De Crem start onderzoek naar aanpak rellen aan Schaarbeekse school
Minister van Binnenlandse Zaken Pieter De Crem (CD&V) laat onderzoeken of het gemeentebestuur en de politie van Schaarbeek de rellen eerder deze week aan een lagere school wel goed hebben aangepakt. Hij veroordeelt het geweld dat tegen de agenten werd gebruikt.
Tientallen boze ouders schopten er keet omdat ze ervan overtuigd waren dat een meisje van vier was aangerand op school, al bleek uit het doktersverslag dat daar geen sprake van was.
De Crem benadrukt dat geweld tegen politie en hulpverleners niet toelaatbaar is. “Verbaal en fysiek geweld tegen agenten moet stoppen. De politie werd hier het mikpunt van een menigte, terwijl ze met de kern van de zaak niets te maken hebben.”
“In elk geval zal er intern onderzoek moeten zijn hoe er bestuurlijk niet is geanticipeerd kunnen worden op deze gebeurtenissen”, zei De Crem aan VTM NIEUWS.
De ouders van het meisje krijgen vandaag meer uitleg van de wetsdokter. De politie blijft de school ondertussen in de gaten houden. Vanmorgen bleef het daar rustig. De burgemeester houdt de school vandaag en morgen gesloten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Stijgende rente: hoeveel kan je minder lenen dan vorig jaar?
De hypotheekrente is dit jaar flink gestegen. Als kredietnemer is dat een slechte zaak. Door de stijgende rentevoeten moet je immers maandelijks meer afbetalen. Daarnaast zorgt het ervoor dat veel mensen minder kunnen lenen. Om hoeveel gaat het precies? Spaargids.be vroeg het aan Febelfin, de Belgische federatie van de financiële sector. -
Brussels Gewest
Brussels Gewest krijgt ‘boommeester’
De onthardingsspecialist in Brussel krijgt er nieuwe functie bij: boommeester. Die staat in voor het boombeheer bij werkzaamheden op bepaalde wegen. “Het is een belangrijke stap in het hitte- en droogtebestendig maken van onze stad”, zegt Groen-parlementslid Lotte Stoops. -
Zellik
Middenrijstrook versperd op Binnenring ter hoogte van Zellik
Er is een ongeval gebeurd op de Brusselse Binnenring ter hoogte van Zellik richting Waterloo. De middenrijstrook is daar versperd. -
-
Brussel
Kilo’s cocaïne gevonden in vals plafond
De lokale recherche van de politiezone Brussel Hoofdstad Elsene ontdekte op vrijdag 1 juli een drugslab in de Van Aastraat in Elsene. Daarbij werden kilo’s cocaïne gevonden. -
TV
Aftellen naar ‘Love Island’ met exclusieve reünie-afleveringen op Streamz
Nog elf dagen wachten en dan gaat het nieuwe seizoen van ‘Love Island’ van start op Streamz. Tijd voor een terugblik, moet de streamingdienst gedacht hebben. Vanaf donderdag is er dan ook ‘Love Island: Rewind’, een reeks van vijf exclusieve reünie-afleveringen. -
Laken
Brosella festival in Laken: “Gezellige sfeer en kindvriendelijk”
Liefhebbers van wereldmuziek konden zaterdag hun hart ophalen in het Lakense Osseghempark. Daar vond de tweede dag van het Brosella Festival plaats. De drie verschillende podia stonden er in het teken ‘Urban Etno’. -
Vtwonen
Zo krijg je je barbecue in geen tijd weer brandschoon
De temperaturen gaan weer in stijgende lijn: tijd om je barbecue boven te halen dus! Het enige wat je misschien tegenhoudt, is het schoonmaken ervan. Dat is een vervelende klus, die je het liefst zo lang mogelijk uitstelt. Vtwonen.be springt echter te hulp en voorziet je van een rits slimme tips waarmee je je barbecue snel én goed schoonmaakt.
149 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerIvan Simons
Dis Van Nimmen
Bert D’haen
chris delanghe
Walter WOUTERS