Britse staatssecretaris van Financiën Lord Agnew stapt op
Een nieuwe klap voor de Britse premier Boris Johnson: zijn staatssecretaris voor Fraudebestrijding Lord Agnew of Oulton heeft maandag in het Hogerhuis zijn ontslag aangeboden uit protest tegen het slechte beleid van de regering van frauduleuze betalingen aan Covid-bedrijven, zo melden verschillende Britse media.
Lord Theodore Agnew, die sinds februari 2020 ook staatssecretaris voor Efficiëntie en Transformatie was en die verantwoordelijk was voor inspanningen om fraude tegen te gaan, heeft zijn ontslag zelf aangekondigd in het House of Lords.
“Aangezien ik onder meer staatssecretaris voor Fraudebestrijding ben, zou het enigszins oneerlijk zijn om in die rol te blijven als ik niet in staat ben om het naar behoren te doen”, zo zei Lord Agnew. “Daarom heb ik helaas besloten met onmiddellijke ingang mijn ontslag in te dienen”.
Tijdens de pandemie heeft de Britse regering meer dan 47 miljard pond (bijna 56 miljard euro) toegekend aan kleine bedrijven in het kader van het ‘bounce back loan scheme’ (BBLS). Meer dan een miljoen bedrijven kregen geld uit de regeling, die bedoeld was om kleine bedrijven te redden die tijdens de pandemie gevaar liepen.
Maar Lord Agnew zegt nu dat de regering, die volledig garant stond voor leningen in het kader van de BBLS, tot dusver bijna 1 miljard pond (1,2 miljard euro) heeft terugbetaald aan banken voor leningen die niet werden terugbetaald. Hij voegt eraan toe dat meer dan een kwart van dat geld voorzien was voor leningen die frauduleus bleken.
Lord Agnew had het tegen zijn collega’s over “schoolboy errors” (“beginnersfouten”).
Lees ook: Week van de waarheid voor Boris Johnson: rapport over lockdownfeestjes in Downing Street komt eraan
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
12
Mossad-agenten van gezonken ‘spionnenboot’ op Lago Maggiore vlogen met privéjet naar Tel Aviv
-
Mijntelco
Populaire smartphonedeals onder de loep: interessant of te mooi om waar te zijn?
Om de zoveel tijd pakken telecomoperatoren ermee uit op hun website: interessant ogende smartphonedeals. De nieuwste smartphone van Apple of Samsung tegen een zeer voordelige prijs, in ruil voor een abonnement bij een provider: het doet heel wat klanten overstag gaan. Maar zijn die deals ook voordelig? En zo nee, zijn er dan totaal geen zaakjes te doen? Mijntelco.be pluist het uit. -
Week van de waarheid voor Boris Johnson: rapport over lockdownfeestjes in Downing Street komt eraan
Deze week zou weleens doorslaggevend kunnen zijn voor Boris Johnson. De Britse premier ligt al weken onder vuur voor zijn aanwezigheid op vermeende lockdownfeestjes in zijn ambtswoning in Downing Street en op andere kabinetten. De conclusies van het onderzoek naar ‘Partygate’ dat hij zelf beval, worden de komende dagen verwacht. -
-
Republikein Chris Christie wil zich kandidaat stellen voor presidentsverkiezingen
-
Mijnenergie
Tijdens je vakantie thuis niets verbruiken, maar toch betalen: dit kan je eraan doen
Vertrek je binnenkort op vakantie en verbruik je geen energie? Dan lijkt een nulfactuur voor die periode het logische gevolg. Toch zal je in de praktijk ook stroom en aardgas betalen tegen de op dat moment geldende prijzen. Al valt daar wel iets aan te veranderen. Mijnenergie.be legt uit waarom je toch betaalt en hoe je daar een mouw aan past. -
Livios
De zon weren met screens of rolluiken? Zo maak je de juiste keuze
Tijdens warme zomerdagen loopt de temperatuur in huis snel op. Dat kan je voorkomen met zonwering. Zoals rolluiken en screens. Ze hebben deels dezelfde functies. Toch zijn er ook belangrijke verschillen. Bouwsite Livios biedt een leidraad om uit te maken welke oplossing voor jouw (ver)bouwproject het meest is aangewezen. -
Update
Trump belooft einde ‘geboortetoerisme’ en geen automatisch burgerschap meer voor kinderen van illegalen