Huis kopen wordt goedkoper in Brussels Gewest
Brussels GewestDe Brusselse regering heeft donderdag het licht op groen gezet voor een voorontwerp van ordonnantie waardoor de registratierechten op de aankoop van een woning omlaag gaan. Het gaat om woningen die de hoofdverblijfplaats zijn van de koper. Er komt ook een bijkomende korting voor wie belangrijke energierenovaties doorvoert. Dat meldt Brussels minister van Financiën Sven Gatz (Open Vld).
Het gaat om drie wijzigingen aan het abattement op de registratierechten (de korting op de registratierechten). De eerste wijziging verhoogt het huidige abattement van 175.000 euro naar 200.000 euro. De tweede wijziging voert een ‘reno-abattement’ in bij een belangrijke energetische renovatie van de woning (25.000 euro per sprong van energieklasse, mits een verbetering van minstens twee sprongen). Ten derde trekt het Brussels Gewest het plafond van 500.000 euro vanaf hetwelk een woning niet meer in aanmerking komt voor een abattement op naar 600.000 euro.
De tekst wordt nu ter advies voorgelegd aan onder meer de Brusselse sociale partners, de Brusselse Raad voor het Leefmilieu en de FOD Financiën voor de technische uitvoerbaarheid.
Twee jaar om zich in woning te domiciliëren
“Met deze wijzigingen aan het abattement voeren we een deel van het regeerakkoord uit”, zegt bevoegd minister Sven Gatz. “Ze moeten de aankoop van een woning die de hoofdverblijfplaats wordt van de kopers minder duur maken.”
Jaarlijks genieten nu al meer dan 7.000 gezinnen, nagenoeg twee derde van de kopers, van deze korting op de registratierechten om zich voor een langere periode of permanent in Brussel te vestigen.
Kopers die een reno-abattement aanvragen krijgen vijf in plaats van twee jaar nu tijd om zich in de woning te domiciliëren. Uitgebreide renovatiewerken in een woning kunnen immers lang duren en niet zelden worden kopers geconfronteerd met tegenvallers bij de verbouwingen.
Kopers die geen vijf jaar in de woning blijven wonen moeten niet langer het volledige bedrag terugbetalen, maar een bedrag dat afneemt in functie van de resterende termijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Meer privacy én groen in je tuin? Deze natuurlijke afscheidingen plaats je in een wip
Droom je van een tuin die je een vakantiegevoel geeft? Dan is één van je vereisten waarschijnlijk ook dat je buren geen inkijk hebben. Bouwsite Livios lijst tien oplossingen op waarmee je in een handomdraai voor meer groen en privacy in je tuin zorgt. -
TV1
Klaar voor een avond vol spanning? Wij raden deze truecrimeseries aan
Het overkomt iedereen wel eens: keuzestress. Het aanbod op de streamingdiensten wordt dan ook steeds groter. Zin in een spannend avondje tv-kijken? Dan zijn truecrimeseries echte aanraders. Het is allang geen guilty pleasure meer om naar deze series te kijken. Ze zorgen voor de nodige spanning én zijn gebaseerd op waargebeurde feiten. Dit zijn onze zeven aanbevelingen. -
PREMIUMHoeilaart
RESTOTIP. Nerocafé in Hoeilaart: dineren doe je er tussen de strips
Het Nerocafé is al heel lang een begrip in Hoeilaart, maar na de grondige renovatiewerken van twee jaar geleden, telt de brasserie met Raja Gerard, Huguette Rillaerts en haar dochter Maëva nieuwe uitbaters. Dineren doe je er werkelijk tussen de strips, die aan het plafond hangen. Nero viert dit jaar trouwens zijn 75ste verjaardag. Hoog tijd dus om eens te gaan smullen in ‘zijn’ brasserie. -
-
Brussel
Treinverkeer onderbroken door spoorloper
Het treinverkeer is dinsdagavond verstoord tussen Brussel-Noord en Bussel-Centraal wegens een spoorloper. De politie en Securail zijn momenteel ter plaatse om de persoon op te sporen. Dat meldt NMBS-woordvoerder Bart Crols. -
schaarbeek (brussel)
Twee ambulanciers gewond tijdens interventie. Aanrijder pleegt vluchtmisdrijf
Afgelopen nacht vond een aanrijding met een ambulance plaats. De ambulance stond stil aan het kruispunt Leopold III met Wahis in Schaarbeek. De twee eerdere gewonden en twee ambulanciers werden overgebracht naar het ziekenhuis. De aanrijder pleegde vluchtmisdrijf. -
PREMIUMAnderlecht
Burgercollectief “Red Neerpede” verzamelt 3.000 handtekening tegen natuurlijke zwemvijver
In december stelde Brussels minister Alain Marron (Ecolo) voor om een van de drie vijvers in het Neerpedepark in Anderlecht, om te vormen tot een natuurlijke zwemvijver. Na een haalbaarheidsstudie werd de Middenvijver uitgekozen voor het project. Maar een groep Anderlechtenaars vreest dat die plannen en bedreiging vormen voor de biodiversiteit in het park. -
Gouden Tour
Welke Belgen kunnen een meerwaarde zijn voor jouw Gouden Tour-ploeg? Van Wout van Aert over Jasper Stuyven tot Yves Lampaert
De 109de editie van de Ronde van Frankrijk start op vrijdag 1 juli in Denemarken en eindigt op 24 juli in Parijs. Welke Belgen mogen we op de voorgrond verwachten en kunnen heel wat punten scoren voor jouw Gouden Tour-ploeg? Een overzicht.