Opnieuw fietser slachtoffer van verkeersagressie: “De ene trok me van mijn fiets, de andere sloeg me hard in mijn gezicht”
BrusselIn het centrum is een fietser vrijdagnamiddag slachtoffer geworden van verkeersagressie. “Ik werd van mijn fiets getrokken en werd toen hard in mijn gezicht geslagen”, aldus Oscar Ticgchelhoff. Hij houdt er twee gebroken tanden aan over. De daders konden ondertussen geïdentificeerd worden.
Delen per e-mail
Oscar reed vrijdagnamiddag door de Adolphe Maxlaan toen hij stopte voor een auto die achteruitreed uit een parkeerplaats reed. “De autobestuurder reed achteruit zonder te kijken. Ik stopte netjes, want ik ken deze problematische route en de gevaren”, zegt de fietser. “De auto stond al dwars over het fietspad, dus ik liet de auto voorgaan.”
(Lees hieronder verder)
Dit was vreemd genoeg niet naar de zin van de bestuurder, die hem prompt begon uit te schelden. “Hij deed het raam open, begon te schreeuwen en te schelden dat ik hem wel voorrang moest geven. Ik gaf aan dat hij mocht gaan, maar hij werd agressiever en gooide een fles water naar me.” Hierna plaatste Oscar zijn voet voor de deur van de passagier uit vrees dat de passagier zou uitstappen. Daarbij raakte de fietser de auto, waarna de bestuurder en de passagier zijn uitgestapt. “De ene trok me van mijn fiets, de andere sloeg me hard in mijn gezicht”, aldus de verbouwereerde man. “Omstaanders belden de politie en een ziekenwagen. Die waren snel ter plaatse.”
Twee gebroken voortanden
Oscar deelde het incident op facebook, waar het al snel massaal gedeeld werd. De situatie van fietsers is al langer problematisch in onze hoofdstad. Niet alleen is op het vele plekken praktisch onmogelijk om door te komen met de fiets, ook veel automobilisten hebben het moeilijk met de steeds stijgende aanwezigheid van de tweewielers. “Dit is nu al het zoveelste incident. Genoeg is genoeg”, reageerden velen dan ook op het bericht.
Oscar zelf bekijkt de situatie rationeel. “Ook dat is nu eenmaal de stad”, klinkt het, “het is ook niet de eerste keer, al was het nog nooit zo ernstig.” Aan het incident houdt hij lichte hoofdpijn, twee gebroken voortanden en een zeer blauw oog over. Een dag later diende Oscar ook een klacht in. Hij beschikte over de nummerplaat van de wagen. “Er is vrijdag inderdaad ook al een proces-verbaal opgesteld”, aldus Olivier Slosse van de Brusselse politie. “Alle partijen, dus ook de daders, en getuigen zijn geïdentificeerd.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMBrussel/Vlaamse rand
“Padel is een van de weinige winnaars in deze coronacrisis”: Brusselse topspeler Jeremy Gala (28) legt uit waarom de sport zó populair is
Niet voetbal, niet wielrennen en ook niet basketbal, maar wel padel is dé sport van het moment. Ook in onze regio schieten de padelvelden als paddenstoelen uit de grond. Padel is dan ook één van de weinige sporten die we momenteel in volle coronacrisis nog mogen beoefenen. Brusselaar Jeremy Gala (28), de eerste professionele padelspeler van ons land, legt uit waarom het spelletje ons zo triggert en welke positieve invloed corona op de sport heeft. -
Livios
Koken op inductie: dit zijn de troeven (en de kostprijs)
Meer dan de helft van de verkochte kookplaten zijn inductievuren. Een gasvuur is dus voor velen niet langer de beste optie om te koken. Vanwaar die verschuiving? En wat zijn de grootste troeven van inductie? Bouwsite Livios maakt je wegwijs. -
PREMIUMBrussel
Coronaprik op afspraak vertoont nog kinderziektes op de Heizel: “Een uur wachtmuziek, om dan nog twee keer doorverbonden te worden”
-
-
Voetbal 1B
Trainer Euvrard (RWDM) ontgoocheld na 2-4-nederlaag tegen Seraing: “Pech in de afwerking en defensief niet altijd bij de les”
Geen eerste negen op negen voor RWDM, dat in de inhaalwedstrijd tegen Seraing weliswaar meer verdiende dan een 2-4-nederlaag. In de tweede helft had de thuisploeg een handvol goede mogelijkheden via Nzuzi, Rocha en Ribeiro. Een sterke Seraingdoelman Dietsch en het doelhout hielden RWDM van meer doelpunten. -
Sparen
Tijd om uw woning energiezuinig(er) te maken? Zo vindt u de goedkoopste energielening
Hebt u plannen om uw woning energiezuiniger te maken en denkt u eraan om hiervoor een lening af te sluiten? Weet dan dat u verschillende opties hebt: een specifieke energielening, een hypothecair krediet, een wederopname op uw hypotheeklening of het gratis Vlaamse renovatiekrediet. Spaargids.be overloopt de voor- en nadelen. -
Brussel
“We wachten al een jaar, dus dan neem ik die 4 uren in de rij er wel bij”: 2.000 mensen kregen vandaag vaccin op de Heizel, met lange wachtrijen tot gevolg
Het deed denken aan de hamsteraars van weleer, de lange rijen aan het vaccinatiepunt op de Heizel vandaag. Het grootste vaccinatiecentrum van ons land kreeg heel wat vaccingegadigden over de vloer die geen afspraak hadden gemaakt. Sommigen moesten meer dan vier uur wachten op hun prikje. Anderen belden gauw naar het callcenter om een afspraak te maken en mochten de lange rij overslaan. -
Brussel
Agenten voor rechter na beweerde mishandeling arrestant: “Brutaal broekventje dat weigerde mee te werken”
Twee agenten riskeren 10 en 18 maanden cel omdat ze ongeoorloofd geweld zouden hebben gebruikt tegen een arrestant. Aanleiding van het beweerde geweld zou de weigering van de arrestant om vingerafdrukken af te staan zijn. Volgens de verdediging is er geen sprake van overdreven geweld.