Jonge onderneemster opent naast zomerbar nu ook interieurwinkel in Bar Chapel: “Gezellige plekjes creëren zit gewoon in mijn bloed”
BorgerhoutEen oud klooster voor de een, een interieurwinkel mét zomerbar voor de ander. Bar Chapel in de Kerkstraat 150 pakt vanaf volgende week uit met een nieuwe pop-upstore FAMM voor decoratieliefhebbers. Jonge onderneemster Sanne Van Riel (29) ziet er alvast potentieel in: “Ik kreeg vaak complimenten over de inrichting van Bar Chapel, dus waarom zou ik dan geen eigen interieurwinkel openen?”
Ondanks corona hangt er een vrolijke sfeer in de Kerkstraat, op de grens tussen Antwerpen en Borgerhout. Misschien dat de opening van de nieuwe interieurwinkel FAMM in Bar Chapel daar voor iets tussen zit. Afgelopen zomers deed het oude klooster dienst als een hippe zomerbar, nu opent de Turnhoutse Sanne Van Riel daar ook een eigen pop-upstore: “Bar Chapel staat bekend om haar boho-uitstraling met enorm veel planten en gezelligheid. Die stijl trek ik door in FAMM. Ik vind het belangrijk dat ik gezelligheid bij iemand thuis kan brengen.”
Sanne haalt haar inspiratie uit de verscheidenheid van culturen: “Ik heb een fijne samenwerking met Ikon, een Marokkaans tapijtwinkeltje. Daar had ik vorige jaren al wandtapijten aangekocht om Bar Chapel mee te versieren. Dat was een win-win: zij kregen visibiliteit en in de bar zag het er supermooi uit. Deze tapijten zijn nu te koop in de winkel.” Naast tapijten is er voor elke interieurfan wat wils: “Ik verkoop ook poefzeteltjes, buitenmeubelen en zelfgemaakte droogbloemboeketten. Veel dingen die ik eerder gebruikte voor de versiering van de bar, zullen nu te koop staan in FAMM.”
Een beleving
Sanne werkt ook samen met Antwerpse creatieve ondernemers voor keramiek en kaarsen. Groene vingers kunnen zich uitleven in de kleine plantenjungle aan de ingang van de winkel. Prijzen van de items variëren van 10 euro voor een kaartje tot 1.000 euro voor een handgemaakt tapijt: “Ik wil dat iedereen zich hier welkom voelt. Klanten kunnen hier terecht voor een hele beleving. Na een bezoekje aan FAMM kan je iets drinken in de bar of een hapje eten.”
Voor Sanne was de coronaperiode niet per se tijdsverspilling: “Na de zomerbar neem ik altijd twee maanden rust. Maar door corona zat ik zoals velen in een blijvende rustperiode waardoor ik toch kriebels voelde om iets nieuws te ondernemen. Bovendien zat ik boordevol creatieve ideeën. Omdat ik in Bar Chapel van klanten vaak complimenten kreeg over de inrichting van het interieur, dacht ik dat het concept FAMM wel zou werken als een winkel.” En zo zag ‘FAMM, the collection’ in volle corona-tijd het licht, net als haar creatieve studio ‘House Of FAMM’. Daaronder zal ze haar creatieve projecten in de toekomst centraliseren.
(lees verder onder de foto)
Einde van Bar Chapel
In 2019 werd de zomerbar van Bar Chapel voor het eerste een feit. Na een succesvolle zomer, volgde er nog één en ondertussen - mits de horeca mag heropstarten - is de bar toe aan haar derde en laatste editie. “Eind augustus loopt mijn huurcontract hier na drie jaar helaas af. Maar ik ga niet stilzitten na deze zomer. Ik hou van variatie en ben ervan overtuigd dat ik na de zomer een ander concept zal vinden om me mee bezig te houden. Creatief bezig zijn, is een van de leukste dingen om te doen.”
Het openingsweekend van volgende week is al volzet. Vanaf 2 april kan je bij FAMM zonder afspraak gaan winkelen op vrijdag (16.00u.-20.00u.) en in het weekend (14.00u. -18.00u).
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Is een termijnrekening opnieuw interessant? Dit zijn de verschillen met een gewone spaarrekening
-
Cultuurevent Ontpopt! komt naar 5 Deurnse buurten
Tussen 7 en 11 juni komt Ontpopt! on tour naar de Deurnse buurten Kronenburg, Silsburg, Bosuil, Vliegveld en Eksterlaar met een gratis cultureel programma voor jong en oud.Deurne -
Brabo staat niet langer droog: fontein en standbeeld na restauratie weer in volle glorie te bewonderen
Sinds eind februari moesten toeristen (én Antwerpenaren) het met wat herashekken rond de iconische Brabofontein doen, maar vandaag is Brabo weer in volle glorie te bewonderen. De rotspartij van de fontein op de Grote Markt werd gerestaureerd, waarvoor het water tijdelijk werd afgesloten. Die werken zijn nu afgerond: burgemeester Bart De Wever (N-VA) en schepen Annick De Ridder (N-VA) mochten met een druk op de knop het water opnieuw laten stromen.Antwerpen -
-
Livios
Hopen werk op de tuinkalender van juni: "Zeer belangrijk om snoeiafval goed op te ruimen”
-
18-jarige opgepakt voor moord op Chinese escorte: lijk in stukken gesneden en in koffer gestopt
De onderzoeksrechter in Antwerpen heeft vandaag een 18-jarige man met Sierra Leoonse nationaliteit aangehouden voor de moord op een 50-jarige vrouw in januari. De man was de laatste klant van de Chinese escorte ‘Linda’ uit Deurne van wie het stoffelijke overschot eind januari in stukken gesneden in een reiskoffer werd teruggevonden. Ook zijn vader werd opgepakt maar hij werd na ondervraging vrijgelaten.Deurne -
Na heisa over openluchtzwemmen: vijver Boekenberg tot eind juni wél op donderdag en vrijdag open
De beslissing van de stad Antwerpen om de openingsuren van zwemvijver Boekenberg en openluchtzwembad De Molen - door een tekort aan redders - tot aan de zomervakantie te beperken, ontlokte een golf van protest. Niet zonder resultaat, blijkt nu. Het stadsbestuur besliste vandaag om vanaf 8 juni op donderdag en vrijdag tóch bijkomende zwemuren aan te bieden in zwemvijver Boekenberg. Kanttekening: de openingsuren van zwembad Plantin Moretus worden hierdoor wel aangepast.Deurne -
De klassieke, rechthoekige handtas is passé. Dit model is wél erg hot deze zomer