Viroloog Steven Van Gucht.
Volledig scherm
Viroloog Steven Van Gucht. © BELGA

Viroloog Van Gucht: "CST is een nuttige tool in de gereedschapskist”

Het Covid Safe Ticket (CST) is een nuttige tool in de gereedschapskist, samen met andere instrumenten als het mondmasker en afstand houden. Dat hebben zowel viroloog Steven Van Gucht als motivatiepsycholoog Maarten Vansteenkiste gezegd in het Vlaams Parlement. Maar, zeggen beide wetenschappers ook, “het gebruik moet beperkt zijn”.

  1. Hij doet het! Matthieu Bonne reageert op wereldrecord van 3.590 kilometer fietsen op 7 dagen: “Door slaaptekort begon ik te hallucineren”

    Hij doet het! Matthieu Bonne reageert op wereldre­cord van 3.590 kilometer fietsen op 7 dagen: “Door slaapte­kort begon ik te hallucine­ren”

    Bredenaar Matthieu Bonne (29) toonde in Kamp Waes al aan heel Vlaanderen dat opgeven niet in zijn woordenboek staat en dat heeft hij nu weer bewezen. Hij fietste op 7 dagen tijd maar liefst 3.619 kilometer bij elkaar en kan zo opnieuw een wereldrecord op zijn naam schrijven. Een straffe prestatie, zeker gezien de tegenslag die hij onderweg gekend heeft. “Mentaal was dit het zwaarste dat ik al gedaan heb.”
    Bredene, Oostende, Brugge
  2. Demir na kritiek Mahdi: "CD&V heeft zelf ziel van Vlaanderen verkocht”

    Demir na kritiek Mahdi: "CD&V heeft zelf ziel van Vlaanderen verkocht”

    Vlaams minister Zuhal Demir (N-VA) ontkent dat Vooruit en N-VA al afspraken hebben gemaakt voor de regeringsvorming in 2024. Ze countert daarmee de kritiek van CD&V-voorzitter Sammy Mahdi. Die waarschuwde zaterdag op een CD&V-congres voor een samenwerking tussen Vooruit en N-VA, een samenwerking die volgens hem "de ziel van Vlaanderen" op het spel zet. Maar volgens Demir heeft CD&V zelf al de "ziel van Vlaanderen verkocht door in 2019 in de federale regering te stappen zonder een Vlaamse meerderheid". Dat zei de N-VA-politica zondag in ‘De Zevende Dag’.
  3. De populairste elektrische bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professioneel gebruik
    Jobat

    De populair­ste elektri­sche bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professio­neel gebruik

    Het loon op een fiscaal aantrekkelijke manier spekken gebeurt met extralegale voordelen, zoals maaltijdcheques, een groepsverzekering of een hospitalisatieverzekering. In dat rijtje hoort uiteraard ook de bedrijfswagen thuis. Welke elektrische modellen krijgen daarbij de voorkeur? En hoe zit het precies met de kostenverdeling tussen werkgever en werknemer? Jobat.be biedt een overzicht.