Wintersolden gaan met onzekerheid van start: 70 procent van de detailhandelaars houdt rekening met lagere verkoop
De start van de wintersolden, op maandag 4 januari, wordt overschaduwd door onzekerheid als gevolg van de coronapandemie. Mode Unie, de sectororganistie van de modedetailhandelaars, verwacht dat de koopjesperiode traag op gang zal komen. Uit een bevraging van zelfstandigenorganisatie NSZ blijkt ook dat 70 procent van de detailhandelaars rekening houdt met een lagere verkoop.
Delen per e-mail
"We verwachten dat de solden relatief traag op gang zullen komen", zegt Isolde Delanghe van Mode Unie. "Als we kijken naar de voorbije weken met de belangrijkste koopweekends van het jaar, dan zien we dat het vrij kalm was. We denken dat zich dat zal doorzetten tijdens het begin van de solden."
Er zijn volgens Delanghe verschillende redenen waarom klanten wegblijven. Zo zijn er de coronamaatregelen, die alleen winkelen voor een beperkte duur opleggen, hebben sommige mensen schrik om te gaan winkelen en speelt ook de berichtgeving over de coronabesmettingen mee. "Nu zijn de cijfers weer beter, maar voordien was er veel negatieve berichtgeving. We hebben gemerkt dat consumenten daar gevoelig aan zijn", klinkt het.
Daarnaast hebben mensen ook minder redenen om kleding te kopen. "Mensen kopen alleen nog kleding als ze het echt nodig hebben, omdat ze meer thuiswerken, er amper feestgelegenheden zijn en ze geen vrienden en familie meer zien", zegt Delanghe.
Grote voorraad, grote kortingen?
Veel winkels zitten dan ook nog met grote voorraden, maar toch zal dat bij de modedetailhandelaars niet meteen tot heel grote kortingen leiden. "Klassiek starten de solden met kortingen rond de 30 procent, en nu zal dat tussen de 30 en 40 procent zijn", aldus Delanghe. "De hele hoge kortingen zijn niet voor meteen. De winkels zijn een aantal maanden gesloten geweest en hebben een slecht seizoen achter de rug. Meteen met hoge kortingen gooien, levert dan nog minder inkomsten op."
Hoe dan ook zullen de resultaten van de solden het seizoen volgens Mode Unie niet kunnen goedmaken. Dat bevestigt ook een enquête van NSZ bij 820 handelaars. De niet-essentiële winkels zijn intussen weer vier weken open, maar kregen in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar maar een derde van de klanten over de vloer. "En de vooruitzichten voor de solden zijn niet beter", zegt de zelfstandigenorganisatie. Ongeveer zeven op de tien detailhandelaars verwachten een lagere verkoop dan in januari 2020. Bovendien is drie kwart bang voor een derde lockdown.
Volgens NSZ zit ook zowat 70 procent van de winkeliers nog met 50 tot 60 procent van hun voorraad. Voor ruim 15 procent van hen loopt dat zelfs op tot 80 procent van de collectie. De organisatie verwacht net als Mode Unie kortingen van 30 tot 40 procent bij de start van de koopjesperiode.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sparen Starten met beleggen: zo vindt u goede beleggingsfondsen
Steeds meer beleggers stoppen een deel van hun spaarcenten in beleggingsfondsen. Maar wat als u (nog) niets van de beurs kent? Hoe vindt u de weg naar het juiste beleggingsfonds? Spaargids.be legt uit hoe u veilig kan starten. -
PREMIUM
Regeringen buigen zich over nieuw advies GEMS: “Verbod op niet-essentiële reizen óf quarantaine voor elke passagier”
-
PREMIUM
Modeontwerper Dries Van Noten: “Het heeft weinig zin om aan klimaatmarsen deel te nemen en de volgende dag kleren te gaan kopen bij Primark”
Geen defilés, winkels die moesten sluiten: ook de modesector moest in 2020 peentjes zweten. Maar Dries Van Noten (62) kijkt liever naar de toekomst. “We staan aan het begin van een revolutie.” -
-
PREMIUM
ASSISEN. Little John veroordeeld tot 27 jaar cel, maar hij kan al over goed 6 jaar vragen om vroeger vrij te komen
-
België krijgt volgende week toch 86.500 vaccins geleverd van Pfizer
België krijgt volgende week niet 40.000 maar slechts 7.000 minder doses geleverd van het coronavaccin van Pfizer en BioNTech. Dat zegt de taskforce die instaat voor de vaccinatiestrategie vanavond. -
Livios Een terrasoverkapping kiezen? Deze checklist helpt je op weg
Corona houdt ons al maanden aan huis gekluisterd, en het ziet er niet naar uit dat daar snel verandering in komt. Overweeg je een terrasoverkapping om in alle comfort tijd buiten door te brengen? Weet dan dat er een overvloed aan keuzemogelijkheden en combinaties bestaat. Bouwsite Livios overloopt de zeven belangrijkste vragen die je moet stellen als je bepaalde systemen vergelijkt. -
Sparen Na de tariefverhogingen bij sommige banken: hoe gemakkelijk is het om over te stappen?
KBC kondigde begin deze maand al aan dat ze een aantal van haar tarieven fors optrekt. Ook bij andere banken zijn er belangrijke wijzigingen. Maar wat als u daar als klant niet mee akkoord gaat? Kan u dan gemakkelijk overstappen en is daar ook een kostprijs aan verbonden? Spaargids.be belicht de werking van de (gratis) bankoverstapdienst.