De Kompaan vzw wil voedselketen in de stad klein houden: “Van oogst bij lokale boer tot bedeling verse groentesoep”
BORGERHOUTBuurtkeuken, voedselatelier, samentuin, buurtnetwerk. De Borgerhoutse vzw De Kompaan wil de korte voedselketen binnen de stad verbinden met sociale cohesie via verschillende activiteiten en workshops. Momenteel deelt de vzw elke week soep uit met groenten gekregen van een lokale boer. “Voor minder bedeelde mensen, maar ook andere buurtbewoners en toevallige passanten. We willen alle lagen uit de buurt verbinden.”
De Kompaan vzw in de Sergeyselsstraat aan het Borgerhoutse districtshuis boert goed. De link tussen de buurtbewoners en de korte voedingsketen staan er centraal. “Buurtbakkerij, buurtkeuken, geef het kind een naam”, zeggen initiatiefnemers Maarten Voetelink (45) en Carl Capelle (34). “We proberen bewustwording te creëren over de voedselketen in onze stad, van oogst en verwerking tot distributie en consumptie. We zien dat er meer en meer mogelijkheden ontstaan om de keten klein te houden met dank aan samentuinen en pluktuinen.”
(lees verder onder de foto)
Soep voor de hele buurt
De Kompaan organiseert ateliers rond kookactiviteiten en zet sociale projecten op zoals met daklozen uit de buurt gaan helpen bij een lokale boer. De Kompaan werkt dan ook samen met tal van sociale maar ook culturele organisaties, lokale boeren en vrijwilligers. “Momenteel organiseren we zo elke woensdagavond een soepbedeling aan onze vestiging, gemaakt door buurtbewoners en vrijwilligers, met groenten van een lokale boer. De soep is er voor iedereen, niet enkel mensen die het financieel moeilijker hebben, iedereen is welkom, ook toevallige passanten kunnen aanschuiven. Alles voor meer cohesie in de buurt.”
Daarnaast zit De Kompaan met een verbouwing in het achterhoofd. “Het moet hier een lokaal worden waar organisaties, bedrijven en scholen terecht kunnen, om te werken rond de thema’s waar wij voor staan zoals duurzaamheid en buurtwerking. Mensen bewust maken van de voedselketen in onze stad.”
De soepbedeling vindt elke woensdagavond plaats van 18 tot 20 uur bij vzw De Kompaan in de Sergeyselsstraat 16. Meer info dekompaan.org.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV
STREAMINGTIP. ‘True Crime Belgium: Rijk, Dood & Opgelicht’
Geen genre dat de laatste jaren zo populair is als true crime. Dat is ook Streamz niet ontgaan. Zij brengen in ‘True Crime Belgium’ - waarin de meest schokkende en spraakmakende misdaden van ons land worden belicht - nu het relaas van oplichter Christian Fobe, die twee van z’n slachtoffers van het leven beroofd. -
Acteur uit Patser en twee kompanen veroordeeld voor afpersing en ontvoering
Drie mannen zijn veroordeeld voor afpersing en vrijheidsberoving. Ze hielden hun slachtoffer een tijdje vast in een auto, bedreigden hem met een vuurwapen en eisten 30.000 euro. Een van hen speelde een rolletje in de film Patser.Antwerpen -
Verkeersinfo
Half uur file op E17 richting Antwerpen vanaf Parking Kruibeke
Door een stilstaand voertuig op de E17 richting Antwerpen verlies je een half uur vanaf Parking Kruibeke tot Antwerpen-West.Antwerpen -
-
In het spoor van weerman Frank Deboosere: ontdek wetenschappelijke feitjes tijdens groene fietstocht van Londerzeel naar Antwerpen
Zin om er even tussenuit te knijpen? Wij selecteren elke week de mooiste fiets- en wandelroutes in Vlaanderen: eentje in elke regio. Deze week staat alles in het teken van het afscheid van weerman Frank Deboosere, die mag genieten van zijn welverdiende pensioen. Zo fiets je van Londerzeel naar Antwerpen langs allerlei punten die met wetenschap te maken hebben.Hoboken -
UPDATE
Tot zes uur wachten en liefst twee keer naar huis gestuurd: opnieuw lange rijen aan autokeuring, maar “absoluut niet zoals in de zomer”
De lange wachtrijen aan de autokeuringsstations zijn nog niet van de baan. Via 4040 melden verschillende lezers de laatste tijd dat ze opnieuw uren moeten aanschuiven voor de autokeuring. Zo is het keuringsstation van Hoboken open tot 17 uur, maar gingen de poorten om 12 uur al dicht wegens de grote drukte. “Er is toch al heel wat gedaan”, zeggen ze bij GOCA Vlaanderen, de sectorfederatie voor de autokeuring. “Wij blijven verder klantgericht werken en acties uitrollen.”Hoboken -
Gouden Formule 16
Red Bull domineert, Alonso scoort stevig: de eerste speeldag van de Gouden Formule 1 onder de loep genomen
Max Verstappen strandde in de GP van Saudi-Arabië na een knappe inhaalrace op de tweede plaats. Enkel ploegmaat Sergio Pérez bleef uit zijn greep. Had jij dit voorspeld? Ga dan nu aan de slag voor de volgende GP in Australië en de rest van het seizoen: met de Gouden Formule 1 kan jij immers het beste raceteam samenstellen en zo kans maken op de hoofdprijs van maar liefst 4.000 euro. -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback.