Na 51 jaar: dameszaak Tricotdar houdt ermee op
Dameskledingzaak Tricotdar in de Hoogstraat in hartje Brugge sluit eind februari 2019 de deuren. Dan zullen Ronald (75) en Diane (72) Coene iets meer dan een halve eeuw zaken gedaan hebben in Brugge. “We beginnen onze leeftijd te voelen", zeggen ze.
Delen per e-mail
In 1968 opende in de Langestraat 30, iets verder dan waar ze nu gevestigd zijn, het ‘sjettewinkeltje’ van Diane en Ronald Coene. De winkel met breigoed kreeg snel naam in Brugge en het koppel breidde de zaak uit door ook het aanpalend pand in te richten. De winkel heette toen nog Phildar, naar het merk van breigoed. “Op een bepaald moment hebben we zeven kleedjes in de winkel gehangen”, herinnert Diane zich. “Dat was de eerste aanzet tot een volwaardige kledingzaak. Eigenlijk mocht dat niet van Phildar, maar het werd een zodanig succes dat we besloten om als dameszaak verder te doen.”
Zedelgem
De naam wijzigde in Tricotdar, een winkel die een traditie opbouwde van kwaliteitsvolle en exclusieve dameskledij aan betaalbare prijzen in het centrum van Brugge. “We hebben veel vaste klanten, maar ook toeristen komen hier binnen”, vertelt Diane, die de winkel 48 jaar aan één stuk dagelijks heeft opengehouden. Enkel op zondag sloten de deuren. “De succesformule hebben we later geïntroduceerd in Blankenberge en Zedelgem. De vestiging in Blankenberge hebben we twee jaar geleden gesloten. In Zedelgem is Tricotdar ook een begrip geworden. Daar runt onze dochter Caroline de zaak.”
De laatste vijftien jaar deden Ronald en Diane zaken vanuit de Hoogstraat. Daar huren ze het vroegere pand van TV Fabien. Ronald Coene moeide zich niet met de winkel. Hij werkte als boekhouder en later bediende bij transportfirma’s. Sinds hij met pensioen is, komt hij wat vaker meehelpen. Zijn taak: stofzuigen. “Want ik hou van poetsen", knipoogt Ronald, die jarenlang voorzitter was van de handelsgebuurtekring Langestraat-Hoogstraat. “Als je hier zaken wil doen, en je doet dat met volle overgave, dan is dit een uitstekende buurt. Wij waren hier een halve eeuw erg gelukkig.”
Gezondheidsklachten
Maar het einde van hun loopbaan nadert: eind februari 2019 vervalt het huurcontract en stoppen Ronald en Diane. “Het zal pijn doen om die vaste klanten te moeten missen", geeft Diane toe. “Ik heb dit werk altijd met hart en ziel gedaan. Maar de leeftijd is daar en ook de gezondheidsklachten nemen toe. Nu we de kledij afgeprijsd hebben, voel ik me meer moe dan anders en speelt ook mijn rug wat op.”
Ronald en Diane zullen na de sluiting wat vaker naar Blankenberge trekken, waar ze een appartement hebben. Op de plaats van hun huidige winkel komt een nieuwe handelszaak die munten verkoopt. Klanten kunnen nog twee maanden in Brugge terecht, of in Zedelgem bij dochter Caroline.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sint-Kruis
Nieuw kunstgrasveld voor krachtballers in Male
De stad Brugge investeert 200.000 euro in een nieuw kunstgrasveld voor de krachtbalclub Male. Met twee natuurgrasvelden die aangepast worden tot één kunstgrasterrein zal de club er een volledig jaar op een uitstekend veld kunnen spelen. -
Brugge
Domper voor de kermisfanaten: ook dit jaar geen Meifoor in Brugge. “Zelfs lightversie is niet mogelijk”
Door de coronacrisis zal de Meifoor van Brugge ook in 2021 niet kunnen plaatsvinden. Dat nieuws heeft de stad dinsdag meegedeeld aan de foorkramers. -
Zeebrugge
Eén gewonde bij ongeval op A11
Op de A11 richting Brugge gebeurde maandag even voor 18 uur een ongeval. -
-
Jobs
Dit worden de uitdagingen voor de ICT-sector in de komende jaren
Vanuit ons kot werken, shoppen, les volgen en eten bestellen. ICT’ers wisten het voorbije coronajaar niet waar eerst gesprongen om al die zaken technisch mogelijk te maken. Maar wat als de pandemie straks voorbij is? Ziet de toekomst er dan nog rooskleurig uit voor de ICT-sector? Jobat.be vroeg het aan Patrick Slaets van technologiefederatie Agoria. -
Brugge
Wat met Huize Minnewater, intussen opnieuw in OCMW-handen? “Alles is mogelijk, maar zeker geen nieuw hotel”
Het woonzorgcentrum Huize Minnewater nabij het Minnewaterpark is opnieuw in handen van het OCMW van Brugge. De site wordt overgedragen van de vereniging Mintus. Dat heeft de gemeenteraad bekrachtigd. De meningen over de toekomst van Huize Minnewater zijn verdeeld. -
HLN Drive
Test Ford Puma ST: sportieve gezinsvriend
In de jaren 90 was de Ford Puma een knapgelijnde coupé, de tand des tijds zorgde er echter voor dat het model het nu wat hoger van de grond zoekt. Toch valt er nog altijd flink wat lol te trappen met de Puma, vooral in zijn sportievere ST-uitvoering. HLN Drive deed de test. -
Zeebrugge
Transmigrant dringt slaapkamer binnen van doof en slechtziend koppel en toont in zelfde nacht ook geslachtsdeel aan vrouw die hem op heterdaad betrapt
Een 18-jarige Algerijn riskeert 22 maanden cel voor 3 diefstallen, 2 pogingen daartoe en openbare zedenschennis in Zeebrugge. M.S. stond op een morgen plots in de slaapkamer van een doof en slechtziend koppel en toonde in dezelfde nacht volgens het parket ook z'n geslachtsdeel aan een vrouw die hem op heterdaad had betrapt.
0 reacties