"Boze Trump weigert advocaat Giuliani te betalen"
Uittredend Amerikaans president Donald Trump weigert de rekeningen te betalen van zijn advocaat Rudolph Giuliani. Dat zeggen ingewijden tegen de krant The Washington Post. Giuliani reisde namens Trump het land door om te proberen de verkiezingsuitslag teruggedraaid te krijgen, maar slaagde niet in die missie.
Delen per e-mail
Het zou slecht zijn gevallen bij Trump dat zijn advocaat 20.000 dollar (ruim 16.000 euro) per dag wilde factureren voor zijn werk. Ook de onkosten van Giuliani mogen naar verluidt alleen nog worden vergoed als de president daar persoonlijk toestemming voor geeft.
De president bleef na de verkiezingen van november volhouden dat hij door fraude had verloren. Zijn advocaten stapten in meerdere staten naar de rechter, maar dat juridische offensief leverde niets op. Een gefrustreerde Trump riep zijn aanhangers uiteindelijk op naar het parlementsgebouw te trekken. Daar liepen ze de politie onder de voet en vielen er meerdere doden.
Trump krijgt daardoor in de laatste dagen van zijn presidentschap voor de tweede keer te maken met een afzettingsprocedure. Zowel Democraten als sommige Republikeinen houden hem verantwoordelijk voor het gewelddadige optreden van zijn fans. Die vielen het Capitool binnen toen de verkiezingsoverwinning van Biden daar werd goedgekeurd.
De president is naar verluidt vooral boos dat vrijwel niemand het nog voor hem opneemt. Hij zou achter gesloten deuren hebben uitgehaald naar vicepresident Mike Pence en sommige medewerkers, maar ook naar conservatieve figuren in de media die hem onvoldoende zouden steunen. "Hij voelt zich steeds eenzamer, geïsoleerder en gefrustreerder", concludeert een bron van The Washington Post.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
1
Italië versoepelt vanaf maandag coronamaatregelen
Italië gaat vanaf maandag de coronavirusbeperkingen in zestien regio's versoepelen. Dat meldde het Italiaanse ministerie van Volksgezondheid. -
Astrazeneca levert nu toch meer dosissen van zijn vaccin aan EU
Astrazeneca wil volgens de Europese Unie in het eerste kwartaal nu toch meer dosissen van zijn vaccin aan de EU leveren dan aangekondigd. Er komen 9 miljoen dosissen bij, wat het totaal op 40 miljoen brengt, deelde de voorzitster van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, op Twitter mee. Dat is wel nog maar de helft van de 80 miljoen dosissen die oorspronkelijk waren toegezegd. -
Sparen
Lukt het u maar niet om meer te sparen? Waarschijnlijk trapt u in een van deze valkuilen
Een wereldreis (als dat ooit weer mag), de keuken in het nieuw, een spaarpot voor noodgevallen: er zijn redenen genoeg om een stevige spaarboek aan te leggen. Toch vinden veel mensen het aartsmoeilijk om hun spaarvoornemens vol te houden. Spaargids.be zocht uit wat sparen zo lastig maakt. -
-
Dit is waarom de Samsung The Frame zo populair is
-
PREMIUM
Eén man kan zijn bange partijgenoten toch overtuigen: Senaatsvoorzitter speelt cruciale rol in tweede impeachment Trump
Donald Trump is officieel in beschuldiging gesteld door het Huis van Afgevaardigden. Zijn tweede impeachment is een feit. Achter de schermen zou de Amerikaanse president forse druk uitoefenen op partijgenoten, al zou de machtige Republikein Mitch McConnell nu ook pro afzetting zijn. -
Haard van vogelgriep ontdekt in Franse Ardennen
Vijfenveertig gemeenten in de Franse Ardennen zijn onder toezicht geplaatst na de ontdekking van een epidemische uitbraak van vogelgriep in de regio Grand-Est. Dat maakte de prefectuur die beperkende maatregelen heeft genomen vandaag bekend. -
Multimedia
Draadloos printen vanaf je smartphone of tablet: zo werkt het
Met je laptop naar de printer lopen, een usb-kabel aansluiten en dan pas printen? Het is één manier om het te doen, maar niet noodzakelijk de elegantste. Zelfs de meest budgetvriendelijke printers sluiten zich tegenwoordig gemakkelijk aan op je draadloze netwerk thuis, waardoor je in principe van overal - en met eender welk toestel - je printopdracht kunt versturen.