“Dood hen allemaal”: grote ophef in Frankrijk over agenten die in hinderlaag worden gelokt
Veel verontwaardigde reacties in Frankrijk nadat agenten zaterdag zijn aangevallen met projectielen en vuurwerk in een voorstad van Parijs. De beelden die door de politievakbond op Twitter zijn geplaatst, bezorgen koude rillingen. “Dood hen, dood hen allemaal”, roepen de jongeren.
Delen per e-mail
De agenten waren naar Poissy geroepen omdat er zich een menigte had verzameld, terwijl dat uiteraard niet toegelaten is onder de huidige lockdownmaatregelen in Frankrijk. Eens ter plaatse werd de patrouille aangevallen door dertig personen die vastbesloten waren om de strijd aan te gaan. De agenten kregen af te rekenen met beledigingen, projectielen en vuurwerk. De vakbond van politiecommissarissen (SICP), die de beelden op Twitter plaatste, spreekt over een “hinderlaag”. Er is duidelijk te horen dat de jongeren “Dood hen, dood hen allemaal” roepen.
De in het nauw gedreven agenten gebruikten onder meer traangas om de aanvallers uiteen te drijven. Toen er versterking aankwam, waren de vogels al gaan vliegen. Ondanks het hevige geweld zijn er geen gewonden gevallen.
De video lokte heel wat verontwaardigde reacties uit. Veel politici hebben hun bezorgdheid geuit. “Er kan geen excuus zijn voor dergelijke daden”, zei Karl Olive, burgemeester van Poissy. De burgervader gaf aan gefrustreerd te zijn omdat het gemeentebestuur net heel veel investeringen heeft gedaan voor jongeren.
Volgens François Jolivet van partij La République en marche (LREM) is er sprake van “wetteloze zones”. “Dit is het dagelijkse leven van onze politieagenten en sommige van onze medeburgers die, zonder dat ze hierom hebben gevraagd, in wetteloze gebieden leven”, schreef hij op Twitter.
“De verfoeilijke aanval op de politie in Poissy toont weer aan dat politieagent zijn geen baan is zoals een andere”, reageerde minister van Binnenlandse Zaken, Gerald Darmanin, die het “onaanvaardbare geweld” sterk veroordeelde.
Andere politici hebben eveneens hun verontwaardiging over deze aanval geuit, zoals Valérie Boyer van Les Républicains (LR) en Nicolas Dupont-Aignan, voorzitter van Debout la France (DLF). “Wanneer krijgen we de controle terug in deze wijken? Angst moet van kamp wisselen! Laten we onze politie snel de materiële en juridische middelen geven om de orde te herstellen”, klinkt het onder meer.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Heeft je leeftijd invloed op de kostprijs van je autoverzekering?
Uit cijfers van het Kenniscentrum verkeersveiligheid (2012) blijkt dat meer dan een derde van alle letselongevallen wordt veroorzaakt door 18- tot 31-jarige bestuurders. Ligt dit aan roekeloos rijgedrag of het ontbreken van ervaring? Ervaring speelt in elk geval een grote rol. Welke impact heeft je leeftijd dan op de premie van je autoverzekering? Independer.be legt het je uit. -
32
Minderjarige ouders en oma van in container gedumpte baby opgepakt
De Nederlandse politie heeft afgelopen woensdag de ouders van de baby die in een container in Amsterdam werd gevonden, opgepakt. Het gaat om twee minderjarigen van 17 jaar. Beiden worden verdacht van poging kindermoord. Ook de moeder van het minderjarige meisje, de oma van de baby, werd opgepakt. -
3
Hongkong vervolgt tientallen prodemocratische activisten
De autoriteiten in Hongkong vervolgen tientallen prodemocratische politici en activisten voor "ondermijning". De 47 verdachten waren eerder dit jaar al opgepakt vanwege hun betrokkenheid bij het organiseren van een voorverkiezing voor de oppositie in de miljoenenstad, bericht de krant South China Morning Post. -
-
PREMIUM9
Omstreden spermadokter misbruikte patiënten: “Je krijgt een héél mooi kind, zei hij, nu snap ik waarom”
-
Helft van de Israëlische bevolking al zeker één keer gevaccineerd
Meer dan de helft van de Israëlische bevolking heeft al een eerste prikje gekregen van het vaccin tegen het coronavirus. Dat meldt de Israëlische minister van Volksgezondheid vrijdag. Concreet gaat het om 4,65 van de 9,29 miljoen inwoners van Israël die al zeker één dosis gekregen hebben. -
Slimme verlichting en beveiligingscamera’s: met deze ingrepen geef je inbrekers geen kans
In 2019 noteerde de politie 47.021 meldingen van woninginbraak in ons land. De coronacrisis strooit echter ook inbrekers roet in het eten, want dit cijfer is met dank aan de avondklok en het sterk toegenomen thuiswerk sinds de eerste lockdown gedaald. Toch blijf je ook nu beter op je hoede. Met de volgende tips hou je je huis inbraakvrij. -
PREMIUM66
8 uur per dag je laptop aan, 3 kopjes koffie, een kwartiertje telefoneren en de verwarming: zoveel betaal je extra op je energiefactuur door telewerk
64 reacties
Jos Vandeneijnde
Anna Pauels
thierry bollaert
Dirk Sonck
Renaat Moerman