Blijdorp feest voor opening vernieuwde kinderboerderij
BuggenhoutBlijdorp Buggenhout, waar kinderen en jongeren met een mentale beperking opgevangen worden, heeft opnieuw een kinderboerderij. De voorbije maanden werd hard gewerkt om de site opnieuw in te richten en uit te breiden. De opening betekende groot feest.
In een bonte stoet, met muzikale begeleiding, trokken kinderen en begeleiders van Blijdorp, samen met sponsors en burgemeester Pierre Claeys over het Blijdorp-terrein naar de nieuwe kinderboerderij. Daar kunnen voortaan niet alleen tal van dieren verzorgd en geknuffeld worden, maar is ook ruimte om tot rust te komen met op de achtergrond dierengeluiden en te experimenteren op een blotevoetenpad. Het project krijgt dan ook niet voor niets de naam “De Blije Wei”.
“Dankzij steun van de Belfius Foundation, aangevuld met andere fondsen van organisaties die ons genegen zijn, en met de hulp van onze groep Tuinderij, konden we deze kinderboerderij inrichten”, zegt Sonia De Wolf, directeur organisatie van Blijdorp. “Dit project begon als een idee om de gasten van Blijdorp meer mogelijkheden te bieden tot interactie met de dieren en uiteindelijk is het een interactieve kinderboerderij geworden om fier op te zijn.”
De kinderboerderij kan nu dienen voor een zinvolle dagbestedering van Blijdorp’ers, maar voor anderen ook om er ervaringen op te doen. “Volwassen deelnemers kunnen de dieren verzorgen en het groen onderhouden, klasssen en andere groepen kunnen dan weer een bezoek reserveren om wat bij te leren of te ontspannen”, zegt Christine Wauters, afdelingshoofd dagondersteuning in Blijdorp.
De heropening van de kinderboerderij wordt nu nog gevolgd door twee weken feestelijke beleving voor groot en klein in Blijdorp: dagelijks zullen er verschillende activiteiten op het openlucht-theaterplein plaatsvinden door het belevingstheater van Blijdorp Buggenhout en het dansatelier van Blijdorp Dendermonde. “In kleinere groepen zijn er ook rondleidingen doorheen de boerderij, zodat de meeste klassen en groepen een leuke eerste kennismaking hebben met dit mooie project”, klinkt het.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Nieuwe bestemming voor kerk Boonwijk als werkplek voor woonmaatschappij Stek92: “Belangrijk om dicht bij de huurders te staan”
Dendermonde -
Independer
Tot wel 500 euro duurder: waarom kost het meer om een cabrio te verzekeren? En hoe druk je tóch de prijs?
Het zonnige weer krijgt vanaf dit weekend - eindelijk - de overhand en dus worden ook de cabrio’s opnieuw van stal gehaald. Heerlijk toch, zo’n uitstapje met je haren in de wind. Maar wist je dat een cabrio verzekeren duurder uitvalt dan een gewone auto? Independer.be maakt de vergelijking en legt uit waar dat prijsverschil vandaan komt. -
Open Vld pleit voor “begroting in één oogopslag”
Oppositiepartij Open Vld pleit voor een duidelijkere gemeentebegroting. De partij denkt daarbij aan “de begroting in één oogopslag”: “Eén blad met een overzicht van inkomsten en waar de gemeente haar geld aan uitgeeft”, klinkt het.Lebbeke -
-
AC Lebbeke viert Special Olympics-atleten: “Liefst elf medailles op drie mooie dagen”
Buggenhout -
Mijntelco
Je telecom en energie-/bankzaken in één contract combineren: kom je dan voordeliger uit? Wij maakten de berekening
Dat telecompakketten in verschillende vormen en maten bestaan, hoeven we jou vast niet meer uit te leggen. Wat je misschien nog niet wist, is dat sommige providers je ook de mogelijkheid bieden hun aanbod te combineren met een energiecontract of bancaire diensten. In ruil krijg je een korting op je maandelijkse factuur. Is combineren de moeite of niet? Mijntelco.be zocht het uit. -
Freya Saeys gaat wandelend in gesprek met Lebbekenaren
Freya Saeys uit Lebbeke, gemeenteraadslid en Vlaams parlementslid voor Open Vld, wil op wandel met Lebbekenaren. “Onze inwoners zijn ervaringsdeskundigen en ik wil graag weten hoe zij de toekomst zien”, zegt ze.Lebbeke -
Nonchalant en een beetje vintage: topmodel Bella Hadid (26) zweert bij dit type handtas