Vlaanderen flirt met kaap van miljoen singles
Vlaanderen telt steeds meer singles. De afgelopen vijftien jaar is het aantal mensen dat alleen woont met de helft gestegen. Dat meldt De Tijd op basis van een voorspelling van de studiedienst van de Vlaamse regering.
Vandaag wonen circa 849.000 mensen alleen in Vlaanderen. Tegen 2030 zal dat aantal oplopen tot 955.000 singles, zo blijkt uit de jongste bevolkingsprognose.
Die stijging is niet alleen te wijten aan de bevolkingsgroei, ook het aandeel in de Vlaamse bevolking neemt toe. Tussen 2000 en 2030 zal het aandeel alleenwonenden stijgen van 10 tot 14 procent. Relatiebreuken en de vergrijzing liggen voornamelijk aan de basis.
De komende jaren zal naar verwachting vooral het aantal oudere singles stijgen.
De groep alleenstaanden wordt steeds groter, toch blijft die fiscaal benadeeld, merkt De Tijd nog op. Zo vormen singles zonder kinderen in België nog altijd een van de zwaarst belaste groepen ter wereld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Zonnepanelen plaatsen: deze 7 zaken moet je zeker weten
Dat zonnepanelen het duurzame antwoord zijn op fossiele brandstoffen en op de hoge energieprijzen hoeven we jou niet meer te vertellen. Maar waarop moet je zeker letten bij de installatie? Bouwsite Livios vroeg het aan enkele specialisten. -
Politiek
Dries Van Langenhove (29) stopt als Kamerlid voor Vlaams Belang: “Mijn tijd en energie kan op andere plaatsen meer betekenen”
Dries Van Langenhove stopt onmiddellijk met zijn mandaat als federaal parlementslid. Dat vernam de redactie van HLN uit goede bron en werd ook bevestigd door Van Langenhove zelf tijdens een persconferentie op het hoofdkwartier van Vlaams Belang. “Ik heb me altijd al meer activist gevoeld dan politicus.” Er hangt hem ook nog de rechtszaak rond racistische uitlatingen in het kader van de extreemrechts jongerenbeweging Schild & Vrienden boven het hoofd. -
3
Speurders mogen verdachten binnenkort opsporen aan de hand van DNA-profiel van familieleden
De federale ministerraad heeft vrijdag een wetsontwerp van minister van Justitie Vincent Van Quickenborne (Open VLD) goedgekeurd dat toelaat om nieuwe DNA-technieken in te zetten in strafonderzoeken. Het gaat onder meer om ‘familiale zoeking’, het opsporen van verdachten via gekende DNA-profielen van naaste familieleden. Van Quickenborne maakt zich sterk dat het wetsontwerp justitie “meer instrumenten in handen geeft om moorden, zedenfeiten en verdwijningen op te lossen”. -
-
PREMIUM
Advocate Griet Cnudde over geviseerde buurtbewoners van Club Brugge-stadion: “Zulke intimidatie werkt helaas. Mensen die een klacht ingediend hadden en terugkrabbelen na bedreigingen”
-
451
Diependaele laat folie vuurtoren verwijderen na commotie: “Klagers wisten dat de vuurtoren er was toen ze appartement kochten”
-
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch? -
TV
“Ik hoef jouw f*cking excuses niet te horen”: trailer tweede seizoen ‘Hacked’ gelost
Goed nieuws voor de fans van de bekroonde jongerenreeks ‘Hacked’, want het tweede seizoen is in aantocht. In de eerste tien afleveringen maakte de kijker kennis met de drie hechte vrienden Nilou (Alicia Andries), Malick (Misha van der Werf) en Adanne (Helena Tengan), die gechanteerd en geteisterd werden door een genadeloze hacker. Maar nu is het tijd voor de andere kant van het verhaal. De fans komen eindelijk wat meer te weten over de hacker zélf.