Restaurant De Vijf Seizoenen scoort weer hoog in culinaire gids Gault&Millau: “Precies omdat we niét streven naar punten”
NederbrakelHet bekende Brakelse restaurant De Vijf Seizoenen krijgt weer goede punten van de gerenommeerde culinaire gids Gault&Millau: broer en zus Jonas en Laurence behalen opnieuw een score van 14 op 20.
Delen per e-mail
Het is het derde jaar op rij dat De Vijf Seizoenen in de Gault&Millau is opgenomen en al even vaak deed de zaak dat met de hoge score van 14 op 20. “Natuurlijk zijn we daar heel trots op. Dat we die punten krijgen, komt misschien wel doordat wij niet op dit soort quoteringen focussen. We zijn heel gedreven, maar werken voor de klanten en niet voor de gidsen. En die punten, die volgen dan wel vanzelf, denk ik. Ik heb daar geen stress van. We doen ons ding en hopen in de eerste plaats dat dit onze klanten bevalt”, zegt Jonas.
Koerswijziging
Jonas en Laurence begonnen dik vijftien jaar geleden al mee in de potten te roeren van het restaurant De Vijf Seizoenen, dat toen nog gerund werd door hun ouders. Maar pakweg vijf jaar geleden kwam de jongere generatie aan het roer en volgde een hele koerswijziging. De lat werd ook almaar verhoogd en vandaag staat De Vijf Seizoenen tussen de grote spelers in culinaire gidsen. Restaurant De Vijf Seizoenen, Kasteelstraat 5 in Brakel, www.devijfseizoenen.be
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sparen Gratis renovatiekrediet voor ingrijpende ‘groene’ verbouwingen: dit zijn de voorwaarden en alternatieven
Tegen 2050 zouden bijna alle woningen in Vlaanderen energiezuinig moeten zijn, maar dan moet wel eerst ongeveer 95 procent nog gerenoveerd worden. Om al die groene verbouwingen te stimuleren, geeft de Vlaamse overheid vanaf dit jaar een renteloze lening voor energierenovaties. Spaargids.be bekijkt de (soms strenge) voorwaarden én de alternatieven. -
volleybal liga A vrouwen Silke Van Avermaet (Asterix Avo): “Er zijn redenen genoeg om de bekermatch tegen Michelbeke niet te onderschatten”
De huidige volleybalcompetitie in de Liga A bij de vrouwen mag je gerust in twee splitsen. Er was de periode van 2020 waarin niet alle ploegen aan de wedstrijden wilden starten. Elk team had zijn duidelijke argumenten en daar hebben we alle begrip voor. Elk standpunt verdient het volste respect. Deze bizarre tijd ligt nu achter de rug. Vanaf januari 2021 begint het tweede deel. Vanaf nu zijn alle negen vrouwenteams in de strijd voor de Belgische beker en het nationaal kampioenschap betrokken. -
Ronse/Kluisbergen/Maarkedal/Brakel Kunstacademie Vlaamse Ardennen verrast met flashmobs, optredens en streetart: “De stad en het platteland worden een creatieve speeltuin”
De Kunstacademie Vlaamse Ardennen organiseert in Ronse, Maarkedal, Kluisbergen en Brakel ‘Binnenste Buiten’. De leerlingen en leerkrachten van de academie zullen nog tot 17 mei kleine artistieke interventies doen op talrijke locaties in de stad en op het platteland. -
-
VOLLEYBAL BEKER VAN BELGIË VROUWEN Audry Frankart (Michelbeke): “Hoge niveau van eerste set geen hele wedstrijd kunnen volhouden”
Saturnus Michelbeke is er zondagavond niet in geslaagd te stunten tegen bekerfavoriet Asterix Avo in de kwartfinale van de Beker van België. De roodhemden van coach Audry Frankart gingen uitmuntend van start en wonnen verrassend de eerste set onder impuls van een sterke Radovic. Daarna pakte Asterix Avo het commando over en was er geen houden meer aan. Het gebrek aan wedstrijdritme brak een moedig Michelbeke uiteindelijk zuur op. Een mooie halve finale tegen VDK Gent komende woensdag bleek te hoog gegrepen. -
Jobs Wat als je niet op pensioen wil gaan? Dit zijn de regels voor werken na 65
Het pensioen van tv-icoon Martine Tanghe gaf een nieuwe impuls aan het debat over werken na 65. Wil je blijven werken hoewel je op pensioenleeftijd bent? Of ben je al met pensioen, maar wil je toch iets bijverdienen? Jobat.be bekeek de regels. -
Vlaamse Ardennen Brandweerzone Vlaamse Ardennen zoekt tien ambulanciers en hulpverleners
De Hulpverleningszone Vlaamse Ardennen gaat op zoek naar 10 hulpverlener-ambulancier-vrijwilligers. Ze zullen vooral ingezet worden in de brandweerposten Kruisem en Herzele. -
Brakel Brakelaars moeten voor coronavaccin naar Bevegemse Vijvers in Zottegem
De plaatsen waar inwoners binnenkort terecht kunnen voor hun conavaccin, raken stilaan bekend. Voor inwoners van Brakel zal de zaal van de Bevegemse Vijvers de plaats zijn waar ze zich kunnen laten inenten.