Twee op de drie horecazaken sluiten op oudejaarsavond, takeaway blijft populair
Net als in het verleden zal maar een derde van de restaurants de deuren openen om gasten te ontvangen op de laatste dag van het jaar. Vierendertig procent is volgens een ledenbevraging van Horeca Vlaanderen geopend, een beperkte terugval in vergelijking met 2019 toen dat 36 procent was.
Lees al het nieuws over het coronavirus in dit dossier.
"De beperkende maatregelen zoals het sluitingsuur, maken het quasi onmogelijk om rendabel te ondernemen voor hen", stelt Matthias De Caluwe, CEO van Horeca Vlaanderen.
Hoewel de jaarovergang op een vrijdag valt, is dat niet per se gunstig voor de horeca. De grote spelbreker is het sluitingsuur. Tot 23 uur op restaurant of café om dan de verplaatsing te maken richting thuisomgeving om het nieuwe jaar in te zetten; het valt af te wachten hoeveel mensen dit effectief zullen doen. Twee op de drie horeca-uitbaters anticiperen en sluiten zelf de deuren.
Als horeca-uitbater is het sowieso een permanente zoektocht naar rendabiliteit tijdens de feestdagen. "Het is bijvoorbeeld ook niet eenvoudig om personeel te vinden in deze periode. Daarbovenop komt nu ook het sluitingsuur", luidt het. Wie graag aan de toog zit, zou terecht kunnen bij drie op de tien cafés.
Door de lockdown bij de eerste coronagolf leerde het brede publiek de mogelijkheden van takeway kennen. Dat concept blijft populair: 45 procent van de restaurants en cateraars doet dit jaar opnieuw beroep op deze formule, en 65 procent daarvan voorziet een speciaal menu om hun cliënteel een culinaire feestavond te bezorgen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM218
EXCLUSIEF. Premier De Croo: “Er zitten in de politiek te veel mensen die niet geloven in ons land”
-
Zus van Olivier Vandecasteele: “Hij wil onschuldige Europeanen vrij krijgen”
Olivier Vandecasteele (42) wil zich inzetten om onschuldige Europeaanse gevangenen vrij te krijgen. Dat heeft zijn zus vandaag gezegd in De Zevende Dag. Nathalie Vandecasteele liet ook weten dat haar broer het goed stelt. “De avond van zijn terugkeer heeft hij genoten van twee pintjes en de avond erna van een portie friet”, vertelde ze. -
Olivier Vandecasteele reageert voor het eerst sinds vrijlating: “Na 15 maanden onterechte opsluiting kom ik stilaan terug in contact met andere realiteit”
Vijf dagen na zijn vrijlating heeft Olivier Vandecasteele voor het eerst zelf van zich laten horen. In een brief geeft hij aan dat hij ontroerd is door alle steun. “Het gaat goed met me.” Onze landgenoot zat 455 dagen onterecht opgesloten in een Iraanse cel. -
-
vtwonen
Gebruik kattenbakkorrels en koffieprut: met deze tips vermijd je een stinkende vuilnisbak in de keuken
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
Zin om de week in te zetten met een portie onvervalst tienerdrama? Dan bent u bij VRT MAX aan het juiste adres. Zij brengen met ‘More Than This’ een uitstekende Australische reeks in stelling, waarbij het gevoelsleven van vijf adolescenten centraal staat. -
Aftellen tot 2022: op deze plaatsen is het nieuwe jaar al begonnen
Heel wat landen hebben intussen al het nieuwe jaar ingeluid. Samoa, Tonga en Kiribati waren rond 11 uur onze tijd al de eersten, intussen is ook in onder meer Australië, Japan, Singapore en China 2022 van start gegaan. Voor het tweede jaar op rij wordt de jaarwisseling op veel plaatsen met coronamaatregelen gevierd. -
Mahdi ging te ver, ook voor CD&V: voorzitter zaait verdeeldheid met TikTok-filmpje