Vlaams Belang trekt ordonnantie-voorstel over verbod op onverdoofd slachten in
Brussels parlementslid voor Vlaams Belang Dominiek Lootens-Stael trekt zijn voorstel van ordonnantie voor een verbod op onverdoofd ritueel slachten in. “Ik wil vermijden dat enkele voorstanders van het verbod het verslag van de commissie niet zouden wegstemmen omdat ze zo de indruk zouden wekken dat ze achter een voorstel van Vlaams Belang staan”, aldus Lootens-Stael.
De commissie Leefmilieu heeft de voorbije weken een hele reeks hoorzittingen gehouden over het onverdoofd slachten naar aanleiding van een aantal voorstellen van ordonnantie. Het gaat om dat van Lootens, dat van de N-VA-fractie en tot slot dat van de meerderheidspartijen DéFI, Ecolo, Groen en Open Vld. Die laatste tekst kwam er nadat binnen de Brusselse regering geen akkoord over het onderwerp werd gevonden.
Doordat in de commissie een aantal fracties geen stemrecht hebben en andere, zoals de PS, oververtegenwoordigd zijn, zal het voorstel van DéFI en co wellicht geen meerderheid halen in de commissie. De kans bestaat evenwel dat er in de plenaire vergadering wel een meerderheid zal zijn.
Stemming over voorstellen
Concreet zal de commissie Leefmilieu woensdag stemmen over de verschillende voorstellen over het onverdoofd slachten. De tekst van DéFI, de groenen en Open Vld zal daar wellicht geen meerderheid halen, net zoals de andere teksten. De procedure voorziet dan dat de plenaire vergadering over het verslag van de commissie stemt. Ofwel wordt het verslag goedgekeurd en is het verbod op onverdoofd slachten in het Brussels Gewest van de baan, ofwel wordt het verslag verworpen en verhuist het voorstel terug naar de commissie. De meerderheid van de plenaire kan echter ook beslissen om de bespreking van het voorstel aan te vatten.
“Wat voor mij van belang is, is dat onverdoofd slachten in het Brussels Gewest verboden wordt, ook al kan ik mij niet volledig vinden in het voorstel van DéFI, de groenen en Open Vld”, licht Lootens zijn beslissing toe.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Een nieuwe keuken kost snel 15.000 euro: met deze 5 tips druk je de prijs
De keuken is vaak de eerste ruimte die je vernieuwt, nadat je een huis of appartement hebt gekocht. We willen deze ruimte meestal anders, beter, meer naar onze eigen smaak en behoefte inrichten. Maar het budget strooit meer dan eens roet in het eten: de gemiddelde prijs voor een volledig uitgeruste keuken ligt namelijk op zo’n 10.000 à 15.000 euro. Bouwsite Livios geeft vijf praktische tips om de prijs te drukken. -
Mijnenergie
Minder gas verbruiken deze winter? Deze vijf stappen kan je nu al zetten
De onzekerheid rond de aardgasbevoorrading vanuit Rusland weegt sterk op de internationale energiemarkten en bijgevolg ook op jouw aardgasfactuur. Dat effect laat zich tijdens de zomer gelukkig minder voelen, maar belooft in de winter hard aan te komen. Om jouw aardgasverbruik en bijgevolg ook jouw aardgasrekening te beperken, kan je nu al de nodige stappen ondernemen. Mijnenergie.be bundelt vijf praktische tips. -
Extra treinen naar kust vanwege nakende hittegolf
De NMBS legt deze week opnieuw extra treinen in naar de kust vanwege de verwachte drukte. Dat bevestigt woordvoerder Bart Crols. De maatregel komt er naar aanleiding van de nakende hittegolf. -
-
PREMIUM79
Lege rekken dreigen in supermarkten door prijzenoorlog
-
Aannemer werf Borealis kwam eerder al in opspraak in Zweden
In juli raakte bekend dat de Italiaanse aannemer Irem mogelijk 174 arbeiders economisch uitbuitte op een werf van chemiebedrijf Borealis in de Antwerpse haven. Irem ontkent deze beschuldigingen. Toch is het niet de eerste keer dat Irem op een gelijkaardige manier in opspraak komt. In 2005 staakten in Zweden tweehonderd Thaise arbeiders nadat het bedrijf hen naar verluidt valse verklaringen had willen laten ondertekenen, schrijft Gazet van Antwerpen vandaag. -
Gent
Gents restaurant Peper kaart fake reviews aan: “We weten honderd procent zeker dat ze nooit zijn langs geweest”
Mensen die een restaurantbeoordeling achterlaten op internet zonder ooit langs te komen, het is een ding. Ook restaurant Peper in Gent heeft er last van. Uitbaters Stefanie Billiet en Philip Henderickx luchtten er onlangs hun hart over: “Wij geven heel veel om feedback, maar dan wel om echte en oprechte feedback. Gebaseerd op een echte ervaring.” -
PREMIUM29
Sproeischaamte behoedt ons - voorlopig - voor drinkwatertekort