Britse klanten krijgen per ongeluk compensatie van 2,7 biljoen euro na storm Arwen
De Britse energiemaatschappij Northern Powergrid heeft 74 klanten per ongeluk een compensatiecheque gestuurd ter waarde van 2,3 biljoen Britse pond, zo’n 2,7 biljoen euro.
Dit bevestigt de energiemaatschappij nadat sommige klanten een melding van de gulle gift hadden gemaakt. Northern Powergrid bedankte hen voor hun eerlijkheid.
De cheques werden verstuurd om te compenseren voor de schade die storm Arwen vorig jaar November aanrichtte in het Verenigd Koninkrijk. Momenteel stuurt de energiemaatschappij vergoedingen naar tienduizenden klanten in het land, die door de grote storm onder meer te maken kregen met stroomstoringen.
Een van de klanten deelde gekscherend een foto van de cheque op zijn Twitteraccount. “Bedankt voor het compensatiebedrag voor de paar dagen dat we geen elektriciteit hadden vanwege storm Arwen”, schrijft Gareth Hughes. “Voordat ik het bedrag ga innen, wil ik toch even vragen of jullie het wel kunnen betalen?”
Storm Arwen
Storm Arwen ging gepaard met zware windstoten, regen en sneeuwval. De autoriteiten hadden Britten gewaarschuwd door een zeldzame code rood af te kondigen. In Britse media circuleerden beelden van daken die van huizen waren gerukt en wegen die waren geblokkeerd door bomen en ander puin, zoals een grote trampoline die ondersteboven in een straat lag.
Ook vielen volgens Britse media zeker drie doden, doordat bomen omvielen. In het Noord-Ierse Antrim viel een boom op een auto, met de dood van een schoolhoofd tot gevolg. In het Engelse Ambleside was een man uit Lancaster geraakt door een boom. Hij overleed volgens de politie ter plekke. Ook in het Schotse Aberdeenshire kwam een 35-jarige automobilist om toen er een boom op zijn wagen viel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Update
Denemarken en Canada beëindigen ‘whisky-oorlog’ om piepklein eilandje na bijna 50 jaar
Na bijna vijftig jaar hebben Denemarken en Canada het conflict bijgelegd over het eilandje Hans. Het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken maakte dinsdag bekend dat de twee landen het onbewoonde eiland in het noordpoolgebied verdelen. -
Spaargids.be
Ziekenfonds betaalt tot 120 euro terug voor het kamp van je kind: is een extra verzekering aangewezen?
De zomervakantie staat voor de deur. Dat betekent meteen ook weer dat vele duizenden kinderen op kamp trekken. Van avontuurlijke kampen met de jeugdbeweging, over sportvakanties, tot speelpleinwerking: aan mogelijkheden geen gebrek. Ondanks de grote toewijding van de monitoren valt een ongevalletje nooit uit te sluiten. Is je kind in dat geval voldoende verzekerd? Spaargids.be noteert wat je zeker moet weten. -
7
Meisje (4) valt van balkon, toevallige voorbijganger redt haar leven
Een geluk bij een ongeluk. Dat kan je wel zeggen over wat een vierjarig meisje in Noord-Italië overkwam. Ze viel vanop een balkon op de tweede verdieping naar beneden. Daar kwam net een toevallige passant voorbij die haar opving in zijn armen en zo haar leven redde. -
-
Wildcamera maakt unieke beelden van reekalfjes in Limburg
-
Heldhaftige vader stopt schutter terwijl hij zeven maanden oude baby vasthoudt
-
Lederhosen, ‘satanische Amy Winehouse’ en dansbeats: dit zijn de meest unieke bands van Graspop
Zoals altijd vind je op de Graspop Metal Meeting een schare creatieve bands die net een tikkeltje specialer zijn dan de rest. Omwille van hun uiterlijk, hun instrumenten of natuurlijk gewoon hun aparte muziek. Dit zijn enkele van de speciaalste namen op de affiche van 2022. -
TV14
Bekijk hier de eerste beelden van Johny Voners als angstaanjagende maffiabaas in ‘Een goed jaar’
We kennen hem vooral als de sympathieke Xavier uit ‘F.C. De Kampioenen’, maar wijlen Johny Voners had wel meer in z'n mars. Dat bewees de acteur in de gloednieuwe Streamz-reeks ‘Een goed jaar' — z’n laatste rol ooit — waarin hij een Antwerpse maffiabaas vertolkt. Minder sympathiek, maar daarom niet minder straf.