Belgisch cruiseschip met 150 toeristen vaart tegen rotsen voor Phi Phi-eilanden
BuitenlandHet cruiseschip ‘La Belle des Océans’, dat vaart onder Belgische vlag, is afgelopen nacht voor de Phi Phi-eilanden in Thailand tegen de rotsen gevaren. Het schip raakte beschadigd en maakte water. De Thaise marine rukte uit om de 150 toeristen en bemanningsleden veilig aan wal te brengen in de bekende badplaats Phuket.
De cruiseboot is volgens lokale media afgelopen nacht rond 3 uur plaatselijke tijd op een rif gevaren, op zo’n 5 kilometer afstand van de Phi Phi-eilanden. Daarbij is een gat geslagen in de romp, waardoor water naar binnen stroomde. De boot was op dat moment op weg naar Phuket.
Een vissersboot die het cruiseschip vast zag zitten wilde ter hulp komen, schrijft The Thaiger. Maar de kapitein meldde hem dat de Thaise marine intussen al uitgerukt was. Zij moesten uiteindelijk wachten tot het water hoger kwam, vooraleer ze het konden wegslepen van het rif. Daarna kon het gehavende cruiseschip zijn tocht naar Phuket verderzetten. Op foto’s is te zien dat de boot naar één kant overhelt. Wellicht is dat een gevolg van de aanvaring.
Volgens Thaïse media zaten er 77 passagiers op het schip, waarvan 33 mannen en 44 vrouwen. De bemanning van ongeveer 80 personen zou voornamelijk uit Filipino’s bestaan. Of er ook Belgen op het schip zaten, is niet duidelijk. Alle opvarenden werden veilig aan wal gebracht.
Het cruiseschip is nog maar sinds enkele maanden in het bezit van het Franse familiebedrijf CroisiEurope, bevestigt een woordvoerster van het bedrijf aan HLN. Volgens La Tribune werd het schip afgelopen zomer nog grondig gerenoveerd nadat het voor ongeveer 22 miljoen euro was overgekocht van een Deense rederij. Thaise media melden dat het naar Singapore zou moeten voor herstelling.
Onderstaand kaartje van Maritime Bulletin toont waar het ongeval gebeurde:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijntelco
Je telecom en energie-/bankzaken in één contract combineren: kom je dan voordeliger uit? Wij maakten de berekening
-
Nonchalant en een beetje vintage: topmodel Bella Hadid (26) zweert bij dit type handtas
Bella Hadid is een van de grootste trendsetters van ’t moment. Wat zij draagt, wordt gekopieerd. En ja, het topmodel houdt ook van het betere handtassenwerk. Haar ultieme favoriet? De nonchalante slouchy tas. Hét perfecte accessoire om een chique outfit draagbaar te maken of een casual look extra punch te geven. Imiteer haar look met deze vijftien betaalbare tassen. -
Britse regering wil akkoord met supermarkten over prijsbeperking op basisproducten
Om de aanhoudend hoge inflatie te bekampen, is de Britse regering onderhandelingen gestart met de supermarkten om de prijzen op een aantal basisproducten te beperken. Dat schrijft The Sunday Times zondag. De krant heeft het over een “aanpak in Franse stijl”, maar verschillende regeringsleden haasten zich wel om te zeggen dat het om een vrijwillige maatregel gaat, geen verplichting. -
-
KIJK. John (60) krijgt meer dan 250 bijensteken, maar kan het nog navertellen
-
Erdogan profiteerde bij verkiezingen in Turkije van “ongerechtvaardigd voordeel” volgens waarnemers
De Turkse presidentsverkiezingen zijn volgens waarnemers verlopen met een “ongerechtvaardigd voordeel” voor de zetelende president Recep Tayyip Erdogan. Onevenwichtige media-aandacht en inperkingen van de vrije meningsuiting hebben tot een ongelijke strijd geleid, zegt de waarnemersmissie van de OVSE en de Raad van Europa. -
Passagier die tijdens vlucht nooddeur opende, had het gevoel dat hij stikte
De Zuid-Koreaanse man die vrijdag wereldnieuws werd omdat hij tijdens een lijnvlucht de deur opende, heeft verklaard waarom hij dat deed. Hij riskeert tien jaar gevangenisstraf voor het overtreden van de luchtvaartwet. -
Ryanair eist dat passagiers betalen om gebakje mee aan boord te nemen: “Handbagagelimiet overschreden”
2 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageereric Lejeune
michel van dam