Beelden tonen hoe noodweer tekeergaat in Normandisch kuststadje: één dode en meerdere gewonden
Na de hittegolf in Frankrijk is gisterenavond een kitesurfer overleden tijdens noodweer aan de Normandische kust. Drie anderen raakten gewond. Een helikopter zoekt naar een persoon die wordt vermist op zee, meldt de zender ‘France Info’.
Stormachtige weer trof de Normandische badplaats Villers-sur-Mer. Een 31-jarige kitesurfer werd door een windvlaag tegen de gevel van een restaurant geworpen en kwam om het leven. Drie bezoekers van een casino raakten gewond door rondvliegende caféstoelen en -tafels.
Reddingswerkers zijn per boot en helikopter op zoek naar iemand die op zee wordt vermist in Deauville, dat vlakbij Villers-sur-Mer ligt.
In Frankrijk woedt al een tijdje een hittegolf. Zaterdag kwam de temperatuur boven de 42 graden. In Biarritz aan de Atlantische kust, bij de Spaanse grens, steeg het kwik naar 42,9 graden. Nooit eerder was het er zo warm. De extreme hitte heeft voor zover bekend zeker twee ouderen het leven gekost.
Météo France voorspelde voor zaterdagnacht onweersbuien die vanaf de Atlantische kust het land zouden intrekken. Ze gingen gepaard met hevige bliksem en zware windstoten. De weersverandering maakt waarschijnlijk een eind aan de hittegolf, al kan die in het oosten wat langer aanhouden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gouden Vuelta20
Michel Wuyts over de winstkansen van Remco Evenepoel: “Drie renners zijn momenteel net iets beter geschikt om het laken naar zich toe te trekken”
Morgen is het eindelijk zover! Met de Vuelta gaat de laatste grote ronde van het jaar van start. Onze analist Michel Wuyts kijkt ook nu weer in zijn glazen bol. Ben jij het eens met Wuyts of denk je er helemaal anders over? Bewijs dat je de grootste kenner bent met de Gouden Vuelta en maak kans op 5.000 euro cash. -
Bom van 500 kilo uit Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt in Berlijn: 12.000 inwoners geëvacueerd
In Berlijn zijn de Duitse autoriteiten er in de nacht van donderdag op vrijdag in geslaagd om een bom van 500 kilo uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk te maken. Het explosief werd donderdagochtend ontdekt op een bouwterrein in de wijk Friedrichshain, in het oosten van de stad. Zo’n 12.000 inwoners in een straal van 500 meter rondom de vindplaats moesten tijdelijk worden geëvacueerd. -
Russische voertuigen gespot in turbinehal van Oekraïense kerncentrale
Er zijn online nieuwe beelden opgedoken waarop Russische legervoertuigen te zien zijn in een turbinehal die verbonden is met een kernreactor van de Oekraïense kerncentrale van Zaporizja. Intensievere beschietingen rond de kerncentrale doen al een tijd vrezen voor een kernramp. -
-
WEERBERICHT. Gedaan met de hitte, kans op buien en onweer nemen toe
Het blijft zondagnamiddag meestal droog en vrij zonnig in het zuidoosten van het land, waar het nog warm blijft met maxima tot 25 graden en zelfs tot 31 of 32 graden in Belgisch-Lotharingen. Maar elders is het wisselend bewolkt met opklaringen, maar zijn er ook bewolkte perioden met kans op buien, mogelijk met onweer. Het is gevoelig frisser met maxima tussen 19 en 24 graden en rond 17 of 18 graden aan de kust, zo meldt het KMI. -
SAS schrapt bijna 1.600 herfstvluchten
De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS schrapt tijdens de herfst zowat 1.600 vluchten in Europa. Het gaat om 4 procent van de in totaal 39.000 vluchten, zo zei een SAS-woordvoerster aan het Duitse persagentschap dpa. "De getroffen passagiers zijn al op de hoogte gebracht en werden omgeboekt op andere vluchten", aldus de woordvoerster. -
HLN Shop
Indian summer: met deze spullen geniet je ook na de zomer maximaal van je terras
Heb je van je terras een kleine oase gemaakt waar het heerlijk vertoeven is? Dan wil je daar natuurlijk maximaal van genieten. Nu de zomer stilaan op haar einde loopt zou het maar jammer zijn je gezellige buitenplek straks al te moeten verlaten om je weer binnenskamers terug te trekken. Met enkele kleine en grotere hulpmiddelen is dat gelukkig niet nodig. HLN Shop overloopt wat je kan doen om zo lang mogelijk van je terras te kunnen profiteren. -
Saoedische vrouw krijgt 34 jaar gevangenisstraf voor het gebruik van Twitter
Een Saoedische studente (34) aan de universiteit van Leeds in Groot-Brittannië is tot 34 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het hebben van een Twitter-account en het volgen en retweeten van dissidenten en activisten. Die veroordeling kreeg ze toen ze tijdens de vakantie even terug naar haar thuisland ging.