Krijgt Brusselaar er straks 250 voetbalvelden aan groen bij? Meerderheidspartijen en N-VA vragen om Koninklijk Park van Laken te openen voor publiek
LakenDe Brusselse meerderheidspartijen aan Nederlandstalige kant hebben een ontwerpresolutie ingediend voor de gedeeltelijke openstelling van het Koninklijk Park van Laken voor het publiek. Volgens one.brussels, Groen en Open Vld leeft de vraag om het park te openen voor het publiek al langer onder de Brusselaars. Ook oppositiepartij N-VA ziet het voorstel zitten.
Delen per e-mail
Er is sinds corona nood aan nog meer groene ruimte in het Brusselse. Met een oppervlakte van 186 hectare - meer dan 250 voetbalvelden - is het Koninklijk Park een van de grootste parken van de hoofdstad. De koninklijke serres en een deel van de tuinen worden jaarlijks tijdelijk opengesteld, maar daar blijft het bij.
Daarom dringen Brusselse parlementsleden er nu bij de Brusselse regering op aan om aan de Koninklijke Schenking te vragen om het park deels open te stellen. Dat gebeurde eerder al met het Dudenpark.
Ademruimte
“Zeker in de armere Lakense wijk en de kanaalzone zou meer buurtnatuur de levenskwaliteit van de Brusselaars enorm doen toenemen", zegt Brussels parlementslid Lotte Stoops (Groen). “We willen dus de parken openstellen en de broodnodige ademruimte en ruimte voor ontmoeting mogelijk maken, met respect voor de aanwezige biodiversiteit.”
De privacy van de koninklijke familie en de bescherming van aanwezige fauna en flora zouden dan ook gevrijwaard blijven, geven de drie partijen aan.
(Lees verder onder de foto)
Schot in de zaak
In het verleden werd het voorstel voor opening van het park al verschillende keren op tafel gelegd, zowel door oppositie- als meerderheidspartijen, maar steeds zonder succes. “Vandaag is er voor het eerst een brede meerderheid die samen een resolutie indient om aan te dringen op de gedeeltelijke opening. De verwachting is dat het initiatief ook bij de oppositie brede steun zal genieten”, laat de Brusselse fractie van one.brussels weten.
Dat lijkt ook het geval te zijn. Cieltje Van Achter, Brussels parlementslid voor oppositiepartij N-VA, reageert via sociale media tevreden op het voorstel. “Eindelijk. Ik wacht al jaren om onze N-VA-resolutie over de openstelling van het park van Laken te kunnen stemmen. De Brusselse meerderheidspartijen wouden eerst hun eigen resolutie opstellen. Nu die er is, kan er hopelijk schot in de zaak komen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
voetbal 1B
Jonas Bager en Union winnen alweer van Club NXT: “Het bewijs dat we elke week met volle overtuiging spelen”
Kampioen Union heeft vrijdagavond voor de derde keer dit seizoen gewonnen van Club NXT. Dankzij doelpunten van Lynen, Bager en Sigurdarson en een eigen doelpunt van doelman Shinton werd het een vlotte 0-4-overwinning. De Brusselaars boeken zo een tien op twaalf tegen Club NXT. -
Brussels Gewest
Naast risicopatiënten nodigt Brussel nu ook 55-plussers uit: kaap van 250.000 vaccins bereikt
Vanaf donderdag kunnen ook Brusselse 55-plussers een afspraak maken om zich te laten vaccineren. Eerder startte Brussel al met inentingen bij risicopatiënten, die verder uitgenodigd worden. Op 11 april waren er in totaal 247.312 vaccins toegediend in het Brussels Gewest. Intussen is de kaap van 250.000 vaccins overschreden. -
Brussel
Monsterproces rond oplichting met luxewagens: “Wist niets van die praktijken”
Een voormalig bewakingsagent van de Dienst voor Inschrijvingen van Voertuigen (DIV) heeft in het proces rond grootscheepse oplichting met (luxe)wagens ontkend dat hij op de hoogte was van de oplichting. “Ik heb enveloppen afgegeven maar wist niet dat het om fraude ging”, sprak hij tegen de rechter. -
-
Judo
Toma Nikiforov na tweede Europese titel: “Bevestigen na lastige periode schenkt nog meer voldoening”
Dankzij de Europese titel klom Toma Nikiforov (28) in de klasse tot 100 kilogram nog eens vijf plaatsen op de internationale ranking. Een selectie voor de Olympische Spelen mag hem niet meer ontsnappen. De Grand Slam in het Russische Kazan (5-7/5) laat hij passeren, het WK in het Hongaarse Budapest (6-13/6) doet hij wel. -
Basketbal Euromillions League
William Robeyns en Phoenix Brussels likken wonden na achtste opeenvolgende verlies: “Mentaliteit van sommigen moet anders”
Voor Nieuwjaar draaide Phoenix Brussels opvallend goed mee in de middenmoot van het klassement. Sindsdien belandde de ploeg in een neerwaartse spiraal. Acht opeenvolgende nederlagen deden Phoenix afzakken naar de laatste plaats. De beoogde play-offs – een onrealistisch doel was dat allerminst – lijken een vervlogen droom. Wat is er aan de hand met Brussels? -
Instant lentegevoel met deze handtassen in pastel
Een hypervrouwelijke outfit of een hippe look met speelse twist? Pasteltinten werken altijd in je voordeel. Nog niet klaar voor een lila suit of snoeproze jurk? Ook een pastelgekleurde handtas does the job. Ninashop.be zocht voor jou de liefste exemplaren uit. -
HLN Drive
Cabrio on a budget: dit zijn de goedkoopste (maar daarom niet minder knappe) exemplaren
De zomer komt eraan en daarmee ook die zin om erop uit te trekken. Waarom niet met een cabrio op roadtrip door eigen land? HLN Drive zocht de 5 goedkoopste cabrio’s (allemaal onder de 30.000 euro) en analyseert ze.