Duitse regering keurt levering van 178 Leopard 1-tanks aan Oekraïne goed
Er zullen maximaal 178 Leopard 1A5-gevechtstanks van Duitse makelij naar Oekraïne worden gestuurd. Dat hebben de Duitse ministeries van Economische Zaken en Defensie vandaag goedgekeurd. “Hoeveel tanks er daadwerkelijk aan Oekraïne zullen worden geleverd, hangt af van de vereiste onderhoudswerkzaamheden”, klonk het.
Landen die militaire wapens en uitrusting van Duitsland kopen, moeten toestemming van Berlijn krijgen voor ze dat materiaal aan een ander land overdragen. De Nederlandse regering kondigde vanavond al aan dat ze samen met Duitsland en Denemarken “ten minste 100 Leopard 1A5-gevechtstanks voor Oekraïne” zal kopen.
Eerder vandaag maakte de Duitse minister van Defensie Boris Pistorius tijdens een verrassingsbezoek aan Kiev bekend dat Oekraïne meer dan 100 gevechtstanks van het type Leopard 1A5 van verschillende Europese landen zal krijgen.
Sommige tanks zouden al tegen de zomer arriveren, maar het grootste deel wordt naar verluidt pas volgend jaar geleverd. Minstens drie bataljons moeten er tegen het eerste of tweede kwartaal van 2024 mee uitgerust zijn, zo zei Pistorius tijdens het bezoek, dat om veiligheidsredenen geheim was gehouden. De minister vermeldde niet uit welke Europese landen – naast Duitsland – de tanks zullen komen.
De aankondiging komt enkele weken nadat de Duitse regering groen licht had gegeven om Kiev te voorzien van de modernere Leopard 2-gevechtstanks.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Israëlische vrouwen komen als ‘handmaids’ op straat: tevergeefs, nieuwe wet beschermt premier Netanyahu tegen afzetting
Ondanks massale protesten in Israël tegen de justitiële hervorming, wordt het dan toch een pak moeilijker om een premier onbekwaam te laten verklaren. Het parlement zette na een nachtelijk debat het licht op groen voor een wetswijziging. In de laatste lezing stemden 61 van de 120 parlementsleden voor, 47 waren tegen. De andere volksvertegenwoordigers waren afwezig of onthielden zich. Als justitie geen stokje steekt voor de wet, is in de toekomst een drievierdemeerderheid nodig om een eerste minister uit zijn ambt te ontzetten. -
Spaargids.be
Stijgende rentes en vrijgesteld van roerende voorheffing: alles wat je moet weten over de tak 21-spaarverzekering
Sinds eind vorig jaar neemt de appetijt voor tak 21-spaarverzekeringen met een gewaarborgde basisrente opnieuw toe, zo meldt de verzekeringsfederatie Assuralia. De stijgende rentevoeten op de financiële markten en een gunstige fiscale behandeling zijn daar niet vreemd aan. Wat houden die spaarverzekeringen precies in? En wat zijn de voor- en nadelen? Spaargids.be licht toe. -
Livios
Minder btw, maar ook minder premies: wat verandert er de komende maanden allemaal voor (ver)bouwers?
In tijden van dure bouwmaterialen en hoge energieprijzen zijn premies mooi meegenomen voor wie gaat bouwen of renoveren. Al durft daar wel geregeld iets aan te veranderen. En dat is ook dit jaar niet anders. Bouwsite Livios zet alvast vier veranderingen op een rij vanaf deze maand. -
-
67
Poetin heeft een ‘mol’ in Europa die helpt om zijn oliehandel draaiende te houden
In de Europese Unie is een ‘mol’ actief die Vladimir Poetin helpt om zijn oliehandel draaiende te houden. Diezelfde EU heeft nochtans sancties en een prijsplafond opgelegd om de handel in Russische olie te bemoeilijken, zodat Poetin zijn oorlogskas minder makkelijk kan spijzen. Maar die sancties zijn makkelijk te omzeilen, en daar wordt grof geld mee verdiend. -
Mijnenergie
Wat is het sluimerverbruik van een televisie? En een adapter die nodeloos insteekt? Energieadvies voor jouw woonkamer
Veel gezinnen brengen thuis een groot deel van hun tijd door in de woonkamer. Het is dé plek bij uitstek om gasten te ontvangen en ’s avonds televisie te kijken, te lezen, ... Kortom: te ontspannen. Maar hoe kan je energie besparen in de woonkamer zonder in te leveren op comfort? Mijnenergie.be zet enkele besparingstips op een rijtje. -
Zuidoosten van Turkije opnieuw opgeschrikt door aardbeving
Het zuidoosten van Turkije is donderdag opnieuw opgeschrikt door een aardbeving. Die had een magnitude van 5,3 en het epicentrum lag in de provincie Kahramanmaras, net zoals de verwoestende aardbevingen van begin februari. Dat heeft de rampenbestrijdingsdienst Afad laten weten. Vanuit de stad Gaziantep werden hevige trillingen gemeld. -
Televisiepresentator gewond nadat ontvangen USB-stick ontploft: “Nieuwe manier om journalisten onder druk te zetten”
Bombrieven zijn een bekend fenomeen, maar nu zijn er ook USB-sticks die explosies veroorzaken in omloop. Meer nog: ze worden effectief gebruikt om journalisten onder druk te zetten. De openbaar aanklager in Ecuador spreekt zelfs over ‘terrorisme’.