Een derde van de vrouwen verbergt menopauze op het werk
Een derde van de vrouwen probeert de symptomen van de menopauze op het werk te verstoppen. Dat blijkt uit een enquête bij meer dan 5.000 vrouwen in vijf verschillende landen. Vooral vrouwen onder de 45 jaar zijn het meest beschaamd om hulp te vragen.
Delen per e-mail
Vrouwen uit Duitsland, Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Zuid-Afrika werden ondervraagd over hun ervaringen met de menopauze op het werk. In alle landen buiten Italië, beweerde een derde van de vrouwen dat ze klachten zoals opvliegers, angst en vermoeidheid bewust verbergen. In Spanje had de helft van de vrouwen zelfs het gevoel dat er een stigma op het onderwerp rust.
In Zuid-Afrika praten vrouwen gemakkelijker over de menopauze. ‘Maar’ 37 procent van de vrouwen vindt daar dat er een stigma op het onderwerp rust. Ook in Italië voelen vrouwen zich iets comfortabeler. Daar beweert ‘slechts’ 28 procent van de vrouwen dat ze menopauzeklachten bewust verbergen.
Toch is er nog werk aan de winkel. Veel vrouwen hebben nog altijd het gevoel dat ze tijdens de menopauze niet ondersteund worden door hun werkgever en gaan daarom op zoek naar een andere baan. Vooral vrouwen onder de 45 jaar zijn het meest beschaamd om hulp te vragen. Gelukkig voeren meer en meer bedrijven de laatste jaren maatregelen in om dit tegen te gaan.
Zo ook de gsm-provider Vodafone, die de enquête afnam bij meer dan 5.000 vrouwen. Bij het bedrijf zouden momenteel ongeveer 15.000 van de 100.000 werknemers de menopauze doormaken. “Ons bedrijf zal een opleidings- en bewustmakingsprogramma uitrollen voor alle medewerkers, en ze zijn allemaal uitgenodigd voor een webinar over ‘hormonale gezondheid en levensfasen’”, aldus Vodafone.
Lees ook
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wat is de ideale spaarbuffer?
-
Duizenden Russische soldaten aan Oekraïense grens
Rusland heeft volgens Amerikaanse schattingen tussen de 15.000 en 25.000 soldaten naar de Krim en de Oekraïense grens gestuurd. Het grootste aantal in zeven jaar. -
Multimedia
Begint je laptop vaak te blazen? Dit kan je eraan doen
Een laptop die gloeiend heet wordt of middenin een call begint te blazen is geen pretje. Onze techredacteur legt uit wat je daartegen kan doen en tipt enkele laptopkoelers. -
-
Rusland wil zijn invloed in Noordpoolgebied uitbouwen
Rusland wil zijn aanwezigheid in Arctica uitbouwen. Daartoe zal het voorzitterschap van de Arctische Raad gebruikt worden, dat Moskou de komende maanden overneemt, zei minister van Defensie Sergej Sjojgoe woensdag in Moskou volgens het persbureau Interfax. "Dit is een gelegenheid om de rol van ons land te versterken als coördinator en initiator van veel programma's in de regio." Details gaf hij niet. -
Bouw megadam in Nijl beroert al sinds 2011 de gemoederen
De eerste minister van Soedan heeft zijn Egyptische en Ethiopische ambtgenoten uitgenodigd voor een top om het conflict rond een megadam in de Nijl te bespreken. Dat meldt zijn kabinet. De dam, die nog in aanbouw is, veroorzaakt grote spanning tussen de landen die aan de rivier grenzen. -
Denemarken versoepelt grensbeleid voor ingeënte Europeanen: geen test, geen quarantaine
Europeanen die zijn ingeënt met een coronavaccin kunnen in mei weer zonder beperkingen naar Denemarken reizen. Ze krijgen dan niet meer te maken met een testplicht en hoeven ook niet in quarantaine na aankomst, meldt het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken. -
Australisch koppel vindt giftige slang tussen sla van de Aldi
Een Australisch koppel schrok zich onlangs rot toen ze hun boodschappen van de Aldi uitpakten. Ze ontdekten namelijk een giftige slang in een zak met sla: “We stopten de slang in een Tupperware-doos, maar lieten de deksel een beetje open voor wat lucht”, aldus het koppel.