Vier Brugse dierenwelzijnsorganisaties krijgen 2.500 euro extra van de stad: “Corona heeft het voor hen moeilijker gemaakt om geld te verwerven”
BruggeDe vzw’s Beestjes in Nesten, Kat zoekt thuis, Poespartoe en het opvangcentrum SOS Reptiel krijgen een kerstgeschenk van de stad Brugge. Het gaat om een extra toelage van 2.500 euro voor elk.
“Dierenorganisaties zijn vaak vzw’s, met een beperkt financieel budget en een grote vrijwilligerswerking maar hun impact valt niet te onderschatten”, vindt schepen van Dierenwelzijn Mathijs Goderis (Vooruit). “Elk op hun manier dragen ze bij aan het welzijn van de dieren op Brugs grondgebied. Met de voorbije coronaperiode is het voor hen niet altijd even makkelijk geweest om fondsen te verwerven.”
‘Beestjes in nesten’ is een vzw die zich richt tot financieel kwetsbare gezinnen en biedt hulp in geval van ernstige levensnoodzakelijke ingrepen bij hun huisdieren. In 2020 werd deze activiteit aangevuld met de oprichting van een dierenvoedselbank en een sociale uitlaat- en oppasservice voor huisdieren. ‘Kat zoekt thuis’ is een zwerfkatteninitiatief waarbij katten zonder eigenaar gevangen, gesteriliseerd, verzorgd en teruggeplaatst worden. Tamme katten en kittens worden opgevangen in opvanggezinnen en ter adoptie aangeboden.
‘Poespartoe’ is dan weer een erkend dierenasiel en werkt met opvanggezinnen. De vereniging zet zich in voor zwerfkatten en zwerfkitten. ‘SOS Reptiel’ is een erkend opvangcentrum voor reptielen. Zij zijn een vaste partner van de dierenpolitie op het Brugse grondgebied.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Finalistes van Miss Wellness Beauty verwennen rusthuisbewoners in Brugge
De bewoners van het woonzorgcentrum Ten Boomgaarde in Sint-Michiels mochten even genieten van enkele verwenmomentjes, gratis aangeboden door finalistes van Miss Wellness Beauty 2023.Brugge -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback. -
Opendeurdag zorgcampus Sint-Pietersmolenwijk lokte heel wat belangstellenden
Naar aanleiding van de Dag van de Zorg zetten heel wat zorginstellingen hun deuren open voor het grote publiek. In Brugge lichtte welzijnsvereniging Mintus een tip van een indrukwekkende sluier op: zorgcampus Sint-Pietersmolenwijk hield voor het eerst opendeur en dat lokte heel wat belangstellenden die een rondleiding kregen.Brugge -
-
PREMIUM
Brugse klimaatactivist moet nu ook in ons land voor rechter verschijnen nadat hij zich vastkleefde aan schilderij: "Een teken dat ik goed bezig ben”
In Nederland is al een rechtszaak lopende omdat hij zich vastkleefde aan het wereldberoemde schilderij “Meisje met de Parel” en ook in België riskeert hij nu voor het eerst een celstraf voor gelijkaardige feiten in het Groeningemuseum in Brugge. Klimaatactivist Wouter Mouton (45) betaalt stilaan een tol voor z’n protestacties, maar dat houdt hem niet tegen. “Of ik in het wielervoorjaar opnieuw iets plan? Wie weet.”Brugge -
Houten snijplank vat vuur in keuken van appartement
In de Edward de Denestraat in Assebroek is de brandweer zondagnamiddag moeten tussenkomen voor een vreemd keukenbrandje in een appartementsgebouw. Een bewoner had er een houten snijplank laten liggen op een elektrische kookplaat, met alle gevolgen vandien.Assebroek -
PREMIUM
ASSISEN. Sacha Brunessaux (23) krijgt 10 jaar voor dodelijk schot tijdens drugsdeal: “De intenties van het slachtoffer waren niet onbesproken”
Sacha Brunessaux (23) heeft 10 jaar opsluiting gekregen voor doodslag op Agaverdi Mahmudov (18). De Roeselarenaar loste een dodelijk schot, toen het slachtoffer cannabis van hem wilde stelen. Het Openbaar Ministerie had 20 jaar gevorderd. “Deze straf biedt perspectief. U zal nog steeds zeer jong zijn, nadat u ze hebt ondergaan”, sprak voorzitter Joeri Pieters.Brugge -
TV
STREAMINGTIP. ‘True Crime Belgium: Rijk, Dood & Opgelicht’
Geen genre dat de laatste jaren zo populair is als true crime. Dat is ook Streamz niet ontgaan. Zij brengen in ‘True Crime Belgium’ - waarin de meest schokkende en spraakmakende misdaden van ons land worden belicht - nu het relaas van oplichter Christian Fobe, die twee van z’n slachtoffers van het leven beroofd.