Chili zal uitslag Venezolaanse verkiezingen niet erkennen
De Chileense regering zal de uitslag van de Venezolaanse parlementsverkiezingen van komende zondag niet erkennen. Dat heeft minister van Buitenlandse Zaken Andres Allamand verklaard. Hij riep andere landen op dat voorbeeld te volgen.
Delen per e-mail
Komende zondag vinden in Venezuela parlementsverkiezingen plaats. De Nationale Assemblée is nu nog in handen van de oppositie, onder leiding van oppositieleider Juan Guaido, maar komt na zondag wellicht onder de controle van president Nicolas Maduro's socialistische partij.
Alle belangrijke oppositiepartijen, meer dan dertig in totaal, boycotten de stembusslag, omdat die volgens hen niet eerlijk zal verlopen. Ze verwijten Maduro alle macht in Venezuela naar zich toe te hebben getrokken.
Chili is in elk geval niet van plan om de uitslag van de verkiezingen van zondag te erkennen, zei minister van Buitenlandse Zaken Andres Allamand volgens Radio U Chile. "We zullen ervan blijven uitgaan dat legitieme autoriteit in Venezuela Guaido is." Chili spoort andere landen aan hetzelfde te doen.
De Europese Unie weigert alvast waarnemers te sturen naar de verkiezingen. Ook de Verenigde Staten uitten al hun kritiek op de aangekondigde stembusslag.
Oppositieleider Juan Guaido probeert Maduro al sinds januari vorig jaar van de macht te verdrijven en wordt door een vijftigtal landen wereldwijd erkend als interim-president. Hij slaagde er echter nooit in de door het leger gesteunde Maduro van de macht te verdrijven. Wellicht verliest hij zondag zijn zitje in de Nationale Assemblée.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nederlanders willen avondklok omzeilen met koeriersuniformen en ‘leenhonden’
In Nederland wordt vanaf zaterdag een avondklok ingevoerd. Onze noorderburen zoeken echter naar creatieve oplossingen om toch nog het huis uit te kunnen, zelfs vermomd als koerier of hondenwandelaar. Op tweedehandssites zit de verkoop van jassen van bezorgdiensten in de lift en de vraag naar ‘leenhonden’ stijgt. -
“Lege schappen in supermarkten Noord-Ierland door brexit”
In Noord-Ierland zijn problemen met de leveringen van voedsel. De oorzaak is vertraging bij de invoer vanuit het Verenigd Koninkrijk door de brexit. Dat zorgt onder andere voor lege schappen in de supermarkten. Dat zegt de Ierse minister van Buitenlandse Zaken Simon Coveney. -
Avondklok in Nederland start vanaf 21 uur
In Nederland wordt vanaf zaterdag een avondklok van kracht die loopt van 21 uur tot 04.30 uur. Dat kondigde minister van Justitie Ferd Grapperhaus aan na afloop van een debat in het parlement over de coronacrisis. -
-
Sparen Geplande reis afzeggen door coronacrisis? Deze regels hanteren de verzekeraars
Betaalt de reisverzekering u terug als u door het coronavirus langer in het buitenland moet blijven? Wat met de verzekering als u thuis een ongeval krijgt, terwijl u aan het werk bent? En komt de hospitalisatiepolis tussen als u het virus oploopt en in het ziekenhuis belandt? Spaargids.be overloopt de huidige regels*. -
4.9 miljoen Europeanen vragen verblijfsstatus in Verenigd Koninkrijk aan
Tegen het einde van vorig jaar hadden al bijna 4,9 miljoen buitenlanders een aanvraag ingediend om ook na het vertrek uit de Europese Unie in het Verenigd Koninkrijk te blijven wonen. Dat blijkt uit nieuwe statistieken die de Britse autoriteiten donderdag hebben verspreid. -
Jobs Sportief aangelegd? In deze jobs zit je zelden op een stoel
Voor sommige sportievelingen is een hele dag op een stoel moeten zitten de grootste gruwel die ze kunnen bedenken. Wil jij ook liever een job waarin je veel kan wandelen, lopen, fietsen of bewegen? Jobat.be ging op zoek naar enkele jobs die ook goed zijn voor je conditie. -
Zes Enigma-codeermachines uit WOII geborgen uit Oostzee
Duikers hebben voor de kust van Duitsland zes Enigma's uit de Tweede Wereldoorlog bovengehaald uit de Oostzee. De codeermachines werden bij het kleine eiland Schleimünde ontdekt, meldt de archeologische dienst van de deelstaat Sleeswijk-Holstein.
0 reacties