Striptekenaar Luc Morjaeu stelt tentoon in De Notelaer: “Tijd om ook ander werk te tonen”
Bornem‘So Far So Good’, zo heet de nieuwe tentoonstelling die op zondag 3 juli de deuren opent in De Notelaer in Hingene (Bornem). Kunstenaar van dienst is niemand minder dan Luc Morjaeu, Puurs-Sint-Amandsenaar én tekenaar van de bekende stripfiguren Suske en Wiske. “Dit keer toon ik vooral veel vrij werk: een heleboel tekeningen, schilderijen en bronzen beelden.”
Wie Morjaeu zelf niet kent, kent vast wel één van zijn stripfiguren. Hij werkte mee aan Jacobus en Corneel, Samson en Gert, Pingu, Biebel, De Familie Backeljau, bracht onder zijn eigen naam Biep en Zwiep uit, was enkele jaren één van de vaste medewerkers van Jef Nys voor Jommeke, bouwde de tekenstudio van Studio 100 mee uit, en kreeg in 2005 de vraag om de leiding van Studio Vandersteen op zich te nemen. Tot op vandaag heeft de Puursenaar de leiding over het tekenteam van de populairste strip van de Benelux.
“Suske en Wiske hebben de voorbije jaren heel wat van mijn tijd opgeslorpt, maar ik ben naast dat stripwerk ook altijd creatief blijven experimenteren. Ik probeerde verschillende technieken uit: olieverf, acryl, grafiek, brons… Voor deze expo selecteerde ik meer dan 100 werken en 13 bronzen beelden, allemaal gemaakt tussen 1978 en 2022. Het was niet eenvoudig om een selectie te maken, ik denk dat ik nog drie gelijkaardige expo’s kan vullen. Maar dat is natuurlijk vooral een luxeprobleem (lacht).”
“Ik maakte van de gelegenheid gebruik om mijn werk ook in het artbook ‘So Far So Good’ te bundelen. De hardcover telt 64 kleurenpagina’s, de 400 gewone exemplaren en 100 stuks in luxe-uitvoering worden allemaal genummerd en gesigneerd. Het artbook is te koop tijdens de ‘So Far So Good’ tentoonstelling of via mijn website.”
‘So Far So Good’ van Luc Morjaeu, van 3 juli tot 30 oktober, elke dag van 14-18 uur in De Notelaer, Notelaerdreef 2 in Hingene (Bornem).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijnenergie
Tijdens je vakantie thuis niets verbruiken, maar toch betalen: dit kan je eraan doen
-
Drietal schuldig aan inbraakpoging op terreinen van Infrabel: “We waren op zoek naar het station”
Drie mannen tussen de 22 en 54 jaar oud uit Roemenië zijn door de rechter in Mechelen veroordeeld tot celstraffen van 1 jaar met uitstel tot 15 maanden effectief. Het duo werd schuldig bevonden aan het proberen stelen van koper op de terreinen van Infrabel. Zij stelden zich burgerlijke partij.Mechelen -
Rode Kruis zoekt centrummanagers en begeleiders voor opvangcentra met jobcafé
Rode Kruis-Vlaanderen organiseert woensdagavond 31 mei een jobcafé in de zoektocht naar centrummanagers en begeleiders voor opvangcentra.Mechelen -
-
Handtas van 23-jarige vrouw gestolen in café
Mechelen -
Schrijf je nu in voor ‘De Leukste Zomerbar’ van HLN
Voor het tweede jaar op rij gaan we met HLN op zoek naar de leukste zomerbars van Vlaanderen. Vanaf zaterdag 17 juni kan je op HLN alle zomerbars terugvinden die zijn ingeschreven. Een handig zoekinstrument voor iedereen die in eigen land wil genieten van een lange zomer. Baat je zelf een zomerbar uit of help je een handje, schrijf je dan hier in voor ‘De Leukste Zomerbar’. -
Independer
Tot wel 500 euro duurder: waarom kost het meer om een cabrio te verzekeren? En hoe druk je tóch de prijs?
Het zonnige weer krijgt vanaf dit weekend - eindelijk - de overhand en dus worden ook de cabrio’s opnieuw van stal gehaald. Heerlijk toch, zo’n uitstapje met je haren in de wind. Maar wist je dat een cabrio verzekeren duurder uitvalt dan een gewone auto? Independer.be maakt de vergelijking en legt uit waar dat prijsverschil vandaan komt. -
Melikam Kucam, voormalig N-VA-lid, moet nu écht de cel in voor mensensmokkel en corruptie
Mechelen