Zestiger opgepakt die minderjarige migranten in Maximiliaanpark seksueel misbruikt zou hebben
BrusselHet Brusselse gerecht heeft een 64-jarige man opgepakt die minderjarige migranten in het Maximiliaanpark seksueel zou misbruikt hebben. Dat meldt het Brusselse parket. De man, M.D., is onder aanhoudingsbevel geplaatst voor aanranding van de eerbaarheid met geweld of bedreigingen op minderjarigen tussen de 16 en 18 jaar oud. Hij was al eerder veroordeeld voor gelijkaardige feiten.
Delen per e-mail
"Begin september heeft de lokale politie Brussel Hoofdstad/Elsene van vrijwilligers actief in het Maximiliaanpark bericht gekregen dat een man er ongepast seksueel gedrag vertoonde", zegt parketwoordvoerster Ine Van Wymersch. "Het ging om een man die zich voordeed als vrijwilliger. De politie heeft daarop het parket ingelicht en er werd onmiddellijk een opsporingsonderzoek gestart."
De man kon vrij snel geïdentificeerd worden als de 64-jarige M.D., een man die al gekend was voor gelijkaardige feiten en daar in 2000 nog voor veroordeeld was door de Brusselse correctionele rechtbank.
"De grote moeilijkheid lag er evenwel in een of meerdere slachtoffers te identificeren", gaat de parketwoordvoerster verder. "Die slachtoffers bevinden zich in een uiterst kwetsbare positie, niet in het minst omdat zij zich illegaal in ons land verblijven."
"De vertrouwensrelatie die de aanwezige hulpverleners met de slachtoffers hebben weten op te bouwen en de vertrouwensrelatie tussen deze vrijwilligers en de politie, heeft er uiteindelijk toch toe geleid dat minstens één slachtoffer kon verhoord worden. Op 14 september heeft het parket daarop een onderzoeksrechter gelast en vandaag is een huiszoeking uitgevoerd bij de verdachte, die ook werd opgepakt."
Volgens het parket ontkent M.D. de feiten. Desondanks is hij door de onderzoeksrechter onder aanhoudingsbevel geplaatst voor aanranding van de eerbaarheid met geweld of bedreigingen op minderjarigen tussen de 16 en 18 jaar oud. Hij moet nu binnen de 5 dagen voor de raadkamer verschijnen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gouden 112
Van Mignolet over Vines tot Selemani: een Gouden 11-ploeg met alleen maar internationals
Geen actie komend weekend in de Jupiler Pro League, maar tal van spelers uit onze Belgische competitie maken deze week en volgende week hun shirtje nat voor hun nationale ploeg. Goudenspelen.be stelde een Gouden 11-ploeg samen met alleen maar internationals. Van Simon Mignolet over Sam Vines tot Faïz Selemani. -
Francken begint "grootste identificatiemissie ooit" voor Soedanese vluchtelingen
In ons land begint een Soedanese delegatie aan de identificatie van honderden asielzoekers. Staatssecretaris Francken, die het over "de grootste identificatiemissie ooit" heeft, wil zo de toestroom van vluchtelingen in de Brusselse Noordwijk stoppen. -
Kaap van 500 patiënten op intensieve zorg overschreden: “Veel personeel in de ziekenhuizen is doodvermoeid"
Er liggen volgens de jongste cijfers in het hele land 516 patiënten op de dienst intensieve zorg. Dat zei minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke (Vooruit) bij VTM NIEUWS. -
-
Bijna 600 migranten gecontroleerd voorbije 3 maanden in Maximiliaanpark en Brussel-Noord
Tussen 9 juni en 7 september zijn in het Maximilaanpark en aan het station Brussel-Noord 592 migranten gecontroleerd, onder wie 54 niet-begeleide minderjarigen. Dat heeft Dominique Ernould, woordvoerder van de dienst Vreemdelingenzaken, gezegd. Honderdvijftien van hen werden in een gesloten centrum ondergebracht. -
PREMIUM
INTERVIEW. Jan De Man pleit 100ste assisenzaak: “Als ik een cliënt geloof, is dat mooi meegenomen. Maar in se speelt het geen rol”
-
"Dat de migranten ziek worden, is deels de verantwoordelijkheid van de politie"
Dokters van de Wereld is allesbehalve opgezet met het nieuws dat agenten vrezen dat ze besmet raken met tuberculose bij hun werk in het Maximiliaanpark. Dat de migranten verzwakt zijn en ziek worden, is deels de verantwoordelijkheid van de politie, klinkt het bij de hulporganisatie. De organisatie is er evenmin mee opgezet dat de migranten gestigmatisserd worden als verspreiders van ziektekiemen. -
Spaargids.be
72.000 Belgen veranderden afgelopen jaar van bank: Hoe doe je dat gratis en zonder papierwerk?
Meer dan 72.000 mensen veranderden het voorbije jaar van bank via bankswitching. Dat is bijna dubbel zoveel als voor de invoering van de bankoverstapdienst in 2017. Waarom kan het interessant zijn om van bank te veranderen? Hoe gaat zo’n overstap in z’n werk? En hoeveel kost het? Spaargids.be legt uit.