Albanese maffiabaas die al 17 jaar wordt gezocht, blijkt in Brussel te wonen
BrusselEen Albanese maffiabaas waar internationale politiediensten al 17 jaar jacht op maken is gearresteerd in Brussel. Dat heeft het Brusselse gerecht bevestigd aan HLN. Ilir Meto (56) - bijnaam ‘Il Dottore’ of ‘de dokter’ - kreeg in totaal 29 jaar celstraf en was al spoorloos sinds 2004. Nu blijkt dat hij in Brussel woonde met zijn vrouw en kinderen.
De politie en het gerecht zijn karig met informatie over de zaak. Volgens de Italiaanse pers is de Albanese topcrimineel opgespoord door de anti-maffia-brigade van de stad Lecce, in het zuiden van Italië. Dat wil het gerecht in Brussel echter niet bevestigen.
“De man is op 2 maart door de Belgische politie gearresteerd in Sint-Joost-ten-Node”, zegt een woordvoerder van het Brusselse gerecht. Dat gebeurde wellicht door agenten van het FAST-team (Fugitive Active Search Team) van de federale politie.
Valse naam
De Albanees leefde vermoedelijk al jarenlang onder de radar in Brussel. Hij maakte gebruik van vervalste documenten en een valse naam. Of de man hier ingeschreven was en werkte of een ander inkomen had, is niet duidelijk. Het gerecht of de politie willen er ook niets over kwijt.
Het is evenmin duidelijk of Ilir Meto (56) in ons land wordt verdacht van criminele feiten. “Zijn aanhouding gebeurde in het kader van twee Europese aanhoudingsbevelen voor handel in verdovende middelen”, verklaart het gerecht. “Een veroordeling uit 2004 tot 14 jaar gevangenisstraf en een uit 2012 tot 15 jaar.”
Drugshandel
Volgens de Italiaanse pers werd Ilir Meto (56) bij die twee veroordelingen gezien als een van de spilfiguren bij grootschalige drugshandel met cannabis, hasj, cocaïne en heroïne. Zijn naam duikt ook op bij de handel in wapens van het type Kalashnikov. De Albanees-Italiaanse bende waarvan hij deel uitmaakte zou ook banden hebben een Italiaans-Marokkaanse bende.
De maffiosi is er alleszins in geslaagd om gedurende een bijzonder lange tijd onopgemerkt te blijven. Hij is op dinsdag 27 april uitgeleverd aan Italië. Daar moet hij nu nog 26 jaar celstraf uitzitten.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Minister Vincent Van Quickenborne: “Wat hebben Jambon en De Wever de afgelopen jaren gedaan voor de gerechtelijke politie?”
-
Batterij elektrische step ontploft in woonkamer: drie personen naar ziekenhuis
De Brusselse brandweer kwam woensdagavond ter plaatse voor een brand in een flatgebouw aan de Antwerpsesteenweg in Brussel. Daar ontplofte een batterij van een elektrische step in een woonkamer. Drie personen raakten bevangen door de rook en moesten naar het ziekenhuis gebracht worden.Brussel -
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
Gedaan met handtassen vol glitters, goud en tierlantijntjes. Cleane, gestroomlijnde tassen zijn deze zomer een echte hit. Want dat past perfect bij de nieuwste modetrend, quiet luxury, waarbij je kiest voor eenvoud. Simpel, maar niet minder luxueus! Wij selecteerden 15 minimalistische tassen die passen bij de hype én een levenlang meegaan. -
-
PREMIUM
Hoe klein brandje 'grootste drugsbende ooit' ontmaskerde: justitie maakt zich op voor nieuw monsterproces
Brussel -
Politie op zoek naar bende die bankkaarten steelt en frauduleuze geldopnemingen doet
De federale politie is momenteel op zoek naar een georganiseerde bende die vorig jaar verschillende oudere mensen bestolen heeft van hun bankkaart. Dat gebeurde in de regio rond Bergen. Met de gestolen kaarten gingen de daders geld afhalen in Henegouwen en Brussel.Brussel -
Mijnenergie
Hoeveel meer betaal je vandaag voor een vast tarief dan vóór de energiecrisis?
In 2022 bereikten de energieprijzen een recordniveau. De consument kon toen een tijdlang enkel nog voor een variabel tarief opteren. Ondertussen bieden vier energieleveranciers opnieuw een vast tarief aan. Maar waar bevinden de prijzen hiervan zich ten opzichte van de - stabiele - energiemarkt die we voor de crisis kenden? En zijn er grote verschillen van leverancier tot leverancier? Mijnenergie.be overloopt de cijfers. -
34 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerRogé Brouwers
johan vankeirs
Jan Janssens
Patrick Vriends
camiel huughe