Amerikaanse school wil dat kinderen na coronavaccin maand thuisblijven, zodat ze “anderen niet kunnen besmetten”
Een privéschool in Miami, Florida wil dat leerlingen die het coronavaccin kregen, na elke dosis 30 dagen thuis blijven. Dat schrijft het schoolbestuur in een brief naar de ouders. Volgens de directie kunnen gevaccineerde kinderen immers andere leerlingen in gevaar brengen.
Centner Academy is een privéschool voor kinderen vanaf de kleuterklas tot en met het tweede middelbaar. Ouders van kinderen die er schoollopen, ontvingen onlangs een brief met de volgende tekst: “...als u overweegt uw leerling(en) van de Centner Academy te laten vaccineren, verzoeken wij u daarmee te wachten tot de zomer, wanneer de kans op overdracht of ‘shedding’ (vrij vertaald: uitzaaiing) op anderen is afgenomen”. De brief bevat ook quarantaineregels voor kinderen die toch gevaccineerd werden. “Vanwege de mogelijke impact op andere leerlingen en onze schoolgemeenschap moeten gevaccineerde leerlingen na elke dosis 30 dagen thuisblijven en mogen ze nadien weer naar school, zolang de leerling gezond is en geen symptomen vertoont.”
De school kwam in april ook al in opspraak toen het bestuur de leerkrachten opriep om zich voorlopig niet te laten vaccineren, uit vrees voor neveneffecten van het vaccin en uit angst dat diegenen die gevaccineerd werden, anderen die geen vaccin kregen zullen besmetten.
Complottheorieën
In de VS, maar ook daarbuiten, doen samenzweringstheorieën de ronde die onterecht beweren dat mensen die zich laten inenten tegen het coronavirus vervolgens spike-eiwitten van het virus beginnen te verspreiden, die onder andere de menstruatiecyclus van mensen in hun omgeving in de war kunnen sturen en anderen ziek kunnen maken met Covid-19. Daar klopt niets van, zeggen gezondheidsinstanties, maar zulke complottheorieën bereiken via sociale media miljoenen mensen en dragen bij tot angst en weigerachtigheid tegenover coronavaccins.
Onderzoek
Het ministerie van Onderwijs van de staat Florida heeft een onderzoek ingesteld naar Centner Academy. In een brief aan de school zegt het ministerie dat het ervan op de hoogte werd gebracht dat de school “mogelijk een aanwezigheidsbeleid voert waarbij ouders van pas gevaccineerde leerlingen hun kinderen onredelijk, zonder reden en onnodig lang in quarantaine moeten houden voor ze naar de school kunnen terugkeren”. Jacob Oliva, vicedirecteur van het ministerie, herinnert de school in de brief aan haar “verschillende wettelijke verplichtingen - in het bijzonder met betrekking tot de aanwezigheid, gezondheid en het welzijn” van de leerlingen.
Hij moedigt het bestuur van de school aan om hun beleid te herzien en in overeenstemming te brengen met de wet van Florida. Zo niet, riskeert de school niet meer in aanmerking te komen voor studiebeurzen en financiering.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rode Kruis-Vlaanderen maakt 200.000 euro vrij voor humanitaire hulp na aardbeving in Turkije
Rode Kruis-Vlaanderen zal 200.000 euro uit het noodhulpfonds inzetten voor humanitaire hulp na de aardbevingen in Turkije en Syrië. Dat laat de organisatie weten. Vlamingen die willen, kunnen zelf nog een storting doen via Rode Kruis-Vlaanderen. -
Tweakers
Gamen zonder console, maar met je smartphone? Dit topgadget bespaart je op termijn flink wat centen
Fervent gamer en vaak onderweg? Dan ben je mogelijk gebaat bij een controller waar je smartphone in past. “Voor iets meer dan 100 euro kun je heel fijn gamen en ligt er een hele wereld aan – vaak gratis – spelletjes aan je voeten”, zegt Wout Funnekotter, hoofdredacteur bij technologiesite Tweakers. Hij onderwierp de twee meest gangbare controllers voor smartphones aan een vergelijkingstest. -
Vermoorde kandidaat-burgemeester wint verkiezingen in Ecuador
Een kandidaat-burgemeester in Ecuador werd enkele uren voor de opening van de stembussen vermoord, maar heeft toch de verkiezingen in de stad Puerto López gewonnen. -
-
FILM
STREAMINGTIP. ‘And Just Like That... The Documentary’: Carrie Bradshaw blijft fascineren
Na succesreeks ‘Insecure’ - met de geweldige Issa Rae in een glansrol - krijgt ook ‘And Just Like That…’ een eigen documentaire. Die blikt niet alleen terug op de geschiedenis en impact van HBO-reeks ‘Sex and the City’ - waar ‘And Just Like That’ uit voortvloeide -, maar laat de kijker eveneens ontdekken hoe die sequel nu precies tot stand kwam. -
Je lief verwennen met Valentijn? Met deze 15 rode handtassen scoor je gegarandeerd punten
Valentijn staat voor de deur. Het ideale moment om je geliefde (of jezelf) te verwennen met een handtas in de kleur van de liefde. Of je nu voor een mini, midi of maxi ontwerp kiest: met deze rode handtassen schiet Cupido gegarandeerd nóg eens raak. -
16
Verschillende Belgen gewond bij knokpartijen tijdens après-ski in Oostenrijk
Verschillende Belgen zijn maandag gewond geraakt nadat ze betrokken raakten bij stevige knokpartijen tijdens de après-ski in Oostenrijk. Die vonden plaats in de skigebieden Zell am See en Hinterglemm. -
22
Ghanese profvoetballer Christian Atsu na 26 uur levend vanonder het puin gehaald in Turkije
De Ghanese profvoetballer Christian Atsu (31) is levend vanonder het puin gehaald na de zware aardbeving in Turkije. Dat bevestigt een woordvoerder van zijn club Hatayspor. De flankaanvaller, die zondag nog het winnende doelpunt in de thuismatch tegen Kasimpasa maakte, was 26 uur vermist en werd gewond overgebracht naar het ziekenhuis.
3 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerHugo hofmans
wim CLAES
Gino Denil