Duizenden mensen betogen in Wenen, Rome, Zagreb en Amsterdam tegen verplichte vaccinatie en coronamaatregelen
In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen zijn zaterdag 35.000 mensen op straat gekomen om te protesteren tegen de verplichte vaccinatie. Dat blijkt uit nieuwe schattingen van de politie. In Rome protesteerden duizenden mensen tegen de coronapas en ook in de Kroatische hoofdstad Zagreb kwamen duizenden mensen op straat. In Amsterdam en Breda kwamen demonstranten ook op straat, ondanks de afgelasting na de rellen in Rotterdam gisteren.
Vrijdag kondigde de Oostenrijkse kanselier Alexander Schellenberg een nieuwe lockdown af om de stijging van het aantal coronabesmettingen snel af te remmen. Op middellange termijn legt Oostenrijk de verplichte vaccinatie tegen Covid-19 op. Voor gevaccineerden en mensen die van de ziekte herstelden, zal de lockdown uiterlijk op 13 december eindigen. Niet-gevaccineerden moeten na die datum nog verplicht in lockdown blijven. Oostenrijk zal ook de vaccinatie verplichten vanaf februari volgend jaar.
De rechtse partij FPÖ had opgeroepen tot protest. Volgens partijleider Herbert Kickl, die momenteel zelf besmet is met het coronavirus, is Oostenrijk op weg om een “dictatuur” te worden.
“Coronadictatuur”
Duizenden demonstranten verzamelden zaterdag rond de middag in het centrum van Wenen. Ze zwaaiden met spandoeken en scandeerden slogans tegen de “coronadictatuur”. “Het is niet normaal dat onze rechten worden afgenomen”, aldus een demonstrante.
De politie is massaal ter plaatse, met zeker 1300 manschappen. De stemming is naar verluidt grimmig en de politie pakte al amokzaaiers op. Sommige demonstranten gooiden met flessen naar de politie.
In de Kroatische hoofdstad Zagreb hebben zaterdag ook duizenden mensen betoogd tegen de strengere coronamaatregelen van de regering. Dat melden Kroatische media. Tientallen bussen voerden de demonstranten uit heel het land aan.
Openbare gebouwen
Zo mogen in Kroatië alleen mensen die zijn ingeënt, hersteld zijn van Covid-19 of negatief zijn getest nog openbare gebouwen betreden. De manifestanten vroegen ook het ontslag van premier Andrej Plenkovic. In Kroatië is maar 46,5 procent van de bevolking gevaccineerd. Er sterven dagelijks gemiddeld 58 mensen aan Covid-19.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Campagneposters voor Chinese leider Xi Jinping duiken overal op in Australië
De gezichten van de Australische verkiezingskandidaten staan overal in het land op campagneposters, maar er is één gezicht dat eruit springt: dat van de Chinese leider Xi Jinping. De banden met China zijn een van de belangrijkste thema’s in de Australische verkiezingen: “Xi is meer naar voren gericht. Hij is agressiever. En dat betekent dat Australië moet reageren”. -
Independer
Op kot? Deze verzekeringen zijn een must voor studenten
Veel studenten zijn nog naarstig op zoek naar een kot, nu het volgende academiejaar in zicht komt en er kotschaarste heerst. Heb je een optrekje gevonden, zijn er echter niet zoveel jongeren die eraan denken om meteen ook de verzekering voor hun kot in orde te brengen. Hoe zit dat precies in elkaar? Moet je een studentenkot apart verzekeren? Independer.be maakt je wegwijs. -
Jobat
Ontslag gegeven of gekregen? "Je werkgever moet je vertrekvakantiegeld uitbetalen, en dit kan behoorlijk oplopen"
Heb je zopas je ontslag gegeven of gekregen? Dan is de kans groot dat je nog niet al je verlofdagen hebt opgebruikt wanneer je uit dienst treedt. Wat gebeurt er dan precies met dit resterende potje verlof? Jobat.be stak het licht op bij expert inzake Geert Vermeir, verbonden aan het juridisch kenniscentrum SD Worx. -
-
brussel
Politie verwacht morgen enkele duizenden deelnemers op betoging tegen coronamaatregelen: “Onze manschappen zullen massa begeleiden”
Morgen zondag vindt in Brussel een betoging plaats tegen de coronamaatregelen. “Die betoging werd aangevraagd en toegestaan”, bevestigt woordvoerster van de Brusselse politie Ilse Van de keere. “We verwachten ons aan enkele duizenden deelnemers. Onze mensen zullen de massa begeleiden vanaf het Noordstation tot aan de Kleine Wetstraat, zoals dat altijd het geval is bij een toegestane betoging.” -
Profbokser deelt indrukwekkende video van dochtertje: Talaya (7) verliest schoen bij start 200 meter spurt, maar geeft niet op
Haar papa is een profbokser die na 38 kampen nog altijd ongeslagen is, maar de zevenjarige Talaya Crawford is duidelijk zelf ook een talentje. Het meisje verloor vorige zaterdag al bij de start van een loopwedstrijd haar schoen, maar van opgeven wilde ze totaal niet weten. Terecht, zo bleek. De trotse vader, Terence ‘Bud’ Crawford, postte op Instagram een video van de indrukwekkende prestatie van zijn dochtertje. -
Showbizz2
OnlyFans-ster Jamecia verklapt hoeveel extra ze verdient na de Streamz-docu, en dat is niet weinig
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een half jaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met Jamecia. Haar getuigenis heeft haar carrière zeker een boost gegeven. Ze verdiende al goed haar boterham met seksueel getinte video’s, maar sindsdien heeft ze nog meer volgers. Volgers die haar uiteraard betalen om haar video’s te kunnen bekijken. Hoeveel haar dat extra oplevert per maand, verklapt ze aan Senne in een nieuwe Showbits. Bekijk hier de succesvolle Streamz-docu Onlyfans. -
Borsbeek/Deurne
Drugsmilieu neemt wraak op aanslagpleger. Woning in Borsbeek zes keer beschoten: “Mijn vrouw hoorde schoten en daarna reed een auto in volle vaart weg.”
Een woning in de Karel Soetelaan in Borsbeek is in de nacht van dinsdag op woensdag beschoten met een vuurwapen. Daarbij vielen geen gewonden, maar een link met het drugsmilieu wordt wel onderzocht. Volgens onze informatie is het slachtoffer dat in het beschoten huis woont zelf een bekende in enkele drugsdossiers, evenals verdachte in het onderzoek naar een granaataanslag op de voormalige dansschool Roels aan de Boterlaarbaan in Deurne.