Drie artiesten maken compositie bij foto’s van internationaal bekende fotograaf Eddy Verloes voor expo op 21 en 22 augustus
BoutersemDe foto’s van de intussen internationaal bekende fotograaf Eddy Verloes slaan aan in de poëzie- en de muziekwereld. Terwijl hij het laatste jaar met zijn project “Buiten zinnen/Losing Our Minds” in verschillende Europese landen en de VS naam en faam heeft verworven, komt hij nu al aanzetten met een nieuw project: ‘We’ll meet again’. Enkele muzikale toppers - zoals Koen Wilmaers, Carlo Willems en Bart Watté - verleenden hun medewerking. Zij brengen met onder andere ‘Homecoming’ - een speciaal gemaakte compositie bij de foto’s van Verloes - een wereldpremière in de Sint-Michielkerk van Butsel (Boutersem) tijdens het weekend van 21 en 22 augustus. De expo met foto’s van de hand van Eddy Verloes zijn er te bezichtigen van 13 tot 17 uur.
“Het thema van dit project is niet toevallig ‘We’ll meet again’”, zegt fotograaf Verloes. “Het dekt verschillende ladingen. Mensen willen elkaar terug ontmoeten en ze verlangen naar een concert of event op een normale manier. Het thema verwijst ook naar een ontmoeting tussen verschillende culturen, de christelijke en de joodse. Foto’s van chassidische Joden gaan de confrontatie aan met de kruisweg. Maar er zijn ook nieuwe foto’s te bewonderen”, gaat hij verder. Daarnaast is er terug een ontmoeting tussen de fotograaf Verloes en de dirigent- percussionist Koen Wilmaers, die beiden in een vorig leven samen de Leuven Plaza Proms hebben georganiseerd waarbij Carlo Willems steeds een vaste vedette was.
Samenwerking
Het nieuwe project, ‘We’ll meet again’, is een samenwerking tussen Koen Wilmaers, Carlo Willems en Bart Watté. “Het is een ongelooflijke eer. Dat deze drie toppers zich hebben laten inspireren door mijn foto’s”, aldus Verloes.
Maar wie zijn de heren? Koen Wilmaers, zelf ook van Boutersem, is sinds 1995 professor aan het Koninklijk Conservatorium Antwerpen. Verder is hij solopaukenist bij het internationaal gerenommeerde orkest Le Concert Olympique en speelde hij met tal van dirigenten waarbij concerttournees hem naar verschillende Europese landen en naar Japan brachten. Koen geeft ook les aan de muziekacademie van Tienen en De!Kunsthumaniora Antwerpen.
In kamermuziekverband werkt Koen al jarenlang samen met Carlo Willems uit Sint-Truiden. Hij doceert aan de muziekacademie van Tienen, het Lemmensinstituut Leuven en het Koninklijk Conservatorium Antwerpen. Ook hij speelde met verschillende grote dirigenten zoals Dirk Brossé en Philippe Herreweghe.
Tot slot hebben we Bart Watté uit Tienen. Hij is soloklarinettist bij de Koninklijke Muziekkapel van de Gidsen, en daarnaast ook actief als componist en dirigent.
Praktisch
Ben je benieuwd hoe het zal klinken tijdens? De expo vindt plaats in het weekend van 21 en 22 augustus in de Sint-Michielkerk, Pastoriestraat 81 te Butsel (Boutersem). Zowel op zaterdag als op zondag is er om 15 uur een gratis concert van het trio topmuzikanten. Ook Geert Jan Beeckman, Vlaams dichter en winnaar van onder andere de Herman de Coninckprijs liet zich inspireren door de foto’s van Eddy Verloes en zal er van de partij zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Een witte handtas is altijd stijlvol en feestelijk: zo hou je hem het langste mooi
Witte laarsjes blijven een modeding, maar wie echt mee wil zijn zwaait deze zomer een witte handtas om de arm. Of je nu gaat voor een praktische crossbodybag, een feestelijke clutch of een comfortabele schoudertas: een witte tas geeft elke outfit een frisse twist. Hebben! -
Boutersem
Ook Boutersem deelt oproep om robotmaaiers ‘s nachts binnen te houden
Na Leuven vraagt ook het gemeentebestuur van Boutersem om je robotmaaiers niet meer ‘s nachts te laten rijden. Het gaat niet zo goed met de egel en daar zitten de machientjes voor iets tussen. Op de facebookpagina van de gemeente staat alvast wat meer uitleg over het opvallende advies. -
Jobat
Liegen over je vorige loon om een hoger salaris te strikken? Dit zeggen de experts
Heb je een nieuwe baan in het vizier, komt vroeg of laat het onderwerp ‘loon’ naar boven. Om je nieuwe salaris te bepalen of een goed voorstel te kunnen doen, durft een werkgever daarbij al eens vragen wat je op je huidige job verdient. Vind je dit maar een ongemakkelijke vraag en weet je er geen blijf mee? Is je huidige loon aan de lage kant en wil je een mooie promotie niet mislopen met een al te eerlijk antwoord? Jobat.be legt de kwestie voor aan hr-dienstverlener SD Worx. -
-
Hoegaarden
Gemeentediensten gesloten op 15 augustus
De gemeente- en OCMW-diensten sluiten maandag 15 augustus hun deuren, want dan is het een feestdag. -
Tienen/Boutersem
Wagen komt op rotonde terecht
Een bestelwagen die uit de Grijpenlaan gereden kwam en de rotonde van de Westelijke ring opreed merkte de bestuurster te laat op waardoor een aanrijding onvermijdelijk was. De dame kwam met haar wagen op de rotonde terecht. De 28-jarige bestuurder van de bestelwagen, een jongeman van 28 uit Sint-Niklaas, bleef ongedeerd. De 73-jarige dame uit Boutersem raakte gewond en werd ter verzorging en verdere controle overgebracht naar de spoeddienst van het ziekenhuis. -
Is jouw handtas ook een rommeltje? Met deze 4 handige tips schep je orde in de chaos
Je portefeuille, smartphone, bril, notitieboekje, flesje water, make-up … Je zou kunnen zeggen dat je handtas een mini-supermarkt is. Helaas wordt het daarom ook al snel een rommeltje. Tijd voor orde in de chaos? Wij helpen jou een handje op de goede, en vooral georganiseerde, weg. -
Boutersem
Werken Kerkomsesteenweg liggen stil door bestuurders die verbodsbord negeren
De werken in de Kerkomsesteenweg zullen pas af zijn tegen het einde van de maand, maar het verkeer lijkt het stilaan gehad te hebben met de omleiding. Heel wat verkeer rijdt nu al door de straat, hoewel de werken dus nog niet beëindigd zijn. De werkzaamheden liggen nu zelfs even stil door een verkeersincident.