Fresco van Annie Cordy blijft voorlopig behouden
LakenDe muurschildering van Annie Cordy, in het park dat ook haar naam draagt, blijft voorlopig behouden. Op een zitting in de Raad van State dinsdag maakte het Brussels Gewest immers bekend de verkregen vergunning zelf te zullen intrekken. Een goede zaak, volgens de buurtbewoners. “Dit is niet enkel een overwinning voor ons, maar ook voor de herinnering aan Annie Cordy.”
Ter herinnering: het fresco van Annie Cordy in het Lakense Annie Cordypark werd een kleine vijf jaar geleden ingehuldigd, ter ere van de 90e verjaardag van de bekende zangeres en actrice. In de zomer van 2022 dreigde de muurschildering echter te verdwijnen door plannen van federaal Brussels-fonds Beliris. Op de plek zou een grote serre komen van 450 vierkante meter. Niet naar de zin van buurtcollectief ‘Vrienden van het Voorplein’, die het bouwproject aanvochten.
Cédric Dartois, lid van het buurtcomité, tekende persoonlijk beroep aan tegen de serre bij de Raad van State. De ‘Vrienden van het Voorplein’ dienden ook een tweede beroep in, tegen een verhoogd fietspad in de Stefaniastraat. “Dat zou uitzicht geven op de tuinen en woonkamers van de omwonenden, wat een risico vormt voor hun privé en veiligheid”, legde Dartois toen uit aan onze krant. Met ingediende beroepen hoopte het collectief de plannen te wijzigen of te schorsen.
Herinnering
Daar wordt nu gevolg aan gegeven. Niet door de Raad van State, maar opvallend genoeg door het Brussels Hoofdstedelijk Gewest zelf. Tijdens een hoorzitting over het onderwerp, gaf het Gewest immers zelf aan de verkregen vergunning voor de serre en het fietspad te annuleren. “Daar zijn we heel tevreden over”, zegt Dartois. “Niet alleen voor de buurtbewoners, maar ook voor de herinnering van Annie Cordy. Het park blijft nu klein en gezellig, wat ook mooi meegenomen is.”
Uit een nota van het auditoraat van de Raad van State, blijkt dat in november al een negatief advies omtrent de vergunning werd verstrekt. “Genoeg tijd lijkt ons om de plannen aan te passen”, zegt Dartois. Waarom het zo lang geduurd heeft om tot een beslissing te komen, is voorlopig niet duidelijk. “Indien de plannen toch doorgaan, hopen we dat Beliris naar de buurtbewoners zal luisteren”, geeft Dartois nog mee. “Zoniet, zullen we ons blijven verzetten.”
Bijkomende studie
“De vergunning werd door Urban.brussels ingetrokken om Beliris te vragen een bijkomende studie uit te voeren”, duidt Elien De Swaef, woordvoerster van Beliris. “Concreet zal onderzocht worden welke impact het verhoogde fietspad zou hebben op het zonlicht van de omwonenden.” De resultaten van die studie worden achteraf aan het dossier toegevoegd. Eens dat achter de rug is, hervat de aanvraagprocedure.
“De aanvraag van de vergunning heeft vier mogelijke uitkomsten”, legt de woordvoerster uit. “De vergunning wordt verleend, ze wordt verleend met voorwaarden, er moeten gewijzigde plannen ingediend worden of ze wordt niet verleend.” Het zou dus wel de bedoeling blijven dat de serre en het fietspad er op termijn komen. Wanneer is nog niet geweten. “Eerst moeten we de resultaten van de studie afwachten", besluit De Swaef.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Stad Brussel installeert eerste permanente tegel van ‘Hier begint de zee, niets ingooien’
Ter gelegenheid van de Brusselse waterdagen heeft de Stad Brussel voor het eerst een permanente tegel ingehuldigd met het opschrift ‘Hier begint de zee, niets ingooien.’ Die boodschap werd eerder al tijdelijk aangebracht op meerdere plekken in de stad, en heeft als doel de inwoners te sensibiliseren over watervervuiling.Brussel -
PREMIUM
Twaalf deelnemers strijden om Gouden Borstel: wie wordt de beste schoenpoetser van Europa?
In Gare Maritime in Tour en Taxis strijden zaterdag en zondag twaalf schoenpoetsers uit verschillende Europese landen om de titel van beste schoenpoetser. De winnaar krijgt niet alleen de trofee ‘Gouden Borstel’, maar gaat ook met 500 euro naar huis. Maar hoe word je gekroond tot beste schoenpoetser van Europa?Brussel -
Acht bewoners geëvacueerd na brand in flatgebouw
Op de Maurice Lemonnierlaan in Brussel heeft maandagavond brand gewoed in een flatgebouw. De brand bleef beperkt tot de traphal maar acht bewoners moesten door de brandweer geëvacueerd worden, en drie van hen werden overgebracht naar het ziekenhuis. Dat meldt de Brusselse brandweer.Brussel -
-
Gouden Formule 15
Red Bull domineert, Alonso scoort stevig: de eerste speeldag van de Gouden Formule 1 onder de loep genomen
Max Verstappen strandde in de GP van Saudi-Arabië na een knappe inhaalrace op de tweede plaats. Enkel ploegmaat Sergio Pérez bleef uit zijn greep. Had jij dit voorspeld? Ga dan nu aan de slag voor de volgende GP in Australië en de rest van het seizoen: met de Gouden Formule 1 kan jij immers het beste raceteam samenstellen en zo kans maken op de hoofdprijs van maar liefst 4.000 euro. -
Mijnenergie
Sociale energieprijzen stijgen vanaf april: met hoeveel procent? En wat met de 400.000 gezinnen die dit tarief verliezen?
De sociale tarieven voor het tweede trimester van 2023 stijgen gemiddeld met 7,7% voor elektriciteit en met 9,5% voor aardgas. Let wel: zonder het plafonneringsmechanisme, dat de energieregulatoren hanteren, zouden de tarieven gemiddeld met 19% zijn gestegen voor elektriciteit en met 100% voor aardgas. Mijnenergie.be licht toe. -
Livios
Zonnepanelen plaatsen: zo snel verdien je je installatie op dit moment terug
Zeker in tijden van hoge energieprijzen zijn zonnepanelen een slimme investering. Ze bieden een mooi rendement aan een gunstige prijs. Maar hoe snel heb je je investering effectief terugverdiend? Dat hangt af van meerdere factoren. Bouwsite Livios zet ze voor jou op een rijtje. -
PREMIUM
Spelen in een bankkluis of kermisattractie? In deze 10 kindvriendelijke restaurants in Brussel, de Rand en het Pajottenland tafel je zorgeloos met je kroost
Met je hele kroost rustig op restaurant gaan, het is niet altijd even gemakkelijk. En dus kan een kindvriendelijk restaurant wonderen doen. Als ouder kan je er rustig tafelen terwijl de kids zich uitleven in de speelhoek of speeltuin. Wij lijsten de meest kindvriendelijke restaurants uit Brussel, de Rand en het Pajottenland op. Smakelijk!Brussel