Een foto van Tyre Nichols op zijn begrafenis.
Volledig scherm
Een foto van Tyre Nichols op zijn begrafenis. © Getty Images via AFP

“Agent deelde foto van mishandelde Tyre Nichols”

Een van de politieagenten die in Memphis Tyre Nichols aanhielden en mishandelden, heeft met zeker vijf mensen een foto gedeeld van de zwaar toegetakelde zwarte Amerikaan terwijl die geboeid tegen een politieauto zat.

  1. KIJK. “3, 2, 1... Badaboem!” Na drones demonstreren Oekraïners nu ook zelfgemaakte kamikazevoertuigen tegen de Russen

    KIJK. “3, 2, 1... Badaboem!” Na drones demonstre­ren Oekraïners nu ook zelfgemaak­te kamikaze­voer­tui­gen tegen de Russen

    In Bachmoet gebruiken Oekraïense troepen al een tijdje kamikazedrones in de oorlog tegen de Russen. Op beelden uit een documentaire is te zien hoe ze nu ook zelfgemaakte kamikazevoertuigen gebruiken. Het voertuig is vanop afstand bestuurbaar en is volgeladen met explosieven. “Hier zit nog 12 kilogram TNT in”, hoor je een Oekraïense strijder zeggen in de video. Terwijl het voertuig naar zijn doelwit rijdt, zijn er verschillende schoten te horen. Niet veel later is vanop een afstand te zien hoe de Oekraïners succesvol in hun doel slagen.
  1. Topexpert over drugsoorlog in Antwerpen: "Bommen kan je zelf maken, meer vrees voor geweren uit Oekraïne”
    PREMIUM
    2

    Topexpert over drugsoor­log in Antwerpen: "Bommen kan je zelf maken, meer vrees voor geweren uit Oekraïne”

    Zijn het bommen die het Westen aan Oekraïne heeft geleverd, die nu in Antwerpen ontploffen? “Onwaarschijnlijk”, oordeelt Nils Duquet. Maar de internationaal gereputeerde expert inzake wapensmokkel ziet wel een gevaar op vlak van andere wapens, zoals oorlogsgeweren. Zijn die al gesmokkeld? Zijn ze hier al opgedoken? En wat wordt er aan gedaan om een toestroom te beletten? Een nuchter overzicht van wat we allemaal weten.
  2. Europese leiders lijken elkaar plots te verdringen voor een bezoek aan China. Wat is er aan de hand?
    PREMIUM
    19

    Europese leiders lijken elkaar plots te verdringen voor een bezoek aan China. Wat is er aan de hand?

    De Spaanse premier Pedro Sánchez gaat volgende week op bezoek bij Xi Jinping, Emmanuel Macron een week later. De Franse president laat zich bovendien vergezellen door Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie. Nochtans ziet de Verenigde Staten, een NAVO-bondgenoot, China als economische én mogelijk militaire dreiging. Waarom willen de Europese leiders plots naar China? Wat hopen ze te bereiken op het geopolitieke schaakbord?