inval bij een oud-president is ongezien”
De Amerikaanse inlichtingendienst is het huis van voormalige Amerikaanse president Donald Trump in Palm Beach, Florida binnengevallen. De inval zou kaderen in een onderzoek naar de manier waarop Trump tijdens zijn presidentschap en na zijn vertrek uit het Witte Huis omging met officiële documenten. “Ze hebben zelfs een huiszoekingsbevel afgegeven, wat er op kan wijzen dat hij betrokken is bij een ernstige misdaad”, aldus VTM NIEUWS-journaliste Romina Van Camp. -
-
Meer prematuur geboren baby's in Oekraïne: “Oorlog verhoogt stressniveau van zwangere vrouwen”
De Russische invasie heeft geleid tot een stijging van het aantal prematuur geboren baby’s in de Oekraïense gezondheidscentra. Dat meldt de mondiale gezondheidsorganisatie Unitaid. De organisatie stuurt honderden apparaten naar Oekraïne om de baby’s te helpen. -
Mijnenergie
Minder gas verbruiken deze winter? Deze vijf stappen kan je nu al zetten
De onzekerheid rond de aardgasbevoorrading vanuit Rusland weegt sterk op de internationale energiemarkten en bijgevolg ook op jouw aardgasfactuur. Dat effect laat zich tijdens de zomer gelukkig minder voelen, maar belooft in de winter hard aan te komen. Om jouw aardgasverbruik en bijgevolg ook jouw aardgasrekening te beperken, kan je nu al de nodige stappen ondernemen. Mijnenergie.be bundelt vijf praktische tips. -
Complotdenker Alex Jones betaalt mogelijk maar fractie van miljoenenboete
De Amerikaanse complotdenker Alex Jones hoeft mogelijk maar een klein deel van de 45,2 miljoen dollar (44,4 miljoen euro) die hem vorige week door een jury in Texas werd opgelegd te betalen. Het gaat namelijk om een zogeheten "bestraffende schadevergoeding", die in de staat Texas maximaal 750.000 dollar kan zijn als het slachtoffer geen financiële schade heeft geleden, zoals in deze zaak het geval is. -
Italiaanse douane neemt 22 kilogram zand, schelpjes en kiezels van Sardinische stranden in beslag
Enkele toeristen die het Italiaanse eiland Sardinië bezochten, hebben het wel erg bont gemaakt in hun zoektocht naar een leuk souvenir. De douane nam in de tweede helft van juli in totaal 22 kilogram aan gestolen strandzand, schelpen en kiezels in beslag. Er werden verschillende toeristen beboet, schrijft de regionale nieuwssite Olbia.it.
20 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerRenaat Moerman
Werner Wynakker
Ludwig Vandecappelle
Greta Jacobs
Walter Lippens