Brussels daklozenonthaal Foyer Bodegem krijgt doorstart dankzij politieke inspanning
BrusselDe toekomst van het daklozenonthaal Foyer Bodegem is veiliggesteld dankzij een gezamenlijke financiële inspanning van de Gemeenschappelijke Gemeenschapscommissie, de Vlaamse Gemeenschap en de Vlaamse Gemeenschapscommissie. De werking van Foyer Bodegem kwam eind 2019 in het gedrang toen CAW Brussel bekendmaakte dat het door structurele besparingen de werking niet langer kon verzekeren.
Terwijl het aantal daklozen in Brussel blijft toenemen, leek het ondenkbaar om de opvangcapaciteit van de Foyer Bodegem te verliezen. Brussels minister Alain Maron (Ecolo), Vlaams minister Wouter Beke (CD&V) en VGC-Collegevoorzitter Elke Van den Brandt (Groen) maken daarom 426.000 euro vrij om de toekomst van Foyer Bodegem te verzekeren.
Leger des Heils
“Het was absoluut noodzakelijk om een oplossing te vinden om de opvangcapaciteit in Brussel voor een bijzonder kwetsbaar publiek niet te verminderen. Zo pakken we zowel de acute nood bij Foyer Bodegem aan voor 2021 en bieden we langdurig en structureel perspectief”, stellen de politici.
De doorstart gebeurt in samenwerking met het Leger des Heils, dat op 1 april de werking van het onthaalhuis in handen nam. Met eigen middelen plant het Leger des Heils een grondige verbouwing van het pand in de Bodegemstraat. Foyer Bodegem wordt een kleinschalige, maar kwalitatieve opvang. Slaapzalen worden omgevormd tot een- en tweepersoonskamers en bewoners krijgen individuele begeleiding bij hun re-integratie in de samenleving. Er wordt ook nazorg voorzien wanneer bewoners het centrum verlaten en hun intrek nemen in een woning.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Verkeersinfo
Ongeval op binnenring ter hoogte van Wemmel richting Waterloo: kwartier file vanaf Dilbeek
Er is een ongeval gebeurd op de binnenring rond Brusselel er hoogte van Wemmel richting Waterloo. Het verkeer kan er moeilijk door. Het is momenteel 15 minuten aanschuiven vanaf Dilbeek-Noord.Wemmel -
Livios
Hoogrendementsglas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?
Willen we de klimaatdoelstellingen halen, zullen we allemaal in actie moeten schieten. Jij kan onder meer je steentje bijdragen door je verouderde woning energiezuinig te renoveren, denk bijvoorbeeld aan het isoleren van je dak of gevel of plaatsen van hoogrendementsglas. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar óók voor je portemonnee. Bouwsite Livios zocht uit hoeveel je kan besparen door je oude ramen te vervangen en welke premies je daarvoor kan aanvragen. -
Expo ‘Expeditie Egypte’ van start in Museum Kunst & Geschiedenis
Van 31 maart tot 10 oktober loopt de nieuwe tentoonstelling ‘Expeditie Egypte’ in het Museum voor Kunst- en Geschiedenis staat. De geschiedenis van twee eeuwen archeologische ontdekkingen en de totstandkoming van de Egyptische collectie uit het museum en in België komen er aan bod. De expo staat onder bescherming van Koningin Mathilde.Brussel -
-
Man (58) staat terecht voor jarenlang misbruik van zijn pleegdochter: “Het begon met strelingen en betastingen, maar al snel volgden er ook penetraties”
Een 58-jarige man uit Halle riskeert een gevangenisstraf van zes jaar voor het misbruik van zijn pleegdochter. Hij zou tien jaar lang een seksuele relatie met het meisje gehad hebben tegen haar wil. “Pas na zes jaar vond ze de moed om tegen hem in te gaan, maar hij deed gewoon verder.”Halle -
Jobat
De populairste elektrische bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professioneel gebruik
Het loon op een fiscaal aantrekkelijke manier spekken gebeurt met extralegale voordelen, zoals maaltijdcheques, een groepsverzekering of een hospitalisatieverzekering. In dat rijtje hoort uiteraard ook de bedrijfswagen thuis. Welke elektrische modellen krijgen daarbij de voorkeur? En hoe zit het precies met de kostenverdeling tussen werkgever en werknemer? Jobat.be biedt een overzicht. -
Tweakers
Welke laptops kunnen pronken met de beste batterij? “De langste accuduur van maar liefst 19 uur en 21 minuten hebben we op dit toestel gemeten”
De bedenkers van de laptop hadden destijds een helder doel: computers makkelijk overal mee naartoe nemen. In bepaalde omstandigheden wil je zo’n ding dan ook gebruiken op plaatsen waar niet meteen een stopcontact in de buurt is. En dat liefst zo lang mogelijk. Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers tipt daarom, binnen drie prijsklassen, de laptops met een langgerekt batterijleven. -
PREMIUMvoetbal challenger pro league
Trainer Vincent Euvrard (RWDM) voor dubbele confrontatie tegen Beerschot: “Met vertrouwen, maar het nodige respect naar het Kiel”
Na een weekje onderbreking gaan de promotion play-offs de laatste rechte lijn in. Om zich tot kampioen te kronen, moet RWDM vijf van de zes resterende wedstrijden winnen. Makkelijker gezegd dan gedaan, want de Brusselse club staat voor een dubbele confrontatie tegen Beerschot, te beginnen zondag op het Kiel.