Dieter Nijs
Volledig scherm
© Dieter Nijs

2.500 mensen komen op straat in Brussel voor vrede en solidariteit: “Extra wapens sturen naar Oekraïne verkleint diplomatieke marge”

BrusselIn Brussel hebben zondag zo'n 2.500 mensen deelgenomen aan een vredesmanifestatie. De betogers riepen op tot het einde van de oorlog in Oekraïne. Meer dan 90 organisaties hadden de manifestatie op touw gezet, waaronder 11.11.11, enkele vakbonden, vrouwenorganisaties en de Belgische Coalitie tegen Kernwapens.

  1. Hoogrendementsglas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?
    Livios

    Hoogrende­ments­glas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?

    Willen we de klimaatdoelstellingen halen, zullen we allemaal in actie moeten schieten. Jij kan onder meer je steentje bijdragen door je verouderde woning energiezuinig te renoveren, denk bijvoorbeeld aan het isoleren van je dak of gevel of plaatsen van hoogrendementsglas. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar óók voor je portemonnee. Bouwsite Livios zocht uit hoeveel je kan besparen door je oude ramen te vervangen en welke premies je daarvoor kan aanvragen.
  2. Basisschool in Neder-Over-Heembeek legt werk neer na geweldpleging van ouder tegen leerkracht: “Wij tolereren dit grensoverschrijdend gedrag niet”

    Basis­school in Ne­der-Over-Heem­beek legt werk neer na geweldple­ging van ouder tegen leerkracht: “Wij tolereren dit grensover­schrij­dend gedrag niet”

    De schoolpoort van de Peter Benoitschool blijft vandaag uitzonderlijk gesloten na een geval van fysieke en verbale agressie van een ouder tegenover een leerkracht eerder deze week. De school is in shock en het betrokken personeelslid is minstens enkele dagen arbeidsongeschikt. De Stad Brussel liet weten zich burgerlijke partij te stellen.
    Brussel
  1. De populairste elektrische bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professioneel gebruik
    Jobat

    De populair­ste elektri­sche bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professio­neel gebruik

    Het loon op een fiscaal aantrekkelijke manier spekken gebeurt met extralegale voordelen, zoals maaltijdcheques, een groepsverzekering of een hospitalisatieverzekering. In dat rijtje hoort uiteraard ook de bedrijfswagen thuis. Welke elektrische modellen krijgen daarbij de voorkeur? En hoe zit het precies met de kostenverdeling tussen werkgever en werknemer? Jobat.be biedt een overzicht.
  2. Burgemeesters willen één netbeheerder voor Halle-Vilvoorde: “Meer wegen op onze eigen toekomst”
    PREMIUM

    Burgemees­ters willen één netbeheer­der voor Hal­le-Vilvoorde: “Meer wegen op onze eigen toe­komst”

    Verschillende burgemeesters uit Halle-Vilvoorde willen 33 gemeenten in de regio bundelen in één intercommunale voor gas en elektriciteit. De nieuwe intercommunale zou Fluvius Halle-Vilvoorde gaan heten en moet al in 2025 het levenslicht zien. “Dit is een noodzakelijk instrument om als regio een eigen beleid kunnen voeren inzake klimaat en duurzame energie”, zegt Hans Bonte (Vooruit), burgemeester van Vilvoorde.
    Vilvoorde