Man steekt kennis uit drugsmilieu neer die z’n woning wilde binnendringen: parket vraagt één jaar cel
Een 33-jarige Bredenaar riskeert één jaar cel voor het neersteken van een man die vorig jaar z’n woning wilde binnendringen. Beiden kenden elkaar uit het drugsmilieu.
Delen per e-mail
De feiten vonden plaats in de nacht van 29 oktober en kwamen aan het licht, toen de politie even na 2 uur een verwarde man op de rijbaan zagen lopen in Bredene. Hij was gewond en kon met veel moeite in de boeien geslagen worden. In het ziekenhuis verklaarde de man dat hij eerder op de nacht was neergestoken tijdens een ruzie bij een vriend. “Ik sloeg per ongeluk zijn raam kapot, waarop hij me achtervolgde en me neerstak”, klonk zijn verklaring. In het appartement van Maxim V. trof de politie bloeddruppels aan op de grond. Op het aanrecht lag een bebloed mes.
Het verhaal van de dertiger was enigszins verschillend met dat van het slachtoffer. Hij was naar eigen zeggen wakker geworden door een geluid aan de voordeur van z’n flat. Het slachtoffer was flink onder invloed van amfetamines en alcohol en had een raam kapot geslagen met een ijzeren staaf. “Om zichzelf te verdedigen heeft mijn cliënt éénmaal met een mes gestoken in de arm van die man”, pleitte de advocaat van Maxim V. donderdagmorgen in de Brugse rechtbank. “Het slachtoffer wilde de woning binnendringen, omdat hij nog een eitje te pellen had met een man die een nacht eerder bij m’n cliënt was blijven slapen. Een achtervolging heeft echter nooit plaatsgevonden. Hij handelde uit wettige zelfverdediging.” Uitspraak op 23 mei.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM43
“Onze dochters stierven aan een trombose, terwijl ze de pil namen. De risico’s kenden ze niet genoeg”
-
Blankenberge
Michel Van den Brande (59) neemt zijn stamcafé over, al gaan bovenburen meteen in het verweer: “Dit hou je toch niet voor mogelijk?”
Ondernemer en tv-figuur Michel Van den Brande ‘himself' wordt de nieuwe uitbater van café Pand 18 op de Grote Markt in Blankenberge. De 59-jarige stellingbouwer wil een van zijn stamkroegen nieuw leven inblazen. Al zal hij daarvoor de tegensputterende bovenburen moeten trotseren. “De zaak gaat open, van zodra de horeca heropstart”, maakt hij zich sterk. -
Sparen
Goedkoper lenen voor uw woning? Zo onderhandelen de banken hun kortingen
De rentes op woonleningen zijn al een tijdje laag. Heeft het dan geen zin meer om nog een lager tarief te onderhandelen? Toch wel! Zelfs een kleine verlaging kan een serieuze invloed hebben op lange termijn. Spaargids.be licht toe hoe de banken kortingen wel of niet toekennen. -
-
Aan de slag als spion bij MI6 of undercover in de VS tijdens de Koude Oorlog: deze spionageseries moet je streamen
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s. Ons aanbod van deze week? Spionnen en undercover agents, waaronder Alex Rider op Streamz, The Spy van Sacha Baron Cohen en 24 op Netflix en The Night Manager op Prime. -
bredene
Bredene laat opnieuw grotere terrassen toe en heft geen terrasbelasting
Bredene laat horecazaken ook dit jaar toe om hun terras uit te breiden en rekent bovendien geen terrasbelasting aan. De terrassen kunnen uiteraard pas gebruikt worden van zodra de maatregelen dit toelaten. Maar het gemeentebestuur wil nog voor de horeca opnieuw open mag, duidelijkheid scheppen. -
PREMIUMRegio
IJsjesverkopers over hun liefde voor de ‘crèmekar’: “Die lange dagen voel je niet... De vakantiesfeer maakt zóveel goed”
Al jarenlang rijden ze met veel passie rond: de ijsjesverkopers in hun vertrouwde ‘crèmekarren’. Die passie is onontbeerlijk: ze zijn vaak zeven dagen op zeven bezig én hebben het meeste werk als anderen aan het genieten zijn in de zon. Onze regio heeft enkele bekende bezorgers van de koude lekkernij. Zijn ze bij Van Nevel in Diksmuide, Smulmobiel in Bredene en ijsbedrijf Surprice in Houthulst klaar voor het seizoen? “Onze raad aan de jobstudenten bij ons? Werk traag.” -
Bredene
Van bedrijfsevenementen tot verdeler van dure wijnen van Brad Pitt en Angelina Jolie: Bredense ondernemer gooide het roer om door corona
Anthony Smaele werkt al 15 jaar als consultant in de evenementensector, maar sinds maart 2020 is 90 procent van zijn werk weggevallen door corona. Tijdens de lockdown vorig jaar ging hij echter op zoek naar andere inkomsten. Ondertussen mag hij met zijn bedrijf A-wines uit Bredene zelfs exclusief wijn van Château Miraval, het wijndomein van Brad Pitt en Angelina Jolie, verdelen aan de westkust tussen De Haan en De Panne. “Enkel met een positieve mindset gaan we dit overleven”, zegt Smaele.
0 reacties